Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvalnatok hasonlo helyzetben?

Elvalnatok hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés

15 eve vagyunk egyutt, hatalmas szerelemmel kezdtuk. Mindig is azt gondoltam, o az igazi, es ereztem azt, hogy o is ezt gondolja. Jelenleg en mar nem tudom, hogy szeretem e, mar nem tudok felnezni ra. Leirom miert mindjart. O jelenleg meg szeret, vmilyen szinten erzem. Kezdettol fogva az ivas a reszerol problema volt szamomra, de a szerelem erosebb volt, s ugy ahogy kordaban tudtam tartani, voltak veszekedesek, de nagyon gyors bekulesek voltak es nem volt annyira komoly a veszekedes. Amugy egy jo embernek tartottam, akire tudtam, hogy vigyazni kell, mert ha nem, total alkoholistava valik. Ez zavart, de tureshataron maradt, ellenhangsulyozta az, hogy korbe imad es mellettem all es jo ember, szereti a gyerekeit. Aztan jott a koronavirus, a bezartsag a stressz, a depresszio es megvaltozott. Mar nem az az ember, akit megszerettem. Probaltam beszelni vele, h ismerje fol a jeleket es hogy oldjuk meg. Egyre tobbet iszik es hiaba a szep szo. A szemelyisege agressziv, nem torodom lett, nem hajlando alkalmazkodni es meg kevesbe segit be itthon es a gyerekek korul. Mondtam neki, hogy mar csak 1-2 ev es a nagylanyunk eleg idos lesz ahhoz, hogy sajat magara es a kicsire igyazzon, akkor mar majd egyaltalan nem lesz ra szuksegem.

Kulfoldon elunk, senkink nincs idekinn. A gyerekek itt szulettek. Vettunk egy hazat. Az alap 100%osan felolem erkezett, apukam el akarta az osszes gyereket tisztessegesen inditani, s mindnyajunknak segitett. A haz szerzodesen ez ugyan nincs feltuntetve de talan annyi tisztesseg meg van benne h ha tenyleg valunk ez szeme elott lesz.

Ha mazlim van igy tudok egy ket szobas lakast venni fizetheto hitellel. Egy szobaba megfer a ket lanyom. Azt tudja, hogy kizart dolog, hogy lemondok roluk. Eleg ha elszolom magam, h alkoholista, szerintem nincs az a biro aki neki itelne. Egyebkent meg nem boldogulna veluk. A munkabeosztasa miatt se. 1x egy heten dolgozok este 8ig, es minden 2. Heten vasarnap. Vagy akkor fog lathatasa lenni, vagy megprobalom atkerni magam mas munkakorbe. Ez mondjuk necces lenne. De hamarabb meg tudnam oldani. Neki minden nap kene a gyerekek korul a segitseg.

Nem tudom, hogy lehetne ravenni a ferjem, hogy tegyen valamit, hogy probalkozzon megmenteni a hazassagat.

Nem erzem magam biztonsagban es ot se erzem biztonsagban. Par honapja leesett a lepcsorol, folrepedt a feje csunyan, megse teritette eszhez. Azota rettegek, hogy leesik a lepcson, es en bizonygathatom h nem en luktem le, es ittmaradunk egyedul es akkor tenyleg egyedul kell megoldanom mindent.

Szornyu, mert ha nem lenne az ital, egy eleten at tartana a hazassagunk.

A lanyaink 11 es 6,5 evesek. Jovo szeptembertol igy is ugy is a nagy lany egyedul kell hazajonnie es vigyaznia magara kabe 3:30-4:00-tol kabe 5:30-6:00-ig, amig haza nem erek a munkabol miutan felkapkodtam a kisebbet a napkozibol, az szerintem nem olyan hosszu ido. Ilyen idos koromban mar reg egyedul voktunk otthon tesoimmal orakig mert apum egyedul allo apuka volt egy ideig.

Meg jo par honapig meg van kotve a kezem, leghamarabb szeptembertol tudok kulonmenni tole a gyerekek miatt. Megbeszeltuk, h elvalunk, ha nem tud valtozni, de semmi probalkozast nem latok. Most szabin vagyunk, s ugyanugy ivott ma is, mintha mi se tortent volna.

