Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csalódnál a lányodba, ha...

Csalódnál a lányodba, ha kiderülne, hogy bulimiás?

Figyelt kérdés
pl, hogy nem bízott meg benned, csalódás lenne számotokra?
2021. máj. 26. 19:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még nem fogod tudni egyedül megoldani. Szólj nekik
2021. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nem vették észre a szüleid, hogy anorexiás vagy? Nem látták, hogy túl vékony vagy/sokat fogytál/kerülök a társasági evészetet stb?
2021. máj. 26. 20:32
 13/29 anonim ***** válasza:
90%
Könyörgök: ne másra legyél most ez egyszer tekintettel: te vagy bajban! De ha már nem gyerek vagy, és van némi saját pénzed, magad is kereshetsz klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát, kezdd el a terápiát, és ráérsz közben is bevonni a szüleidet. Esetleg belgyógyászati és fogászati vizsgálat se ártana, nem kell hozzá szülő. Van elképzelésed arról, hogy miféle hiány váltotta ezt ki nálad?
2021. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Dolgozom, nem is a pénz lenne az akadálya, rengeteg pénz megy el sajnos ételre, napi szinten vannak falásrohamaim, munka után.


Igazság szerint normális családban nevelkedtem fel, megadtak mindent, amire szükségem volt, most meg egyetemre járok, 2 nyelvvizsgával rendelkezem, 20 éves koromra mondhatjuk, hogy jó állásom van, jó fizetéssel(diákmunkához képest jónak számít).


Barátaim nincsenek, kapcsolatom sincs.

2021. máj. 26. 20:45
 15/29 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem most lényegtelen abba belemenni mi okozhatta ezt nálad, valószínűleg ezt nem mi fogjuk megfejteni itt a gyakorikérdéseken.

Ha nem vagy biztos benne, hogy el akarod mondani az anyukádnak, akkor is keress segítséget,a szakember biztos abban is tud tanácsot adni, hogy milyen formában közöld a problémáidat a családoddal.

2021. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
90%

Ha attól tartassz, hogy mit fognak szólni, akkor inkább keress egy pszichológust.


Én anno elmondtam, de a szüleim nem vettek komolyan, mert bár sokat fogytam azt gondolták minden rendben, mert nem voltam még akkor sem túl vékony és ugyan mi bajom lehetne 19 évesen. Azt meg nem látták, hogy minden diákmunkás pénzem kajává válik.

Egyetem alatt albérletben voltam, ott még egész jól szinten tudtam tartani, de utána megint haza kellett költöznöm és az katasztrófa volt.

Végül akkor kaptam össze újra magam amikor terhes lettem az első fiammal. Nagyon nehezen ment, mert a reggeli rosszullétre hivatkozva szabadabban meg tudtam oldani a dolgot, de nézegettem a neten olyan tanulmányokat, hogy milyen károkat szenvedhet a kicsi, ha azt folytatom. Mindhárom terhességem alatt tartottam magam.

Most havi 3-4 alkalommal még mindig elfog a falás, majd a bűntudat és szerintem soha nem is fogok tudni teljesen túllépni, de napi 5-6 alkalomnál ez sokkal jobb. Sajnos meg is híztam, mert az adagokkal még mindig nem vagyok kibékülve, de még így is sokkal jobban érzem magam a bőrömben mint a 20-as éveimben.

2021. máj. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
48%
Ha felnőtt vagy és pénzed is van, akkor végképp semmi akadálya nincs, hogy keress egy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát, a szüleid ebben a szakaszban nem érdekesek, ne rájuk legyen gondod, ezt majd megbeszéled a terapeutával. Sima 25 éves jöttment pszichológus nem elég, el se fog vállalni!
2021. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
83%

A lányom anorexiás 4 éve. Bevallom őszintén apaként nem vettem észre. Szerencsére a feleségem észrevette mert 12 évesen 44kg-ról 33 kg-ra fogyott. Jártuk a kórházakat és pszichiátereket. Egy iskolaváltás úgy ahogy megoldotta a problémákat. Már dokihoz sem kellett járni és újra 42-44 kg volt. Karácsony előtt odajött hozzám a lányom, hogy nagy baj van mert minden nap hánytatja magát. Így újra pszichiáterhez járunk és antidepresszánst kap.


Fogalmam sincs hogy mit rontottunk el a nevelésben. De nem vagyok csalódott, hogy beteg a kislányom. Inkább a problémát igyekszünk közösen megoldani.


45F

2021. máj. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
18-as: beszélgetős pszichoterápiában is részesül? Nem a gyógyszer a megoldás! Sőt, az nem megoldás! Ha fogalmad nincs az okáról, akkor abban kell, hogy segítsen a (megfelelő) szakember, különben nem múlik el!
2021. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miért csalódnék? Az zavarna, hogy nem vettem észre, de azért ezt elég könnyen el lehet "rejteni". Az oka egyáltalán nem is biztos, hogy a szülőben keresendő. Nálad is jó esély van arra, hogy inkább környezeti probléma (suli, volt barátok, volt pasik, munkahely stb...)
2021. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!