Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés özvegy anyóssal?

Összeköltözés özvegy anyóssal?

Figyelt kérdés
Anyósom (76) özvegyen maradt. 2 hete halt meg az apósom. Nagyon magányos, tényleg csak a férje volt neki, teljesen maga alatt van, egész napokat sirdogál. Megkérdezte a férjem, hogy nem-e költözhetne hozzánk legalább ideiglenesen? Rajtam áll a döntés. Jó viszonyunk van és nagyon sajnáom szegény asszonyt, de ezzel ugyanakkor a saját "szabadságomat" is feladnám. Két szobás lakásban élünk, de az egyiket nappalinak használjuk, max ott tudna aludni kihúzható kanapén. Nyugdíjas, folyton otthon van, így mégis állandóan össze lennénk zárva. Nem akarok kegyetlen lenni, de ez nekem kicsit sok lenne. Ugyanakkor ha nemet mondok nagyon nagy bűntudatom lesz. Az nem megoldás, hogy mi megyünk hozzá, a munkánk helyhez köt minket, noha nála van 4 szoba is.
2021. máj. 10. 01:54
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
32%
Milyen a kapcsolatod amúgy az anyósoddal? Ha alapból jóban vagytok, akkor nagyon talán, bár lehet, hogy eddig nem mutatta ki a foga fehérjét.
2021. máj. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
75%

Miért? miért kellene hozzátok költöztetni?

Lehet, hogy anyósod nem is akarna költözni, csak a férjed szeretné.

Én odahívnám pünkösdre pár napra, de azon kívül nem élnék együtt vele.

Inkább látogassátok időnként ti!

Egyrészt nem is annyira öreg, másrészt teljesen felborulna a ti életetek.

2021. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 Andizsuzsi ***** válasza:
98%
A nénit megkérdeztétek? Egyáltalán nem biztos, hogy a férje után az otthonát is szeretné elveszíteni.
2021. máj. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
78%

2 szobába biztosan nem, de ha nyitott vagy ilyenre, akkor a lakásból és a házból biztos tudtok venni olyan lakást, aminek két lakrésze van.


A személyes tér fontos mindenkinek, abból ne engedj, mert még fogtok bolondulni.

2021. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
81%

"Ha alapból jóban vagytok, akkor nagyon talán, bár lehet, hogy eddig nem mutatta ki a foga fehérjét"


Nem kell ahhoz a "foga fehérjét kimutatni", hogy ne működjön az együtt élés. Felnőtt emberek nehezen alkalmazkodnak egymáshoz, pláne ha két különböző generáció. Az én anyósom pl kedves, aranyos, szeretjük is egymást, de kb megbolondulok attól, hogy egy napom nem telik el nélküle....

2021. máj. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
85%

Én a közelbe költöztetés mellett szavazok. De semmiképpen nem hozzátok. Semmi magánszférátok nem lesz.

Amúgy nálunk amikor apu meghalt, anyu az első pár hónap után teljesen feltalálta magát. Rájött, hogy el kell adni a nagy (neki is 4 szobás) házát, vett egy helyes kis lakást rajta (lakótelep, de zöldövezet, földszint). Heti kétszer beszélünk telefonon (100 km van köztünk).

Ő most 77 éves amúgy.

Szerintem anyósod is feltalálja majd magát. A nagy háztól mondjuk jobb lenne megszabadulni.

2021. máj. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
94%
Persze hogy sír a néni, elvesztette a férjét, akivel gondolom évtizedeket élt együtt. A gyászt nem lehet megspórolni, a veszteség elől nem lehet elmenekülni. Ezt végig kell élni, idővel könnyebb lesz neki. A férjed most gyorsan szeretné ezt a helyzetet megoldani, de ez nem fog menni. Mindenkinek kell egy kis idő, hogy megnyugodjon és tárgyilagosan tudjátok dönteni a továbbiak felől. Volt olyan rokonom, aki a társa halála után azonnal otthonba költözött, mert hogy ő nem bírja az üres lakásban egy napig sem. Aztán meg bánta nagyon, mert ott sem érezte jobban magát. A gyászt folyamaton végig kell menni, a fájdalmat csak az idő enyhíti.
2021. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
61%

#3: teljesen igazad van...


Ismerjük a mondást, hogy semmi sem állandóbb az ideiglenesnél...


(anno az ideiglenesen hazánkban állomásozó szovjet csapatok vonatkozásában született a mondás - de nagyon sok más dologban is érvényes)

2021. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
92%

Két hét..... teljesen természetes, hogy még sírdogál. Lehet, két év is lesz, mire túlteszi magát rajta. Mindenkinél más, hogy mennyi ideig tart a gyászfeldolgozás.


Kétszobás lakás még két embernek is épphogycsak elég... Egy nappali, egy hálószoba. Még egy dolgozószoba, vagy vendégszoba sincs...


Melyiket adnátok fel, kérdező...????


Ekkora lakás nem alkalmas ilyesmire szerintem.

2021. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, te is tudod, hogy ez nem lenne ideiglenes. A férjed is tudja ám, hogy mi a jó neki. Te lennél összezárva a mamával, ő meg kihúzná magát, hogy milyen jó fiú, gondoskodik az anyukájáról. Gondoskodik persze, rásózza a feleségére. Lehet támogatni, látogatni, segíteni a mamát, de nem kültöztetném oda.
2021. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!