Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvalnatok hasonlo helyzetben?

Elvalnatok hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés

15 eve vagyunk egyutt, hatalmas szerelemmel kezdtuk. Mindig is azt gondoltam, o az igazi, es ereztem azt, hogy o is ezt gondolja. Jelenleg en mar nem tudom, hogy szeretem e, mar nem tudok felnezni ra. Leirom miert mindjart. O jelenleg meg szeret, vmilyen szinten erzem. Kezdettol fogva az ivas a reszerol problema volt szamomra, de a szerelem erosebb volt, s ugy ahogy kordaban tudtam tartani, voltak veszekedesek, de nagyon gyors bekulesek voltak es nem volt annyira komoly a veszekedes. Amugy egy jo embernek tartottam, akire tudtam, hogy vigyazni kell, mert ha nem, total alkoholistava valik. Ez zavart, de tureshataron maradt, ellenhangsulyozta az, hogy korbe imad es mellettem all es jo ember, szereti a gyerekeit. Aztan jott a koronavirus, a bezartsag a stressz, a depresszio es megvaltozott. Mar nem az az ember, akit megszerettem. Probaltam beszelni vele, h ismerje fol a jeleket es hogy oldjuk meg. Egyre tobbet iszik es hiaba a szep szo. A szemelyisege agressziv, nem torodom lett, nem hajlando alkalmazkodni es meg kevesbe segit be itthon es a gyerekek korul. Mondtam neki, hogy mar csak 1-2 ev es a nagylanyunk eleg idos lesz ahhoz, hogy sajat magara es a kicsire igyazzon, akkor mar majd egyaltalan nem lesz ra szuksegem.

Kulfoldon elunk, senkink nincs idekinn. A gyerekek itt szulettek. Vettunk egy hazat. Az alap 100%osan felolem erkezett, apukam el akarta az osszes gyereket tisztessegesen inditani, s mindnyajunknak segitett. A haz szerzodesen ez ugyan nincs feltuntetve de talan annyi tisztesseg meg van benne h ha tenyleg valunk ez szeme elott lesz.

Ha mazlim van igy tudok egy ket szobas lakast venni fizetheto hitellel. Egy szobaba megfer a ket lanyom. Azt tudja, hogy kizart dolog, hogy lemondok roluk. Eleg ha elszolom magam, h alkoholista, szerintem nincs az a biro aki neki itelne. Egyebkent meg nem boldogulna veluk. A munkabeosztasa miatt se. 1x egy heten dolgozok este 8ig, es minden 2. Heten vasarnap. Vagy akkor fog lathatasa lenni, vagy megprobalom atkerni magam mas munkakorbe. Ez mondjuk necces lenne. De hamarabb meg tudnam oldani. Neki minden nap kene a gyerekek korul a segitseg.

Nem tudom, hogy lehetne ravenni a ferjem, hogy tegyen valamit, hogy probalkozzon megmenteni a hazassagat.

Nem erzem magam biztonsagban es ot se erzem biztonsagban. Par honapja leesett a lepcsorol, folrepedt a feje csunyan, megse teritette eszhez. Azota rettegek, hogy leesik a lepcson, es en bizonygathatom h nem en luktem le, es ittmaradunk egyedul es akkor tenyleg egyedul kell megoldanom mindent.

Szornyu, mert ha nem lenne az ital, egy eleten at tartana a hazassagunk.

A lanyaink 11 es 6,5 evesek. Jovo szeptembertol igy is ugy is a nagy lany egyedul kell hazajonnie es vigyaznia magara kabe 3:30-4:00-tol kabe 5:30-6:00-ig, amig haza nem erek a munkabol miutan felkapkodtam a kisebbet a napkozibol, az szerintem nem olyan hosszu ido. Ilyen idos koromban mar reg egyedul voktunk otthon tesoimmal orakig mert apum egyedul allo apuka volt egy ideig.

Meg jo par honapig meg van kotve a kezem, leghamarabb szeptembertol tudok kulonmenni tole a gyerekek miatt. Megbeszeltuk, h elvalunk, ha nem tud valtozni, de semmi probalkozast nem latok. Most szabin vagyunk, s ugyanugy ivott ma is, mintha mi se tortent volna.

Ne irjatok kerlek h hamarabb kellett volna gondolkoznom, azzal mar elkestunk.