Ne irjatok kerlek h hamarabb kellett volna gondolkoznom, azzal mar elkestunk.

Az erdekelne, szerintetek mennyi hataridot adjak, hogyan tudnek raijeszteni, h lassuk akkor tesz e valamit.

Mar arra is gondoltam, megkerem az anyjat, keresztanyjat, beszeljenek vele. Mind a ketten eltek mar hosszan tarto kapcsolatban alkoholista mellett.


2021. máj. 30. 22:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Ha tényleg csak az alkohol a probléma, akkor szerintem állítsd készhelyzet elé. Oldja/oldjátok ezt meg, vagy elválsz tőle és viszed a gyerekeket is. Gondolja át mi mit ér meg, szőnyeg alá söpörni a problémákat és inni tovább, úgy hogy elveszít mindent, vagy észbe kapni és meggyógyulni.


Családban mi is küzdöttünk hasonlóval, ott ez működött. El is költözött édesanyám pár hétre, Apám pedig ráébredt, hogy ez már nem a szokásos "hiszti".


Persze, a házastársa vagy, de egy embert nem lehet megmenteni önmagától, remélhetőleg megpróbál kimászni ebből, ha nem...akkor pedig azt a részt már úgy tűnik alaposan átgondoltad.


Remélem sikerül megoldani!

2021. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
En is gondoltam ra, hogy esetleg kirakom a szuret legalabb par hetre odakoltozhet a haverjahoz, ha ott is inna, raszolna a haver, mert egyik haverja se iszik annyit mint o, s ha mas mondja h sok akkor csak tan belatja. Sokaig nem turnek meg h ittas.
2021. máj. 30. 23:00
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon szerencsesek a gyerekek, hohy ilyen anyukajuk van, mint te, mert akarhogy dontesz, nekik a javukra valik es nem egy alkoholista apaval kell felnoniuk.

Nehany kosza gondolatom van.


1. szerintem csaladterapiara el kellene menni, pszichologushoz vagy pszichiaterhez utolso eselykent.

2. Haziorvos utalja be korhazba par hetre elvonora. Ha kibirja, akkoe sikerulhet letenni az italt. De a haziorvossal beszelj mindenkepp, ismer e ilyen szervezeteket, akik ezzel foglalkoznak. Egyaltalan elmenne e a ferjed?

3. Ha valsz, akkor a fennmarado idoszakban a leheto legtobb penzt probald felre tenni, akar innen, onnan kosztpenzbol lecsipni stb.

2021. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Szerintetek az ilyen elköltözéses hiszti meddig oldja meg a problémákat? Ideig-óráig...
2021. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Igen szerintem segithet. Egyszer mindenesetre erdemes megprobalni.
2021. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%

" Az alap 100%osan felolem erkezett, apukam el akarta az osszes gyereket tisztessegesen inditani, s mindnyajunknak segitett. A haz szerzodesen ez ugyan nincs feltuntetve de talan annyi tisztesseg meg van benne h ha tenyleg valunk ez szeme elott lesz."


HAHAHAHAHA!


Te ugye viccelsz?

2021. máj. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%

Úgy beszélsz róla, mint egy idegenről, egy kívülállóról. Szerinted te tudnád vele folytatni, ha letenné az alkoholt, ha olyanokat mondasz, hogy “az ő házasságát”, “kirakom a szűrét”, “pár év múlva már nem lenne rá szükségem”, stb? Teljesen elidegenedtél már tőle. Kicsit visszatetsző, hogy válni akarsz, de közben még kihasználnád a jelenlétét egy darabig.


Hogy a kérdésedre válaszoljak, valószínűleg elválnék, bár én nem is lettem volna olyan kapcsolatban, ahol gyakran iszik a másik fél.

