Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ezen az...

Miért van az, hogy ezen az oldalon, ha valaki leírja, hogy a szülei anyagilag támogatják addig, míg nem lesz önálló keresete, akkor minden ingyenélő, lusta, elkényeztett sz.rnak elhordják?

Figyelt kérdés

Szerencsés vagyok, mert a családomnak sosem voltak anyagi gondjai. Nem éltünk nagy lábon, nem voltunk nagyon gazdagok, de amire kellett, volt pénz. A szüleimnek szerencsére normális munkahelye volt, dolgoztak rendesen, és kifejezetten takarékoskodók voltak mindig is, nem szórták hülyeségekre a pénzt.

Ennek eredményeképpen, mikor a testvérem egyetemre ment, vettek egy pici lakást. Mikor pár évvel később én is egyetemista lettem, akkor odaköltöztem én is. Egyetem alatt a szüleim tartottak el, ahogy a testvéremet is. Időközben a tesóm elkezdett dolgozni, spórolni és -szintén a szüleim segítségével - vett egy lakást, így az enyém maradt az első.


Nem lettem léhűtő, időben befejeztem az egyetemet, lett munkám, normálisan keresek, eltartom magam. A szüleim már nyugdíjasok, a nyugdíjuk sem rossz, így kényelmesen élnek, gyűjtögetnek, és ha ismételten lakásvásárlásra adnánk a fejünket a párommal, egészen biztos vagyok benne, hogy amennyivel tudnának, beleszállnának. Mert ők ilyenek. Nekik mindig is fontos volt az, hogy minket támogassanak.

Természetesen ha a szüleimnek lenne szüksége anyagi segítségre, a testvérem is és én is minden további nélkül ugranánk és segítenénk. Ezt a nevelést kaptuk, mi is így gondolkodunk. Sosem volt rossz érzésem amiatt, hogy "a seggem alá toltak egy lakást", vagy eltartottak, mikor nem volt saját keresetem.


De itt az oldalon rengetegszer látom, hogy ha valaki hasonlót ír, le van hordva minden szarnak. Mert el van kényeztetve, mert biztosan lusta, nem lesz belőle semmi, örök életére a szülein fog élősködni, blabla.

Arról nem is beszélve, hogy egyesek szerint az a normális, ha a szülők akkor sem támogatják a gyereküket, ha amúgy lenne rá pénzük.


Ez csak szerintem furcsa felfogás? Miért baj az, ha valaki úgy szül gyereket, hogy nem b.ssza ki az ajtón 18 éves korában, hogy csináljon, amit akar, most már felnőtt ember?


2021. máj. 15. 21:52
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
16. Szerintem itt nem a mindent a gyerek segge alá tolásról beszélünk, meg amikor megvesznek neki minden hülyeséget, hanem a tényleges segítségről, ami hasznos. Pl. tanfolyam támogatása, lakhatás biztosítása. Ettől még bőven lehet a gyerek normális értékrendű, nem fellengzős.
2021. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!