Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés özvegy anyóssal?

Összeköltözés özvegy anyóssal?

Figyelt kérdés
Anyósom (76) özvegyen maradt. 2 hete halt meg az apósom. Nagyon magányos, tényleg csak a férje volt neki, teljesen maga alatt van, egész napokat sirdogál. Megkérdezte a férjem, hogy nem-e költözhetne hozzánk legalább ideiglenesen? Rajtam áll a döntés. Jó viszonyunk van és nagyon sajnáom szegény asszonyt, de ezzel ugyanakkor a saját "szabadságomat" is feladnám. Két szobás lakásban élünk, de az egyiket nappalinak használjuk, max ott tudna aludni kihúzható kanapén. Nyugdíjas, folyton otthon van, így mégis állandóan össze lennénk zárva. Nem akarok kegyetlen lenni, de ez nekem kicsit sok lenne. Ugyanakkor ha nemet mondok nagyon nagy bűntudatom lesz. Az nem megoldás, hogy mi megyünk hozzá, a munkánk helyhez köt minket, noha nála van 4 szoba is.
2021. máj. 10. 01:54
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:
Már leírtam. 28 és 40 évesek vagyunk. Gyerek nem lesz, nem szeretnénk. Ketten élünk a lakásban.
2021. máj. 11. 11:36
 52/60 anonim ***** válasza:
83%
De hát ha jól tartja magát ...és még vezet is....akkor miért is kellene..... Nallunk is volt hasonló terv hogy jön anyós nallunk lakni de halistennek még időben jöttek gondok és kiderült hogy nagyon nagy marhaság lett volna ....sajnos nagyon kevés az olyan együtt élés ahol nincsnek gondok. Ezt meg kell értenie a férjednek is ...
2021. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
71%
Üdv! Hogy döntöttetek?
2021. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
31%
Tényleg, nem vettem észre hogy már írva volt. Hát igen ha lenne gyerek akkor szóba se került volna anyós mint plusz lakótárs. Ez lehet intő példa a gyereket nem tervezőknek akik "én- illetve mi idő" nagy mennyiségére számít
2021. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:

Még sehogy, anyósom nem szeretné eladni a házat.


54-es, nálunk nem ez miatt nincs gyerek, de ha még lenne is gyerek, ugyanúgy megsajnálnám az anyósomat.

2021. máj. 11. 13:14
 56/60 anonim ***** válasza:
91%
Nem szeretné eladni a házat, de szeretne nálatok tartózkodni. Mi lenne ebből? Hétközben kerülgetnétek egymást, hétvégén még rohangálnátok a vidéki házhoz rendben tartani.
2021. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
57%
Vagy fizethetnének takarítónőt.
2021. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez így eléggé patthelyzet!
2021. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
89%
Nem patthelyzet, maradjon otthon és ennyi. Látogassák ok gyakran, esetleg tanácsolják ok neki, hogy keresse meg a régi osztálytársaim, barátait, utazgasson, fürdőzzön velük, az én nagymamám ezt tette, anyósom is feltalálja magát, ha túl lesz a gyászos, hiszen autót vezet, nem egy elveszett ember.
2021. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim válasza:
Végül hogy döntöttél kedves kérdező? 😊
2021. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!