Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? Anyukák ti mit mondtatok volna?

Figyelt kérdés
Adott egy 5 fős család. Apa, anya, 3 "felnőtt"(20-30). Mindenki dolgozó, a legidősebb testvér elhatározza, hogy kimegy külföldre, nyugodtan engedtük el, nem is volt kérdés, hogy nem mehet, rá fél évre anyukám daganatos beteg lett. Mivel kisebb városban élünk, így messzire kellett vinni kezelésekre. Én azt akartam, hogy hazajöjjön tesóm és segítsen ápolni és kezelésekre hordani anyukámat, de ő nem ragaszkodott hozzá és azt mondta, hogy nyugodtan maradjon odakint és dolgozzon, így végül nem jött haza, csak kb 3 év után, (időközben hazalátogatott egy-egy hétre), amikor anya már majdnem teljesen felépült. Szülők, ti sem hívtátok volna haza a gyereketeket?
2021. máj. 10. 10:37
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
94%

"...nyugodtan engedtük el, nem is volt kérdés, hogy nem mehet..."


He? Egy nagykorut nem kell elengedni, nincs oylan hogy nem mehet. Nem, nem kell hazamennie.

2021. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem volt folyamatos munkahelye kint, csak ilyen alkalmi, futárkodott, megunta, ott hagyta, keresett mást, aztán mivel odakint ezért is többet fizetnek, így maradt, de megunta pár év után és hazajött.

2021. máj. 10. 12:09
 23/41 Katona Dius ***** válasza:
5%
Gondolom se anyagilag, se sehogy nem segített be a dologba.
2021. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
94%
Nem hívtam volna haza a testvéremet. De az itthoni gyerektől sem várhatja el senki, hogy feladja az életét. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy jelentős pénzbeli segítséget küldött a bátyám a gondozáshoz és a mentőztetésekhez (csak fekve lehetett szállítani az édesapám), én pedig az időmet áldoztam rá. Így senki nem érezte kihasználtnak és becsapottnak magát. Az én gyerekeim akkor még itthon laktak, de már nagyok voltak. Kisgyerekekkel ugyanezt nem tudtam volna úgy megoldani, hogy a munkám sem lássa kárát.
2021. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Gondolom azért a gyógyszerekre , kezelésre kellett pénz nem? Ebbe beleszállt?
2021. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
87%

17-nek:

Annyira nem ritka a magyar nyelvben a szenvedő szerkezet.

Gyakran mondjuk, hogy valaki meg van őrülve, hogy meg vagyok fázva, főnök a beosztottnak, hogy ki vagy rúgva, stb.


Nem én írtam amúgy a korábbi hozzászólás szenvedő szerkezeteit, de nem értem, hogy miért zavarna annyira, hogy ezt szóvá tetted.

2021. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
83%
Anya vagyok, nem hívtam volna ezért haza a gyermekem.
2021. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor anyával beszélt, mindig felajánlotta, hogy küld haza pénzt, de ő sosem fogadta el. Anya is táppénzen volt, szóval ő sokat fizetett mindenben, illetve a mi keresetünk öcsémmel szintén elég volt igazából mindenre, nyílván, ha nem, akkor kértünk volna tőle. Amióta hazaköltözött igazából sokat adott itthonra, vett dolgokat, stb. A kérdést nem is emiatt tettem fel, hogy anyagilag mennyire támogatott, hanem inkább a lelki része miatt, senki nem haragszik senkire és anya nem is várt senkitől olyat, hogy hazajöjjön, sokszor mondta nekünk is, hogy megoldja a beutazást, elmegy vonattal, stb. de mi ezt nem tudtuk volna megtenni vele, nem akartuk, hogy ebben is lefáradjon, vagy valami baja legyen. Igazából csak lelkileg volt megterhelő ez az egész és a kérdést is amiatt tettem fel, mert én nem bírtam volna ki, ha minden egyedül rám hárul, vagy ha ne adj isten elveszítem az édesanyámat és én meg nem jöttem volna haza. Lehet a testvéri szempontból jobb lett volna feltenni a kérdést.

Köszönöm még egyszer az értelmes hozzászólásokat, szép napot mindenkinek!

2021. máj. 10. 14:19
 29/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem, sőt, igyekeztem volna valahogy úgy megoldani, hogy az itthon élő gyerekemnek se legyen plusz dolga miattam.

Azért vállalok gyereket, hogy önálló legyen és lehessen saját élete. Ha sofőr kellene, alkalmaznék egy sofőrt.

2021. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg tök mindegy, hogy a gyerek külföldön van, ha itthon sem éltek egymás szájában.

Ha a szülő lakik Debrecenben, a gyerek meg Győrben, pont annyit tud a munkája mellett tevőlegesen közreműködni, mintha Ausztráliában élne.


Én szülő vagyok és komolyan beteg (mozgáskorlátozottság, daganat) de eszembe nem jutott egyik gyerekemet sem ugrasztani 50 km-ről, szabit kivetetve velük a hurcolásomért. Külföldről meg aztán végképp nem rendeltem volna haza, ...micsoda gondolat!

Amikor olyan állapotban voltam, akkor vitt mentő, betegszállító.

Egyéb esetekre ott volt a busz, vonat.


Annak is meg kell oldania valahogy a problémáit, akinek nincs gyereke!

2021. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!