Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? Anyukák ti mit mondtatok volna?

Figyelt kérdés
Adott egy 5 fős család. Apa, anya, 3 "felnőtt"(20-30). Mindenki dolgozó, a legidősebb testvér elhatározza, hogy kimegy külföldre, nyugodtan engedtük el, nem is volt kérdés, hogy nem mehet, rá fél évre anyukám daganatos beteg lett. Mivel kisebb városban élünk, így messzire kellett vinni kezelésekre. Én azt akartam, hogy hazajöjjön tesóm és segítsen ápolni és kezelésekre hordani anyukámat, de ő nem ragaszkodott hozzá és azt mondta, hogy nyugodtan maradjon odakint és dolgozzon, így végül nem jött haza, csak kb 3 év után, (időközben hazalátogatott egy-egy hétre), amikor anya már majdnem teljesen felépült. Szülők, ti sem hívtátok volna haza a gyereketeket?
2021. máj. 10. 10:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Minek?
2021. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Hogy segítsen itthon, az ápolásban és az utaztatásban.
2021. máj. 10. 10:44
 3/41 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Szép is volna elrángatni a kinti életétől , otthagyatni vele a munkáját mert nekem orvoshoz kel járnom. Megoldható a nélkül is hogy agyerekre csimpaszkodnék. Ha nem lenen gyerek is megoldanám.
2021. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Katona Dius ***** válasza:
97%

Nehéz kérdés. Nem hívtam volna haza. De megpróbáltam volna úgy sakkozni, hogy ezzel több terhet ne tegyek a másik két gyermekem nyakába.

Gondolom azért a kérdés, mert így minden a te és a másik tesód nyakába hullott, míg ő kint éldegélt.

2021. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
98%
úgy látom a kérdező besértődött, mert ő elcseszte volna a kint dolgozó életét... Hát én nem hívtam volna haza. Nem csesztem volna el a kint élő gyerekem életét, lehetőségeit, csak hogy sofőrt játsszon nekem. Nem a csicskám attól hogy én szültem, nem köteles ugrani miattam.
2021. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Igen, emiatt a kérdés, illetve én gondolkodás nélkül hazajöttem volna. Jogosítványa csak a bátyámnak, illetve a másik tesómnak van, apám pedig egy alkoholista és rossz a viszonya mindenkivel, így rá nem számíthattunk semmiben.

Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 10. 10:52
 7/41 anonim ***** válasza:
95%
Az hogy te hazamentél volna, egy dolog. Nem mindenki dob el mindent egy nélküle is megoldható dolog miatt.
2021. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

Ha egy szülö beteg, akkor a gyerekeinek NEM KELL feladni az életüket, hanem fogadni mellé megbízható ápolót. Egy szakember sokkal jobban el tudja látni, mint egy laikus családtag.

Emellett ha a gyerek(ek) egy-két évig nem csinálnak semmit, csak ápolnak, akkor ezzel gyakorlatilag megszünt az életük, ez idö alatt csak adóságokat tudnak felhalmozni munka nélkül, utána meg semmi seélyük visszakerülni a munka világába.

2021. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Katona Dius ***** válasza:
39%

A helyzet az, hogy ilyen esetben valahogy mindig úgy alakul, hogy a kint/az ország másik felén élő gyerek békén van hagyva, nehogy már ott kelljen hagynia bármit is, nehogy már rá kelljen akaszkodni. A "közelebb" lévő gyerekre viszont gond nélkül. Vegyen ki szabadságot, vigye ide-oda. És így is, valahogy mindig a távolabb élő gyerek a jobb, ő a szegény, nehogymár neki kelljen.

Sanjos több példát is láttam erre a családban.

2021. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 10. 11:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!