Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvalnatok hasonlo helyzetben?

Elvalnatok hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés

15 eve vagyunk egyutt, hatalmas szerelemmel kezdtuk. Mindig is azt gondoltam, o az igazi, es ereztem azt, hogy o is ezt gondolja. Jelenleg en mar nem tudom, hogy szeretem e, mar nem tudok felnezni ra. Leirom miert mindjart. O jelenleg meg szeret, vmilyen szinten erzem. Kezdettol fogva az ivas a reszerol problema volt szamomra, de a szerelem erosebb volt, s ugy ahogy kordaban tudtam tartani, voltak veszekedesek, de nagyon gyors bekulesek voltak es nem volt annyira komoly a veszekedes. Amugy egy jo embernek tartottam, akire tudtam, hogy vigyazni kell, mert ha nem, total alkoholistava valik. Ez zavart, de tureshataron maradt, ellenhangsulyozta az, hogy korbe imad es mellettem all es jo ember, szereti a gyerekeit. Aztan jott a koronavirus, a bezartsag a stressz, a depresszio es megvaltozott. Mar nem az az ember, akit megszerettem. Probaltam beszelni vele, h ismerje fol a jeleket es hogy oldjuk meg. Egyre tobbet iszik es hiaba a szep szo. A szemelyisege agressziv, nem torodom lett, nem hajlando alkalmazkodni es meg kevesbe segit be itthon es a gyerekek korul. Mondtam neki, hogy mar csak 1-2 ev es a nagylanyunk eleg idos lesz ahhoz, hogy sajat magara es a kicsire igyazzon, akkor mar majd egyaltalan nem lesz ra szuksegem.

Kulfoldon elunk, senkink nincs idekinn. A gyerekek itt szulettek. Vettunk egy hazat. Az alap 100%osan felolem erkezett, apukam el akarta az osszes gyereket tisztessegesen inditani, s mindnyajunknak segitett. A haz szerzodesen ez ugyan nincs feltuntetve de talan annyi tisztesseg meg van benne h ha tenyleg valunk ez szeme elott lesz.

Ha mazlim van igy tudok egy ket szobas lakast venni fizetheto hitellel. Egy szobaba megfer a ket lanyom. Azt tudja, hogy kizart dolog, hogy lemondok roluk. Eleg ha elszolom magam, h alkoholista, szerintem nincs az a biro aki neki itelne. Egyebkent meg nem boldogulna veluk. A munkabeosztasa miatt se. 1x egy heten dolgozok este 8ig, es minden 2. Heten vasarnap. Vagy akkor fog lathatasa lenni, vagy megprobalom atkerni magam mas munkakorbe. Ez mondjuk necces lenne. De hamarabb meg tudnam oldani. Neki minden nap kene a gyerekek korul a segitseg.

Nem tudom, hogy lehetne ravenni a ferjem, hogy tegyen valamit, hogy probalkozzon megmenteni a hazassagat.

Nem erzem magam biztonsagban es ot se erzem biztonsagban. Par honapja leesett a lepcsorol, folrepedt a feje csunyan, megse teritette eszhez. Azota rettegek, hogy leesik a lepcson, es en bizonygathatom h nem en luktem le, es ittmaradunk egyedul es akkor tenyleg egyedul kell megoldanom mindent.

Szornyu, mert ha nem lenne az ital, egy eleten at tartana a hazassagunk.

A lanyaink 11 es 6,5 evesek. Jovo szeptembertol igy is ugy is a nagy lany egyedul kell hazajonnie es vigyaznia magara kabe 3:30-4:00-tol kabe 5:30-6:00-ig, amig haza nem erek a munkabol miutan felkapkodtam a kisebbet a napkozibol, az szerintem nem olyan hosszu ido. Ilyen idos koromban mar reg egyedul voktunk otthon tesoimmal orakig mert apum egyedul allo apuka volt egy ideig.

Meg jo par honapig meg van kotve a kezem, leghamarabb szeptembertol tudok kulonmenni tole a gyerekek miatt. Megbeszeltuk, h elvalunk, ha nem tud valtozni, de semmi probalkozast nem latok. Most szabin vagyunk, s ugyanugy ivott ma is, mintha mi se tortent volna.

Ne irjatok kerlek h hamarabb kellett volna gondolkoznom, azzal mar elkestunk.

Az erdekelne, szerintetek mennyi hataridot adjak, hogyan tudnek raijeszteni, h lassuk akkor tesz e valamit.

Mar arra is gondoltam, megkerem az anyjat, keresztanyjat, beszeljenek vele. Mind a ketten eltek mar hosszan tarto kapcsolatban alkoholista mellett.