Az erdekelne, szerintetek mennyi hataridot adjak, hogyan tudnek raijeszteni, h lassuk akkor tesz e valamit.

Mar arra is gondoltam, megkerem az anyjat, keresztanyjat, beszeljenek vele. Mind a ketten eltek mar hosszan tarto kapcsolatban alkoholista mellett.


2021. máj. 30. 22:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
92%

Ja, és az apám 50 évig ivott egyhuzamban,egy aggresszív állat volt folyamatosan miatta. De anyámnak ez kellett, hát megkapta. Fiatalon meg is halt a rengeteg veszekedés, stressz következtében kialakuló betegségek miatt.

Na nekem erre az életre aztán nem volt igényem. Így az exem is repült, amikor megláttam az intő jeleket.

2021. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
31%

Remélhetőleg talál a férjed egy jó ügyvédet és ő teszti ki a te szűrödet a közös ingatlanból.

Kimondottan egy gonosz lelkű nő vagy, hogy így beszélsz az életed nagy szerelméről.

2021. máj. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
52%
Én őszintén elgondolkod, hogy most ebben a kapcsolatban melyik fél a "rosszabb". Mivel az is fix, hogy egyikőtök sem 100-as. Szegény gyerkőcöket sajnálom, hogy kikaptak két ilyen szülőt.
2021. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
10%

Lehet, hogy pont miattad lett alkoholista a férjed?!

(Neki legalább lenne mentsége.)

2021. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
78%

Ha a pénz apukádtól érkezett, az egyenesági vagyon, ami nem feleződik váláskor, legalábbis Magyarországon. Külföldön járj utána, hogy van, ha ott feleződik, akkor Magyarországon add be a válópert.


Előző válaszolóknak annyit, ha forditva lennének a nemek, tehát a férfi szülei adták volna a ház árát, aminek a feleség is megkapta volna az 50%-át, és mindezek után alkoholista lett volna aki leszarja a gyerekeit, lenne itt kb 12 oldalnyi hozzászólás, ami azt taglalná, hogy a kérdező (illetve az összes nő) mekkora k.va, és itt menne a legalja toporzékolás. Nos, ez egy nagyon jó példa arra, hogy mit jelent a való életben a házasság. MINDENT a nő csinál, most már nemcsak megszüli és felneveli a gyerekeket, dolgozik, és ellátja az összes házimunkát, hanem még a vagyon is az ő oldaláról érkezik. A semmire se jó, alkoholista f.szit meg ... sajnálják. Ő nem k.va, neki nem kell szégyellnie magát semmiért. Majd végighallgathatja a szerencsétlen kérdező, hogy miért választott ilyen férjet, az ő hibája az egész, stb, szeginy faszikák nem tehetnek soha semmiről.


A házasság egy az egyben a nők kizsákmányolásáról szól, teljesen felesleges az egész, úgyis egyedül csinálsz mindent, a gyerekeket 99%-ban a nők nevelik fel, semmi szükség egy retkes herére is (az én apám is ilyen volt, harminc valahány évig az anyám tartotta el a nagy büdös semmiért cserébe). Házasság a nőknek egyenlő a halállal. Elbasztad kérdező, nem kicsit, nagyon, elhitted a gusztustalan kamudumát a szerelemről (nem véletlen, hogy csak nőknek reklámozzák) meg a házasságreklámot. Mivel egyenesági vagyon, valószinűleg nem kell osztozni a gusztustalan alkesz parazitával (illetve kérdezz utána ügyvédnél), de legközelebb gondold át és ne tedd tönkre magad házassággal. Értelmes nőnek nincs szüksége erre a csodás "intézményre".

2021. jún. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
54%

"Majd végighallgathatja a szerencsétlen kérdező, hogy miért választott ilyen férjet, az ő hibája az egész, stb, szeginy faszikák nem tehetnek soha semmiről."

Nézd, ez a pasas a leírás szerint már a házasság előtt is piált. A kérdező ezzel tisztában volt. Ennek ellenére hozzáment. Akkor csak ő választotta ezt az alkoholista fszt, és nem más kényszerítette rá. Tehát megállja a helyét, hogy minek választott ilyen férjet.

