Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? Anyukák ti mit mondtatok volna?

Figyelt kérdés
Adott egy 5 fős család. Apa, anya, 3 "felnőtt"(20-30). Mindenki dolgozó, a legidősebb testvér elhatározza, hogy kimegy külföldre, nyugodtan engedtük el, nem is volt kérdés, hogy nem mehet, rá fél évre anyukám daganatos beteg lett. Mivel kisebb városban élünk, így messzire kellett vinni kezelésekre. Én azt akartam, hogy hazajöjjön tesóm és segítsen ápolni és kezelésekre hordani anyukámat, de ő nem ragaszkodott hozzá és azt mondta, hogy nyugodtan maradjon odakint és dolgozzon, így végül nem jött haza, csak kb 3 év után, (időközben hazalátogatott egy-egy hétre), amikor anya már majdnem teljesen felépült. Szülők, ti sem hívtátok volna haza a gyereketeket?
2021. máj. 10. 10:37
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
49%

Havi váltásban jártunk időst gondózni külföldre nővéremmel.

Mikor édesapánk rákos lett, én ott hagytam csapot papot és jöttem haza. Nővérem nem. 🤷‍♀️ Nem vagyunk egyformák.

2021. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
34%

A testvérednek van kialakult egzisztenciája, élete, ha hazajön, azzal kezdhet midndent elölről, plusz kérdéses, kap-e egyáltalán állást Mo-n most, vagy milyen fizetéssel, stb.


Te ne szólj bele a testvéred életébe, és ne akard hazarángatni ilyen-olyan ürüggyel.

2021. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
34%
Annyi, hogy ha nálunk lenne hasonló - külföldön élek - alap lenne, hogy támogatnám pénzzel! az otthon élőt, fizetném nekik, amit lehet és belefér a büdzsébe.
2021. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Már hazajött, itthon él azóta.

Köszönöm a választ!

2021. máj. 11. 09:51
 35/41 Katona Dius ***** válasza:
39%

#32-es. Haza ne jöjjön, pénzt se küldjön, mert az a ő élete, ugye? Aztán a közelebb lévő gyerek meg majd kapja az ívet, hogy a gyerek feladata támogatni a szüleit, mi az, hogy nem áldoz fel mindent értük?

Támogatni a szülőket szép dolog, de valahogy mindig csak az egyik gyerekre hárul, míg a másik "nehogy már feladja az életét".

2021. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
49%
35-ős, egyetértek, szülőkènt ezt úgy lehet viszonozza, hogy az ember több örökséget hagyd arra a gyerekre, aki több áldozatot hozott érte, ez sok családban jól működik.
2021. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Katona Dius ***** válasza:
49%

Ehhez az kell, hogy az a testvér, aki nem hozott áldozatot, elismerje, hogy a másik meg igen. Itt gondolom nem lenne probléma, mert a kérdező írta, hogy a testvér felajánlotta az anyagi támogatást, csak a szülő elutasította.

Viszont itt pont szerintem a szülő lenne az, aki utólag nem akarna különbséget tenni a gyerekek között, mert hát a másikban is meg volt a szándék. Ami szép dolog a szülő részéről, hogy ezt elismeri, de azt is el kéne ismernie, hogy mivel ő ezt vissza utasította, így több mindent hárított a másik, itthon maradt testvérre.

2021. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

37-nek:

nem feltétlenül kell a testvérnek elismernie, írhat a szülő végrendeletet, vagy még életében átírathat valamit a segítő gyermek nevére (akár saját haszonélvezeti jogot bejegyezve), de eltartási szerződést is köthet.

2021. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Katona Dius ***** válasza:
0%
Az átíratás megoldás lehet. A végrendelet úgy tudom (de javítson ki valaki, ha tévedek), hogy támadható.
2021. máj. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha a szülő korrekt, akkor valóban viszonozza azt az áldozatot, amit hoz az egyik gyermeke, miközben a többi nem tesz semmit.

A szomszédom 2 autót, valamint 1 lakóautót íratott az ápolást végző gyermekére.

Ha a szülőnek ez nem jut eszébe, akkor az áldozatot vállaló gyermek erre nyugodtan rákérdezhet, jó dolog a kommunikáció.

2021. máj. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!