2021. máj. 30. 22:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

"Kulfoldon elunk, senkink nincs idekinn. A gyerekek itt szulettek. Vettunk egy hazat. Az alap 100%osan felolem erkezett, apukam el akarta az osszes gyereket tisztessegesen inditani, s mindnyajunknak segitett. A haz szerzodesen ez ugyan nincs feltuntetve de talan annyi tisztesseg meg van benne h ha tenyleg valunk ez szeme elott lesz."


Nos, nem tudom hol van ez a külföld, mert van olyan ország, ahol a kutyát nem érdekli, kié volt a pénz, vagy az ingatlan a házasság előtt. Hollandiában pl pár evvel ezelőttig alap volt a "trouwen met gemeenschap van goederen", vagyis a vagyonkozossegi házasság, ami azt jelenti, a házasság ELŐTTI vagyon is közössé válik...



Amugy meg 15 év együttlét után én mindenképp leülnék vele beszelni. Mondjuk az egyértelmű, hogy te már nem szereted és nem is akarsz energiát fektetni abba, hogy működjön a kapcsolat.

2021. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%
Én csak az "ivás" szóig olvastam el tüzetesen, azok után nem értem, hogy mi a kérdés. Két alkesz szülővel nőttem fel és nem értem, hogy hogyan vagy képes ezt megtenni a gyerekeiddel. És még gondolkodsz is rajta, hogy mit csinálj. Tudod ki könyörögne egy alkesznek. Én a mai napig pszichológiai eset vagyok a gyermekkorban átélt dolgok miatt. A gyerekeid érzelmi biztonságának sokkal fontosabbnak kellene lennie, mint egy alkesszel való házasság megmentésének. Te amúgy se tudsz segíteni rajta, amíg ő nem akarja. De addig a gyerekeid tönkremennek. Veled együtt. Neked ez megéri?
2021. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

"Az alap 100%osan felolem erkezett, apukam el akarta az osszes gyereket tisztessegesen inditani, s mindnyajunknak segitett. A haz szerzodesen ez ugyan nincs feltuntetve de talan annyi tisztesseg meg van benne h ha tenyleg valunk ez szeme elott lesz."

Ez mit jelent pontosan? Hogy kettőtök nevén van az ingatlan 50-50% arányban?

2021. máj. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%

"Mondtam neki, hogy mar csak 1-2 ev es a nagylanyunk eleg idos lesz ahhoz, hogy sajat magara es a kicsire igyazzon, akkor mar majd egyaltalan nem lesz ra szuksegem."



Hát erre sokat nem lehet mondani azon kívül, hogy ennek a kapcsolatnak semmi értelme. Te nem szereted ezt az embert, nem akarsz javítani a házasságon, neked ő nem társ, nem partner, neked ő kb egy bébiszitter szintjén van ezek szerint.

2021. máj. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%

14-es válaszát azzal egészíteném ki, hogy attól kezdve pedig a "nagyobb" gyerek fogja betölteni ezt a szerepet.

Gratulálok, anyuka.

2021. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Át tudom érezni a helyzeted, mert szó szerint én is ugyan ebben a cipőben jártam. Annyi különbséggel, hogy az én volt férjemre a gyerekeket sem lehetett rábízni, és az ivás mellett annak idején még játék gépezet is. Anyja, apja is alkesz volt, így egyedül próbáltam küzdeni érte. De nem sikerült semmi sem. Most, hogy már nem vagyunk együtt, lassan 10 éve, ő tovább ivott. A múlt hónapban meg is halt. Viszont, ha vissza pörgethetném az időt, akkor a mai fejemmel úgy gondolkoznék, hogy nem pazarolnék el rá 10 évet. 10 évig voltunk házasok, de akkor én mindenben segítettem, csak hogy leszokjon. Kezdtük ott, hogy elköltöztünk a szülei városából, hogy ne legyen előtte a rossz példa. Aztán el ment elvonóra, de visszaesett. A baptista szeretet szolgálat anoním alkoholistákat is fel kerestük. Az sem segített. Pszichológus.. házi orvos... Gyógyszer... Semmi. Aztán fogtam a gyerekeket, és ott hagytam. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy amilyen hamar van lehetőséged, menj el tőle. Ha meg akar változni, meg fog. Még lehet rá esély, hogy újra kezdjétek. Ha meg nem akar, te lehozhatod neki a Göncöl szekérről a rendszám táblát is, akkor sem változik. De a te, és a gyerekek éveit ne pazarold el. Hagyd ott. Nem éri meg hidd el.
2021. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kerdezo!

Egy alkoholistat nem lehet megmenteni. Ez tenyleg rajta all mar es nem rajtad.

Nagyon fontos, hogy a lanyaitok milyen ferfimintat latnak a jovojuk szempontjabol. Gondolom, nem szeretned, hgoy ezt ismeteljek, es ok is olyan part valasszanak, aki mellett felniuk kell es nem lesznek biztonsagban.

