Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés özvegy anyóssal?

Összeköltözés özvegy anyóssal?

Figyelt kérdés
Anyósom (76) özvegyen maradt. 2 hete halt meg az apósom. Nagyon magányos, tényleg csak a férje volt neki, teljesen maga alatt van, egész napokat sirdogál. Megkérdezte a férjem, hogy nem-e költözhetne hozzánk legalább ideiglenesen? Rajtam áll a döntés. Jó viszonyunk van és nagyon sajnáom szegény asszonyt, de ezzel ugyanakkor a saját "szabadságomat" is feladnám. Két szobás lakásban élünk, de az egyiket nappalinak használjuk, max ott tudna aludni kihúzható kanapén. Nyugdíjas, folyton otthon van, így mégis állandóan össze lennénk zárva. Nem akarok kegyetlen lenni, de ez nekem kicsit sok lenne. Ugyanakkor ha nemet mondok nagyon nagy bűntudatom lesz. Az nem megoldás, hogy mi megyünk hozzá, a munkánk helyhez köt minket, noha nála van 4 szoba is.
2021. máj. 10. 01:54
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, ti hány évesek vagytok? GYereket nem terveztek, vagy már kirepültek?
2021. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
85%

A világ legtermészetesebb dolga, hogy ilyenkor az ember magába zuhan, és sokat sír. Azt is meg lehet érteni hogy ez a férjednek fáj, hisz azt látja, hogy az anyja szenved. De ez a fájdalom idővel enyhülni fog. Amíg tart a gyász, addig ne említsétek szerintem ezt a költözés a mamának, mert most amúgy sem tudna tiszta fejjel gondolkodni. Addig videóhívással tudtok beszélni. (ha meg lehet rá tanítani).

A kora miatt is necces az odaköltöztetés. Most 76 éves. Pár év múlva ki tudja milyen lesz az egészségi állapota? Egy beteg 80 évest meg senki nem rakna az utcára. Vagy a közeledtek e költöztessétek, ahogy itt javasolták.

2021. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
92%

Gyászol, persze, hogy magányos. De ez nem jelenti azt, hogy oda kell költöztetni, és azt sem hogy ő egyáltalán költözni akarna e. Idő kell neki. Hívjátok meg pár napra, vagy vegyetek ki szabott és menjetek ti. Esetleg home office nála, ha olyan a munka. Később lehet arról beszélni, hogy eladni a házat és közelebb költöztetni, a 4 szoba neki valószínű amúgy is sok lesz.. de szerintem ez is iszonyú korai még. Ezer emlék köti oda, nem hiszem hogy egy hosszú boldog házasság után ezt bárki csak úgy ott tudja hagyni.


Szóval kérdésre a válasz: nem.

2021. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:

Nos, egy dolgot nem írtam le. Az anyós kezdeményezte az idelátogatást pár hétre. A férjem pedig csinált belőle ideiglenes költözést. Mármint szeretné. Tehát a "néni" is szívesen jönne.

Egyébként nagyon jó egészségi állapotban van még, süt, főz, boltba jár, autót is vezet, ergó nem lenne nekem fizikailag teher, csak zavarna, hogy azért egy számomra mégis valamilyen módon idegent kerülgetek. Mert abban igazatok van, hogy a férjemnek nem lenne furcsa, hisz az anyukája, de nekem azért nincs ilyen szoros viszonyom vele, hogy napi 24-ben nézzem.

A ház eladásával az a gond, hogy ő egy kicsi, vidéki faluban él és a ház se mai építésű, az ilyen házak 8-9 millióért mennek arra. Mi meg Pesten élünk, itt és a környéken tényleg csak nagyon lepukkant és kis lakásokat lehet ennyiért kapni...már ha kapni.

Egyébként anyósom is felhozta az otthon lehetőségét....de akkor megint szívtelennek érzem magam, amiért oda "kényszerítettem".

Tényleg nincs nagyon senkije, a volt korabeli barátnői sem élnek már nagyon, vagy messze tőle, csak telón tartják a kapcsolatot. Ha arra gondolok, én biztos begolyóznék ilyen helyzetben.

én 28 éves vagyok, a férjem 40. Gyereket nem tervezünk.

2021. máj. 10. 12:00
 35/60 anonim ***** válasza:
87%

Nem mennék bele, mivel van SAJÁT, kialakult életünk, és ez az 1-2 hét, max 1 hónap szokott kitolódni jó sokáig.


Egyébként a férjed is jó tahó, hogy "rád bízza a döntést". Értsd: ha nemet mondasz, te leszel a szívtelen gonosz meny.

2021. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
81%

Két szobás lakásban élünk, de az egyiket nappalinak használjuk, max ott tudna aludni kihúzható kanapén. - így főleg nem.


Kétszobás házban éltünk 5 évig. Amikor vendég jött 3-4 napra, szó szerint egymás sggében voltunk, ami pár napig oké, de huzamosabb ideig kizárt.

2021. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon szeretem az anyósomat, de nem költöznék vele össze még egy családi házba sem, nemhogy egy két szobás lakásban. Amúgy a szomszédban lakik és ez így teljesen jó. Közel van, de van magánéletünk. A saját anyukámmal sem költöznék össze, pedig őt imádtam (sajnos már nem él).

Nektek mi maradna? Csak egy ajtó választana el tőle.

Csak a férjed találta ki, vagy anyósod is menne? Nem akarom elhinni, hogy ott hagyná az otthonát és egy nappaliban szeretne lakni.

A gyászt meg kell élni! A sírás teljesen természetes. Persze, hogy maga alatt van, gondolom évtizedekig együtt éltek, még csak két hét telt el.

Én is azt tanácsolnám, hogy menjetek hozzá amilyen sűrűn csak tudtok. Hétvégén esetleg ott is aludhattok, meg ti is elhívhatjátok magatokhoz egy hétvégére.

Majd később, ha enyhült a fájdalma, akkor szóba hozhatjátok, hogy esetleg közelebb költözhetne.

De hozzátok szerintem semmiképp!

2021. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
67%
Hát, engem akkor sem hatna meg kérdező. Nem tukmálhatja magát rátok fiatalokra, nem is értem.... másnak is hal meg a férje xy év után. Az meg nekem is szarul esne, ha nekem kéne az anyjáról döntenem, de magamat ismerve ugyanazt mondanám, amit itt leírtam nektek, ha megsértődik így járt. Észrevenném magam és irány az otthon, eszembe sem jutna a gyerekemhez és a feleségéhez költözni. Nekem már ez nem szimpi a "nénjétől".
2021. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:
A lakás meg úgy néz ki: Belépünk az ajtón a konyha-előtér, étkezőbe. Onnan nyílik a folyosó aminek egyik oldalán 2 szoba (egyiket mint mondtam nappalinak használjuk), a folyosó másik oldalán pedig wc, kamra, fürdő található. Szóval csak akkor nem kerülnénk el egymást ha mind a ketten a szobákban vagyunk. Bár mi szeretünk délután a nappaliban, konyhában lézengeni a férjemmel.
2021. máj. 10. 12:08
 40/60 anonim ***** válasza:
90%

34: OK, nem terveztek gyereket...

De házaséletet se akartok élni????

Milyen gáz lehet már úgy szexelni, hogy anyuka a szomszéd szobában hallja... :(((

2021. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!