Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés özvegy anyóssal?

Összeköltözés özvegy anyóssal?

Figyelt kérdés
Anyósom (76) özvegyen maradt. 2 hete halt meg az apósom. Nagyon magányos, tényleg csak a férje volt neki, teljesen maga alatt van, egész napokat sirdogál. Megkérdezte a férjem, hogy nem-e költözhetne hozzánk legalább ideiglenesen? Rajtam áll a döntés. Jó viszonyunk van és nagyon sajnáom szegény asszonyt, de ezzel ugyanakkor a saját "szabadságomat" is feladnám. Két szobás lakásban élünk, de az egyiket nappalinak használjuk, max ott tudna aludni kihúzható kanapén. Nyugdíjas, folyton otthon van, így mégis állandóan össze lennénk zárva. Nem akarok kegyetlen lenni, de ez nekem kicsit sok lenne. Ugyanakkor ha nemet mondok nagyon nagy bűntudatom lesz. Az nem megoldás, hogy mi megyünk hozzá, a munkánk helyhez köt minket, noha nála van 4 szoba is.
2021. máj. 10. 01:54
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
96%
Es esetleg ha az o hazat eladjatok es vesztek belole magatokhoz kozelebb egy kisebbet neki? Igy napkozben konnyebb talalkozni de megsem kell osszenonotok.
2021. máj. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
29%
Ideiglenes lenne, max. 1 hónap, de nagyon max. 2 hónap. Nem gondolom, hogy erre a kis időre ne adhatnád fel a „szabadságod”.
2021. máj. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
89%
Tudjuk mit jelent az ideiglenes. Ott felejtődne, mert rákap milyen jó ott neki, és még ki is van szolgálva. Sajnálom én is, de én sem engedném. Az élet megy tovább.
2021. máj. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
73%
Másnak is halt már meg férje, mégse telepedik emiatt a gyereke nyakába. 76 évesen már mit akar? Ennyi idősen már meg kell tudni szokni a magányt is! Ne engedd, mert meg fogod bánni? Egy kis lakásban egy 76 éves anyóssal? Atyaég! Mondjuk már bocsi, de jó idióta a csávód is, hogy ilyen eszébe ötlik.
2021. máj. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk a néni is "durva" hogy simán feldúlná egy család életét. Sok özvegy asszonyt ismerek, egyedül élnek vagy otthonba mentek a magány elöl. Nem a gyerekük és az ő családja nyakába varrták magukat. Ki tudja meddig él, kerülgethetnéd. Határozottnak kell lenni ilyen szempontból. Max. megsértődik, majd megbékél.
2021. máj. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
37%
Bennem fel sem merült annak idején, hogy ne jönne hozzánk az anyósom. Rossz olvasni a sok érzéketlen, önző választ.
2021. máj. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
91%
Hívjátok meg 1-2 hétre, de ne odaköltözni, hanem vendégségbe. Hosszú távon meg költöztessétek a közelbe.
2021. máj. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, anyósom velünk él. Nagy családi házunk van, kulon szinten van a szobája. De itthon van egész nap és számomra nagyon zavaró, hogy bármelyik pillanatban megjelenhet a nappaliban, vagy a konyhában. Minden áldott este együtt vacsorázunk, nincs olyan, hogy csak hármasban lennenk a gyerekkel, vagy kettesben lehetnénk a férjemmel....

Ne. Ne engedd oda költözni.

2021. máj. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
95%
Tuti, hogy hosszú távú lenne belőle. Üljetek össze és találjátok ki közösen a megoldást. Nem ismerjük a családi és vagyoni felállást. Sokféle lehetőség lehet. Mama házát eladni, venni egy kisebbet vagy venni közösen egy olyat, ahol van egy kis külön lakrész, eltartási szerződéssel. Gondoljátok át! A kétszobás lakásba én se hozzám.
2021. máj. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
90%

Én is azt gondolom, hogy ne engedd mert rengeteg konfliktus forrása lenne.

Egyébként a mama is akarja vagy csak a férjed szeretné oda költöztetni?

2021. máj. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!