2021. jún. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Hogy mit tettem a kaocsolatert? Azon kivul termeszetesen h vigyazok ra, h ne legyen total alkoholista, es mindig amikor beiszik ejfelkor felkelek vele es kikiserem pisilni mert mas kulonben az agy melle pisil, leesik a lepcson, az ablakon akar kimaszni... Stb.

Elhiztam es lefogytam. Eloszor terhesseggel,aztan lefogytam, majd tul sokat zabaltam, de megint lefogytam, aztan sajna jott a pandemik es megint felszedtem. Olyan 13 hete kezdtem a fogyot, mar fel uton vagyok. Az elhizasok alatt 20kg ot ertek. Nem tetszett neki a testem ugy, nekem se, megertem. Eleg kemeny melo lefogynom. Ezen kivul belustultam, elhanyagoltam a haztartast, ezen pribalok szint ugy mar 13 hete valtoztatni, ugy erzem, azert mar sokat javultam.

Nem arrol van szo h en vagyok a tokely, sot, arrol van szo, hogy a besurusodott ivast mar nem tudom elviselni. Ennek ellenere probalok minden nap azon lenni, h en is valtozzak.

Reggel folkelek, ellatom a gyerekeket reggelivel, a kis haziallatjukat is ellatom, elokeszitem magamat is, probalom ugy elhagyni a lakast h rendben legyen. Keroval jarok dolgozni, es mivel ugy kezdek h nem lenne idom elvinni a gyerekeket suliba, a 6 perces utat masik 2 gyerek tarsasagaban teszik meg. (az iskola 10 percig hagyja reggel nyitva a kapukat kezdes elott es en pont akkor kezdek, mielott vki kotozkodne) 8 oras a melo, aztan 50% esellyel en megyek ertuk a napkozibe. Aztan hazaer a ferjem, en 1 orara elmegyek furni, utana gyors vacsi es fekves. Fizikalisan nincs idom fozni. Futnom meg kell, mert kulonben elhizom. Altalaban en gondoskodok arrol h a gyerekek egyenek, furodjenek stb.

Ezenkivul van beszoritva vagy reggel, vagy este takaritas amit 99%ban en csinalok... Neha o folsopor a konyhaban, nagyritkan elmosogat.

En gondoskodok arrol, hogy mindenkinek legyen mit felvenni(vasarlas mosas, elrakas szekrenybe) hogy legyen tanszer, hogy megcsinalja a lecket. En figyelek oda hogy be legyen fizetve a szamla es hogy egyeb intezni valo van a kocsi kivetelevel en intezek mindent. Nagy bevasarolni 80%ban ferjem intezi, mivel o jar a kocsival.

Fozni 50-50%-ban fozunk. Ha megyunk kirandulni mindent en rakok ossze.

Tehat igaza van az egyik hozzaszolonak, kabe mindent a nok csinalnak, pedig dolgozunk is... Es visszaterve hogy kihasznalom addig is a ferjemet.... Na hagyjuk. Es nem, kb itthon a szerelesben sem tudom kihasznalni, mert sajna nagyon sok unszolasra csinal meg vmit...meg a kertet is en rakom rendbe egyedul, fuvet is en nyirom, a soveny tetejet nem erem el, igy altalaban az egesz sovenyt o csinalja, de volt mar h csak a tetejet kellett neki. Mindezeket elnezem, elfogadom, alkalmazkodom. De a pia mar sok lett sajna.

Most hogy szabadsagon vagyunk, probalunk elmenni egyutt kirandulasokra. Ma a tengerpartra ugrunk el. Kedves voltam tegnap vele mert nem ivott, nem kellett megeroltetnem magam, jott magatol. Ez szamomra jo jel. Azt bizonyitja, tenyleg a piara haragszom. Ha ezt igy tudna tartani, nem lenne gond. Most mennem kell mert indulunk, ha kihagytam vmit amit kerdeztetek kesobb megvalaszolom. Szep napot

2021. jún. 1. 10:11
 28/29 anonim ***** válasza:
80%

A pia kapcsolatotok része a kezdettől fogva. A játszmáitok egy része körülötte forog.

Ha nem kéne neked ez a piás ember, már rég elhagytad volna, de te pesztrálod. Miért?

Menj el te terápiára, bogozd ki, hogy miért vagy ott, ahol vagy.

2021. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mo-on is "ivott"?
2021. jún. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!