Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés özvegy anyóssal?

Összeköltözés özvegy anyóssal?

Figyelt kérdés
Anyósom (76) özvegyen maradt. 2 hete halt meg az apósom. Nagyon magányos, tényleg csak a férje volt neki, teljesen maga alatt van, egész napokat sirdogál. Megkérdezte a férjem, hogy nem-e költözhetne hozzánk legalább ideiglenesen? Rajtam áll a döntés. Jó viszonyunk van és nagyon sajnáom szegény asszonyt, de ezzel ugyanakkor a saját "szabadságomat" is feladnám. Két szobás lakásban élünk, de az egyiket nappalinak használjuk, max ott tudna aludni kihúzható kanapén. Nyugdíjas, folyton otthon van, így mégis állandóan össze lennénk zárva. Nem akarok kegyetlen lenni, de ez nekem kicsit sok lenne. Ugyanakkor ha nemet mondok nagyon nagy bűntudatom lesz. Az nem megoldás, hogy mi megyünk hozzá, a munkánk helyhez köt minket, noha nála van 4 szoba is.
2021. máj. 10. 01:54
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:

Nem akartam felhozni témának, de ez így van. Papírvékony falak vannak, ha lecsapod a szomszéd szobában a villanyt, azt is meghallod. Na meg a beszégetés is áthallatszik. Az se lenne jó ha mindenről tudomást szerezne, bármennyire is kedvelem.

Valahogy pedig meg fogjuk oldani, maximum a közelünkbe jönne otthonba? nem tudom mennyire lenne az logikus lépés.

2021. máj. 10. 12:13
 42/60 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az otthon lenne a legokosabb megoldás, hidd el hosszútávon rányomná a bélyegét a házasságotokra. Főleg ha így hallani lehet mindent a szomszéd szobából, meg ha láb alatt lenne. Én biztos nem kerülgetném. Másnak is hal meg a férje, ez az élet rendje.
2021. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon rövid idő alatt beleőrülnétek, hogy suttogva tudtok szexelni...

És akkor még nem beszéltem a lehetséges konfliktusokról. Amik szükségszerűen elő fognak jönni....


Tyúkokra is kőkemény szabályozás van, hogy hányat lehet egy nm-en tartani.... Emberekre is kéne...

2021. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, az otthon nem rossz tényleg. Én Bp. agglomerációban élek, egyik ismerősömnek az anyukája kifejezetten otthonba akart menni (anyósoddal kb. egy idős). 9,5 M-t kellett becsekkolni, (eladta a lakását), és ezért kapott egy idősotthoni apartmant (szoba, fürdőszoba, és egy kicsi konyha). Ha akar, itt elvan, ha akar, lejár az étkezőbe ebédelni (ha mondjuk már nyűg lenne a főzés), emellett kijárhat a városba. Havi 100 ezret vonnak még a nyugdíjából ellátásra, ő kimondottan szereti a helyet.
2021. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem tart még a mama ott, hogy otthonba kellene neki menni, csak maga alatt van a gyásztól.

Ahogy írtad, hogy jól tartja magát még vezet is, majd meggyászolja a pápát aztán még lehet be is pasizik, élnek élő a párja.

Nagy hibát követtek el ha oda költöztetitek, nektek se lesz jó de neki sem.

2021. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
91%
Aki annyira otthon ellenes: Ezek az otthonok nem a jó régi "szociális otthonok". Ezek magán idősotthonok, nem kevés pénzért, általában sokan az ingatlanukat cserélik be ilyenre. Senkivel sem teszik egy szobába, külön privát szférája van, és ha leesik a lábáról, élete végéig ápolás is benne van. Már csak mert olyan agyasan lepontoztátok a 44-est. (Mi pont most keresünk idős nagynénémnek, ő a 20 millás lakását viszi be inkább, mint hogy az unokahúgaira telepedjen, gyereke nincs.)
2021. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
18%
46, nincs annál jobb, mikor egy élet után, idősen elveszted a társad, és a menyed közli veled, teher vagy, húzz egy otthonba. Kívánok neked is hasonlókat. Örülök, hogy az én anyósomnak nem kell ettől tartania.
2021. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
89%
Akkor törődj az anyósoddal és ne másokat oktass ki. Nem mindenki akarna együtt élni az anyósával a saját házában, én sem akarnék. El ne várja már hogy becsörtet és felborítja egy család dinamikáját.
2021. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
90%

47-es, senkit nem érdekel a mártírkodásod.

2. majd térjünk vissza a kioktatásodra akkor, mikor a magatokhoz cuccolt anyósodtól a falra fogsz mászni ;)

2021. máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
0%
Tehát hány évesek vagytok? Ha ő 76 akkor ti se lehettek hamvas fiatalok. Gyerek lesz? Vagy van de már külön él?
2021. máj. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!