Ez pedig melyen nagyon melyen beleivodik az emberbe, hogy a szulei kapcsolata milyen. Azzal jo peldat mutatsz, ha eleg eros vagy ahhoz, hogy ha lelkileg, erzelmileg, vagy fizikailag veszelyes, a fejlodesetekben nem partner, kiszolgaltatotta tesz, abbol a helyzetbol fel kell allni. Nem vagy segelyszolgalat, nem vagy martir, nem mas ember eletet eled,hanem a sajatodat, csak es kizarolag sajat magadert es a lanyaidert vagy felelos. Az, hogy o iszik, nyilvan a szuleitol ered, de az o dontese felnottkent, hogy nem szereti magat es titeket sem,mert fontosabb neki, hogy mergezze magat. Az alkoholizmus nagyon komoly kemiai es lelki fuggoseg, ha terapiaba is vonodna, tobb relapszus es evek nagyon kemeny munkaja,hogy valtozzon. Nem vagy koteles ezt vegigasszisztalnie s mindekozben a gyermekeid fejlodeset veszelynek kitenni, sot, azert vagy koteles, hogy nekik a leheto legnagyobb biztonsagot add, erzelmileg es fizikialag is. Egy alkoholista mellett ez lehetetlen.

Jo peldat mutatsz, ha latjak, hogy minden nehez helyzetbol ki lehet maszni, nem kell felaldozniuk magukat, mert te sem tetted.

A ti boldogsagotok eselye legyen a cel.

Sok erot ehhez!

2021. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%

Most le leszek pontozva :))


Kedves kérdező, szerintem ne tedd meg a gyerekeiddel azt, hogy egy alkoholistàval kell felnőniük. Mi az, hogy ket ev es a nagyobb vigyaz a kicsire? Elveszed a tinikoràt es utálni fogja a kicsit, mert majd miatta nem tud elmenni baratokkal ide-oda vagy nem tud tanulni, következő lépésben pedig mig vigyaz ra, vegezze el a hazimunkat is?

Te ezt a kapcsolatot feladtad, csak nem latod be. Elb*asztad es most arra alapozol, hogy majd a gyereked a te felelősséged atveszi? Ha a ferjeden azt latod, hogy nem torekszik, akkor el kell valni. Jobb apa nélkül, mint egy alkoholista apaval. Hidd el, tudom.

A kerdesedben leírtad pontosan a tervedet a jovore nezve. Edesapad jol inditott el az eletben, aztan majd a gyereked megoldja a bebiszitter problemat. Az a kérdésem, hogy TE mit tettel eddig? Te hogyan cselekszel, annak erdekeben, hogy ment meg a csaladod? Az nem megoldás, hogy a masikra hárítod:ha nem valtozol, mehetsz. Nem igazan talalok a szovegedben olyan reszt, ahol azt irod, hogy te miket változtattal a "hatalmas szerelemmel" indulo kapcsolatban. Nem latom jelét a te küzdelmednek. Leirtal egy tervet ahol a gyerekedre es a "hatha annyi tisztesség van" egy alkoholistaban-ra alapozol.

2021. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó kettő mondja jól. "Ha nem lenne az alkohol, mi örökre együtt maradnánk". Ennyire ne legyél már naiv. De ott van, olyan szinte mint a személyisége része, függő, beteg. Ha átmenetileg le is szokik, x idő és kezdi elölről. Sok ilyet láttam. Fél családunk alkoholista volt lemenő ágról is, ez egy súlyos borzasztó dolog.
2021. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%

A szenvedélybetegség egyetlen ellenszere a marha erős akaraterő. Az viszont egyiknek sem volt soha, és nem is lesz. Pláne nem évtizedekig.

És ott bsztad el, hogy csakis kizárólag a hormonjaid vezéreltek, amikor a piálás ellenére hozzámentél. A rózsaszín ködnek mindig nagy ára van, ha az ember nem hajlandó mellette gondolkozni is, csak a nem létező csodában hisz. A kialakult helyzetért bizony nem kevés százalékkal te is hibás vagy. Ezt jól elcseszted.

Remélem megtanultad a leckét.

A fő kérdésedre válaszolva, azonnal válnék, már rég elváltam volna. De eleve nem is házasodtam volna össze egy szenvedély beteggel, szerelem ide vagy oda. Annak idején az exemet is ezért dobtam, mert a pia volt a mindene, és mellé még egy igénytelen disznó is lett. És az azóta eltelt 24 év beigazolta, hogy jobb döntésem nem is lehetett volna. Még most is iszik, de mellékesen még az egyik szemét is elvesztette, mert részegen flexelt, védőszemüveg nélkül. 46 éves lesz, de kb. 60-nak néz ki, annyira leépítette magát az alkohol imádatával.

2021. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!