Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nálunk van ilyen?

Csak nálunk van ilyen?

Figyelt kérdés
Olyan fura olvasni ezeket a kérdéseket, hogy kajára kell adniuk a gyerekeknek, jó most nem 30éves emberre értem, aki még mindig otthon lakik, hanem a diákmunkástól az egyetemistáig. Nekem nem fogadnák el a pénzt (nem vagyunk gazdagok) anya örülne, hogy saját magam eltudom tartani és félre rakhatok egy kis pénzt lakásra vagy kocsira. Inkább azt mondaná, hogy ha felajánlanám, hogy fizetek a kajába, hogy rakjam félre és gyűjtsek valamit (nem ruha meg ilyenek). Vagy ez csak nálunk van így?:S Jó oké, hogy meg kell tanulni spórólni de akkor is...
2010. aug. 24. 09:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Általában akkor várják el a szülők a velük együtt élő gyereküktől, hogy szálljanak be a rezsi és az étel költségébe, ha a "gyereknek" már rendesen fizető munkája van, tehát ha már nem tanul, de együtt élnek még. Ez teljesen normális dolog. És általában azért teszik, mert szükség van rá. Ahol anyagilag úgy állnak a szülők, hogy nincs rá szükség, ott általában nem is kérik, hadd tegyen félre mindent az illető.


Én olyat még nem hallottam, hogy egyetemistáktól is kérnék, hogy szálljanak be a rezsibe. De hidd el, ha kérik, akkor azt nem jó kedvükből teszik, hanem, mert különben nem jönnének ki a pénzükből.

2010. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

ma 10:22

félreértettük egymást, én arra írtam hogy ha nem kellene/adod otthonra akkor "úszkálnál" ugyan úgy lenne mire fizetned akár ház részlet akár kocsi...

2010. aug. 24. 10:25
 23/28 anonim ***** válasza:
53%

"ez az élet Babocsai néni" én azért keresek annyit amennyit, mert 18 órát dolgozom egy nap pihenek kicsit aztán megint 18 óra... és nem kimondott fizikai munka. Sz@r, de muszáj. Pedig tanultam is, nem csak érettségivel tengődök és látod, mégis ott vagyok ahol...

Szóval a lényeg, hogy 20-23 éves korodra rájössz majd, hogy pénzből áll a világ, akár tetszik akár nem. Ha beütne a krach és anyukád azt mondaná hogy gyermekem nem tudjuk tovább fizetni a tanulmányaid, mert nincs miből akkor, ha suli után is, de el kell menned dolgozni, ha azt akarod hogy legyél valaki. Ha 4 óra után akkor akkor, ha éjszakás műszakban akkor akkor... Ez van drága

2010. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
49%
havi 100 ezer forintból max. akkor úszkálhatna az ember, ha se rezsit, se semmilyen más számlát nem kell neki fizetnie, de azért gondolom mindenkinek vannak kisebb nagyobb kiadásai, így még akkor sem nagyon tudnának félrerakni, ha akarnának. Élni pedig valamiből kell...
2010. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Hozzá téve, amikor még tanultam, adtam haza még úgy is, hogy az időm nagy részét kollégiumban töltöttem. Kajáról gondoskodtak a szüleim, plusz a kolim az egyéb költségeket fizettem én (suli, utazás, tankönyvek stb)a muszáj nagy úr és ezekben az időkben tanultam meg, hogy kemény az élet. Ezért nem sajnálok egy fillért sem amit hazaadok. 24/L
2010. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

én egyetemre járok, nem dolgozom mellette, nem is dolgoztam soha, és bevallom őszintén spórolni sem tudok. Ha kezembe akad 10 ezer ft, egyből elköltöm.

Szüleim ezt mind elnézik, mivel nem járok bulizni (évente ha 2szer elmegyek), és nem csinálok óriási kiadásokat, szóval lényegébe fizetnek mindent, taníttatásom, sőt van mikor ők zavargatnak, hogy ugyan menjek már végre a matektanáromhoz, vagy mint 17 évesen h apa szabályszerűen nekemállt hogy menjek a KRESZre, mert csak most hajlandó a jogsim fizetni, később már nem fogja... magamtól eszembe se jutott volna h jogosítványt szerezzek.

Tandíjamat én fizetem diákhitelből, ki tudnák fizetni, de bevállaltam, nem lenne pofám félévi 250 ezret elkérni tőlük. De mivel elfogok adósodni anya mondta, segít az előtörlesztésbe.

Ha munkám lesz, ismerem őket annyira h nem várnák el h adjam haza a pénzt, inkább költsem magamra, hisz én dolgoztam érte. De ennek ellenére az lesz a minimum hogy adok haza, azok után h megteremtették a körülményeimet, és elkövettek 21 év alatt mindent h nekem jó legyen és boldoguljak.


21/L

2010. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Tök mindegy milyen munkával keres az ember pénzt igenis adjon belőle a szüleinek akár a villanyszámlára vagy egy bevásárlásra.Az is mindegy otthon lakik még vagy már nem.Nekem jó érzés még a kicsiből is adni nem kötelező de az én lelkemnek jobb így.Én adok nekik is és teszek félre is.
2010. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

18 éves korom óta dolgozok többet-kevesebbet suli mellett, eleinte egyáltalán nem adtam haza, viszont az első fizum óta egy fillért nem kapok a szüleimtől, ha adnának, se fogadnám el. Viszont egy idő után, mikor nekem az ösztöndíjakból is összejött már elég sok pénz, elkezdtem beszállni a kiadásokba. Pénzt sose fogadtak el a szüleim, a mai napig is csak ritkán, ezért csomószor bevásárolok, vagy volt, hogy kifizettem a hitelüket, és nem engedtem, hogy visszaadják.

Nekem pedig az a furcsa, amit egy barátnőm csinál, ő is melózgatott, de az anyja fizette a kollégiumát, meg mindenféléket. Aztán most befejezte a sulit, elkezdett diplomával melózni, és azt mondta, nem baj, ha kezdetben csak mondjuk 80at keres, merthát a telefonszámláján kívül úgyse költ másra, sőt azt se bánta, hogy végül mégse jött be a meló, mert legalább volt egy szabad nyara.

Hát nemtudom, ennyi idősen tiszta rosszul érezném magam, ha teljes mértékben a szüleim tartanának el.

24/l

2010. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!