Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nálunk van ilyen?

Csak nálunk van ilyen?

Figyelt kérdés
Olyan fura olvasni ezeket a kérdéseket, hogy kajára kell adniuk a gyerekeknek, jó most nem 30éves emberre értem, aki még mindig otthon lakik, hanem a diákmunkástól az egyetemistáig. Nekem nem fogadnák el a pénzt (nem vagyunk gazdagok) anya örülne, hogy saját magam eltudom tartani és félre rakhatok egy kis pénzt lakásra vagy kocsira. Inkább azt mondaná, hogy ha felajánlanám, hogy fizetek a kajába, hogy rakjam félre és gyűjtsek valamit (nem ruha meg ilyenek). Vagy ez csak nálunk van így?:S Jó oké, hogy meg kell tanulni spórólni de akkor is...
2010. aug. 24. 09:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Konyhára adni kell...Persze nem a diákmunkábol hanem a rendes munkábol
2010. aug. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy elkényeztetett vagyok de nekem egyértelmű lenne, hogy amíg egyetemre járok addig eltartanak, utána meg gondoskodok magamról....
2010. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
nem, nálunk sem kell semmit adnom haza, anyám még a lakást is fizeti nekem.. jó igaz cserébe segítek neki amiben kell ha kéri, de pénzt nem kell neki adnom. 19L
2010. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Tény.Tízen-húszon évig etettek,felneveltek. Saját talpamra is tudnék állni, de jobb szeretik, ha még egyelőre itthon lakom. Én meg nem nézem tétlenül, hogy míg én úszkálok a pénzben ők épp hogy kijönnek. Igenis hazaadok 30-40ezret és akkor kapok enni, van hol aludnom és mosnak rám...

Ha menni akarok úgyis megyek. Nem kívánom senkitől, hogy eltartson, ha keresőképes vagyok. 24/L

2010. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Pároméknál egy fityinget nem kell letenniük az asztalra a "gyerekeknek", mert megengedhetik maguknak. Ahol ezt meg lehet tenni, az jó, mert legalább a gyerek gyűjt magának lakásra.

Én még tanulok, úgyhogy "ki van nyalva a seggem". Magamnak fizetek mindent, árvaságiból + kis munka pénz, ami az iskola által van.

2010. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
31%

A szülő csak 18 éves koráig köteles eltartani a gyerekét. Egyetemre nem köteles járatni.

Ha a gyereknek már van saját keresete és otthon lakik,akkor fizessen bele az eltartásába. Ha külön lakna,akkor is kellene rezsit stb. fizetnie. Így legalább megtanulja,hogy az élet pénzbe kerül.

2010. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedüli, akikre nem nézem, hogy mennyit adok és nem számolgatok, az a szülők, és a majdani párom, gyerekeim. Hisz a szülők felneveltek és ők se számolgattak, egyszerűen nem lenne pofám. A majdani családomra meg majd én nem számolgatok, hogy biztos háttérnek számíthassak számukra. A számolgatás csak az ezeken kívül eső emberekre vonatkozik.
2010. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
De most nem arról az esetről beszélek, hogy úszkálok a pénzben otthon meg nincs mit enni, akkor tök egyértelmű a dolog, csak nem tudom, hogy melyik 20éves úszkál a pénzben ÖNERŐBŐL...?!
2010. aug. 24. 10:01
 9/28 anonim ***** válasza:
54%
Ez családtól függ. Ahol kevés a szülők jövedelme, ott elképzelhető, hogy segitséget kérnek a gyerektől.Vagy igy akarják spórolásra nevelni.
2010. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
54%
Nekem akkor kellett hazaadnom, amikor már rendesen dolgoztam (nem nyári munka, meg ilyenek) és még otthon laktam. Sztem ez tök természetes.
2010. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!