Egy alkoholista persze, hogy inni fog a szabadság alatt is. Valószínűleg már rég túl vagytok azon a ponton, hogy bármiféle határidő javulást hozzon. Meg lehet próbálni valami drasztikusabbat, mint például közösen párterápiára menni, de ez valószínűleg cs

2021. máj. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%

… de ez valószínűleg csak óriási agressziót váltana ki belőle. Természetesen a családja segítségét is kérheted. Rajtad áll, hogy mire vagy hajlandó még, de számomra nagyon úgy tűnik, hogy te már rég túl vagy ezen a kapcsolaton, tényleg nem tiszteled.


Ahogy latolgatod a gyermekelhelyezési esélyeket, annyira nem meggyőző a te oldalad sem. Talán nem csak filmekben létezik, hogy ettől kijózanodik a férfi és harcol a gyerekeiért.


Az is ijesztő, ahogy arra gondolsz, hogy téged gyanúsítanának, ha komolyabban megsérülne.


Mindenesetre sok sikert, hogy a gyerekeitek számára a legjobb döntést hozd/hozzátok.

2021. máj. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom az oszinte valaszokat.

Igen, ez engem is megremit es elszomorit hogy igy vagyok kepes beszelni rola, mint egy kivul allorol, de azt hiszem ez vedekezo reakcio is. Hogy higgadtan tudjam vegiggondolni es tervezni a dolgokat, mert ha oda kerulne a sor, a sirassal es ketsegbeesessel nem igazan mennek sokra. Felelos vagyok ket kiskoruert akiknek biztos hatarozott alap kell.

Hogy kihasznalom a jelenletet? Hat nem tudom, de talan ketten raktuk ossze a gyerekeket, es jelenleg (ha mar kihasznalasrol beszelunk) jobban kihasznal engem es nem csak a gyerekek szempontjabol.

Ijeszto h arra ondolok, nekem kene bizonygatni, h nem miattam esett le a lepcsorol? Valoszinu megvizsgalnak azt az eshetoseget is, halal esetnel ez normalis.

Igen, arra en is gondoltam, hogy agressziot valtana ki belole ha elmondanam anyucinak.. Olyan arulkodasnak venne. De egyszeruen nem tudom mar mivel tudnek ra hatni. Szep nyugodtan felvazoltam neki h ket lehetoseg van. Vagy ettol abperctol kezdve hatarozatlan ideig egy korty alkohol sincs, vagy mehet amerre akar ameddig ki nem gyogyul. Ha az elso variacio megbukik, ervenybe lep a 2. Elmondtam meg azt is neki, hogy ha az is megbukik, akkor hogy tervezem a valast es h csunya is tudok lenni. O vegig hallgatott es azt mondta h az elso variaciot valasztja... Remelem megprobalja es sikerul neki.

Hogy miert is maradtam meg mellette ha tudom hogy iszik? Talan mert ugy gondoltam h tul sok kapcsolat megy tonkre az elso problema feljovetelevel, es valoszinu, ha eldobom, akkor majd a kovetkezonek vmi mas gigszerje lesz.... Mindenkinek van. Nekem is, mindig is kerdezem tole h neki mi a baja velem, de mindig mondja h semmi, de en tudom, h mi a baja, s azon mar elkezdtem valtoztatni. Nehez a valtozas, de ha raszanod magad, egy ido utan konnyebb.

Azt probalom elerni nala, hogy o akarja a valtozast. Ha nem ertem, nem a gyerekekert, hat magaert.

Szomoru latnom, hogy az az ember aki 15eve mellettem el lassan elveszit mindent.

Nem tudom hogy mi a megfelelobb, rahelyezni ezt a tehert vagy mutatni hogy egyutt cipeljuk. Az a baj, hogy utobbit probaltam eddig es semmi hatasa.

2021. máj. 31. 06:29
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Sose fogom megérteni ki hogyan képes egy alkoholistával együtt élni és még gyereket is szülni neki?

Gusztustalan egy folyton folyvást alkoholt párolgó kilégző ember. Gyereket pedig még csak a közelébe sem engednék.

Egy alkoholista pedig amíg ő nem látja be,hogy baj van, nem akar változni addig Te fejre is állhatsz sose fog megváltozni. Jelen esetben kiteheted a szűrét az amx ideig óráig oldja meg. Amint visszafogadod kezdődik előről csak durvább lesz.

2021. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!