Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? Anyukák ti mit mondtatok volna?

Figyelt kérdés
Adott egy 5 fős család. Apa, anya, 3 "felnőtt"(20-30). Mindenki dolgozó, a legidősebb testvér elhatározza, hogy kimegy külföldre, nyugodtan engedtük el, nem is volt kérdés, hogy nem mehet, rá fél évre anyukám daganatos beteg lett. Mivel kisebb városban élünk, így messzire kellett vinni kezelésekre. Én azt akartam, hogy hazajöjjön tesóm és segítsen ápolni és kezelésekre hordani anyukámat, de ő nem ragaszkodott hozzá és azt mondta, hogy nyugodtan maradjon odakint és dolgozzon, így végül nem jött haza, csak kb 3 év után, (időközben hazalátogatott egy-egy hétre), amikor anya már majdnem teljesen felépült. Szülők, ti sem hívtátok volna haza a gyereketeket?
2021. máj. 10. 10:37
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
97%

9: normális családokban ezt meg lehet beszélni.

A közelebb élő tevőlegesen besegít - a távolabb élő meg pl. anyagilag járul hozzá (taxi, ápolási segítség, egyebek)

2021. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
96%

Daganatos beteg vagyok. Kemoterápiára járok. Két felnőtt gyerekem van.

Nem hívtam volna őket haza.

2021. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván sajnálatos egy ilyen betegség, de szerintem nem elvárható, hogy ilyenkor mindenki dobja el az életét. Persze, szálljon be, támogasson, pl. anyagilag.


A szülők közelében lenni meg kétoldalú dolog: oké, hogy te többet segítesz, de neked is többet segítenek.

Hasonló a szitu nálunk is, az én szüleim messzebb laktak a mamától, nagynénémék konkrétan a szomszédban: évekig az ebédelték, ami a mama főzött napi szinten, unokatesóimat a mama hozta-vitte mindenhova, rengeteget vigyázott rájuk. Most a mama megöregedett, ápolásra szorul, rögtön előbukkant nagynéném, hogy a testvérei is vegyék ki a részüket az ápolásból. Ami persze részben jogos elvárás, ki is veszik, de a táv miatt kisebb mértékben. De ugyanígy a mama is kevesebbet segített nekik, amíg egészséges volt.


Szóval lesz még, amikor ez az előnyödre válik.

2021. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 Katona Dius ***** válasza:
36%

#11. Elvileg igen. De sajnos nem minden család normális.

Itt van például az én családom. Tőlem minden el van várva, mintha minden amit teszek alap lenne. Anyagilag sosem voltam támogatva, amióta elköltöztem, semmiben nem lettem segítve. Tesómnak a jogsiját, a nyelvvizsgáját fizették, a kocsiját műszakiztatták. Most költözik Kecskemétre dolgozni, a kötelező kauciót és az első havi albi díjat ők akarják neki fizetni.

És ha valami baj lesz, én leszek majd ugrasztva, mert én vagyok közelebb.

És eszükbe nem jut majd, hogy anyagi kompenzációt kérjenek öcsémtől.

2021. máj. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván nem várható el tőle, hogy feladja, amit kinn elért, és fusson haza. Az elvárható lett volna, hogy küldjön haza pénzt, hogy esetleg lehessen fizetett segítséget kérni. Nem úgy, hogy csak az ő pénzéből, de meg kellett volna beszélni és elosztani, hogy ki mit tesz az anya érdekében. Inkább mindhárman összedobnak valamennyit vagy van, aki pénzt ad, van, aki munkával száll bele. Az semmi esetre sem fair, ha csak a gyerekek egy része nyakába hull egy ilyen felelősség, bár őszintén szólva én szinte csak erre látok példákat. Mindössze egy példát láttam eddig a környezetemben, ahol az összes gyerek egyenlően felosztotta a feladatokat és tartották is magukat hozzá éveken keresztül, és egyik sem hagyta cserben a többit. Máskor mindig az megy, hogy az egyik gyerek csinál mindent, a többi meg semmit, ha a szomszéd utcában laknak, akkor sem.
2021. máj. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Katona Dius ***** válasza:
22%
#15-ös és valahogy mindig azok vannak kiemelve, meg imádva jobban, akik semmit nem csinálnak, hogy ők milyen áldott jó gyerekek.
2021. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
53%

14: ne haragudj, de szörnyű olvasni ezeket a magyartalan szenvedő szerkezeteket... :(((((((


"el van várva" "lettem segítve", stb. stb.

2021. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Katona Dius ***** válasza:
22%
Akkor csak a kedvedért: Elvárják; Nem segítettek ;)
2021. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
80%
Anya vagyok. Megbeszéltem a gyerekemmel, ha meghalok se jöjjön haza külföldről (nagyon távoli ország és speciális munkahely), nem tartozik nekem semmivel, legyen majd jó szülő, ennyit szeretnék csak.
2021. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
93%

Nem vártam volna el a gyerekemtől, hogy feladja a biztos megélhetését és hazaköltözzön.


De egy alkoholistála férjjel sem élnék együtt. Meg az anyagiakat sem hagynám úgy lenullázódni, hogy gond esetén nem legyen mihez hozzányúlnom, pl. Finanaszírozni az utaztatásom a kezelésekre egy segítővel, hogy a többi gyerekem élete se menjen tönkre.


De nem tudom, te mit gondolsz, a bátyádnak ki térítette volna meg, hogy elveszti a munkáját?

2021. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!