Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nálunk van ilyen?

Csak nálunk van ilyen?

Figyelt kérdés
Olyan fura olvasni ezeket a kérdéseket, hogy kajára kell adniuk a gyerekeknek, jó most nem 30éves emberre értem, aki még mindig otthon lakik, hanem a diákmunkástól az egyetemistáig. Nekem nem fogadnák el a pénzt (nem vagyunk gazdagok) anya örülne, hogy saját magam eltudom tartani és félre rakhatok egy kis pénzt lakásra vagy kocsira. Inkább azt mondaná, hogy ha felajánlanám, hogy fizetek a kajába, hogy rakjam félre és gyűjtsek valamit (nem ruha meg ilyenek). Vagy ez csak nálunk van így?:S Jó oké, hogy meg kell tanulni spórólni de akkor is...
2010. aug. 24. 09:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Jó neked, hogy nem kell semmire költened, csak magadra, mert a szüleid ezek szerint megtehetik, hogy még most is eltartanak. Sajnos a mai világban kevesebben tehetik ezt meg, mint azt, hogy ha már dolgoznak, és még otthon laknak, akkor igenis besegítenek a háztartásba, és hazaadnak egy bizonyos összeget. Hiszen ha külön élnének, akkor is fizetniük kellene a rezsit. És nem lehet elvárni egyik szülőtől sem, hogy eltartsa a gyerekét, ha már dolgozik, és mondjuk a szülő sem él csak minimál bérből (ami manapság a nagy átlag).
2010. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
77%

Én annyira szerencsés vagyok, hogy egyrészt nem állunk rosszul anyagilag, másrészt meg a világ legjobb szüleim nekem vannak, az a rengeteg anyagi, de főként lelki támogatást és strapabíróságot nem sokan bírnák.

25 éves vagyok. 18 éves koromba költöztem az egyetemhez, kaptam lakást, kocsit. 3 évet csináltam, abbahagytam. Utána belekezdtem egy üzletbe, ami megbukott, nagy veszteséggel. Most, 25 évesen jutott el odáig az agyam, hogy már felfogom, mi az élet, hogy nem fenékig tejfel, és már minden áron lesz diplomám.

De ha a szüleim nem lennének, valószínűleg árkot ásnék vagy a mekiben főállásban dolgoznék 60 ezerért.

Köszönöm, hogy ilyen szüleim vannak és kibírták eddig, amíg a gyenge agyacskám megkomolyodott! Remélem egy nagyon kicsit vissza fogok tudni majd nekik adni! Nem anyagilag, hanem lelkileg, ha sikeres leszek. Nekik ennél nagyobb "jóvátétel" nem is létezne.

2010. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, ha havonta keresek pár ezer forint híján 100ezer forintot és nem adok haza egy fillért sem, kapok itthon enni, nem fizetek semmire, alig költök valamire, akkor nem úszkálnék a pénzben fél vagy 1 év után??? Önerőből. Elég sokat dolgozom érte, de egy részét hazaadom...Így én sem úszkálok a pénzben, mert nincs mit félretennem. a 24/L voltam
2010. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Nyári munkán vagyok , fél fizetésem a szüleimnek kell adnom 19/F
2010. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a párommal összekerültünk úgy laktunk, hogy hol egy hónapot anyósoméknál, egy hónapot anyuéknál. Igaz, már dolgoztunk mindketten egyik család sem akart arról hallani, hogy beleszálljunk a rezsibe. Igaz, keveset is voltunk otthon, szinte csak aludni, és a kaját is mindig megoldottuk kajajegyből. Amikor viszont a sógornőmék is hazaköltöztek a párjával egyértelmű volt, hogy mindenki belead anyósnak a rezsibe. Akkor is tiltakozott, de nem engedtük. Még így is csak egy 10-edét engedte kifizetni. De mi így voltunk nyugodtak. Szerintem ez a normális. Mindenkinek volt saját keresete, nem tartattuk el magunkat. Mégha nem is volt rá szükség, hogy fizessünk. Mondjuk anyuék soha nem engedték meg.
2010. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

ma 10:09

hát ha én majd dolgozni fogok és úgy úszkálni a pénzben mint te akkor biztos, hogy kezdenék magammal valamit (kocsi, ház) de mindenki más..

2010. aug. 24. 10:15
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy 18 éves koráig köteles eltartani?! Ha nincs munkája a gyereknek, mert nem kap, ilyen ez a mai világ, attól még a gyereke, ő szülte, ő akarta, akkor igenis tessék segíteni annak a "szerencsétlennek"!

Egy családban sem merült fel az ismeretségi körömben, hogy elmúltál 18, akkor pá, gondoskodj magadról, mert SZERETIK a gyereküket és segítenek neki, persze a józan ész határán belül!

2010. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Bármilyen kereső tevékenységet folytatsz, bárhol, bármikor, ha otthon laksz, illik hozzájárulni a családi kiadásokhoz. Hogy mennyit kérnek és fogadnak el, az már megállapodás kérdése.
2010. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
:) kedves kérdező épp az előbb írtam a hozzászólásom végén, hogy így én sem úszkálok a pénzben, mert nincs mit félreraknom... hahó hiába keresem meg a 100.000-et ha abból a fele arra megy, hogy adok haza, és magam veszem a ruháim cipőim. Az előbb arról írtam, hogy ha nem adnék haza és nem költenék semmire, akkor úszkálhatnék a pénzben, de nem tudnám tétlenül nézni, hogy a szüleim eltartanak...
2010. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

egyetértek "85%-al"

én is 18éves vagyok és kicsit durva lett volna ha anya bejelenti a szülinapomon hogy helo menny ahova akarsz mert felnőtt vagy! Nem vagyok felnőtt csak hivatalosan! Ugyan úgy gyereknek érzem magam és képtelen lennék eltartani magam, iskolába járok, most fogok érettségizni, minden nap 4után érek haza, még azután kellene mennem dolgozni..és nem azért mert lusta vagyok, de egyik osztálytársam sem dolgozik iskola időben, mert egyszerűen lehetetlen max hétvégén aki tényleg nagyon rászorul...

2010. aug. 24. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!