Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt vagy van ismerősöd/család...

Volt vagy van ismerősöd/családtagod börtönben?

Figyelt kérdés

Biztosan vannak itt is olyanok akiknek férje/fia/apja/testvére/barátja börtönben van vagy volt. Az érintetteknek ha kellemetlen a téma írjatok privátban, itt úgyis csak a trollkodás megy majd.

Ki hogy viselte? Milyen volt utána?



2021. máj. 6. 18:23
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
46%
40. Igen ezt írják, de ez még csak egy javaslat, ez lenne itt a jövőben. Nem egyértelmű hogy kérdezőék külföldön élnek sanszos hogy más miatt ítélték el igazából illetve hogy kamu az állítás
2021. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
85%
Nagyapámat zárták be pár napig, mert valamelyik hídról ugráltak a Dunába a haverjaival. Ez volt a legdurvább bűntett a családban, szívatjuk is vele rendesen. :D
2021. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
67%

Megölt egy embert (Pécs, 200+-szal száaguldozó motoros, aki összement a szembejövővel), de mivel a balesetben lebénult deréktól lefelé, nem ítélték börtönre.


Persze éli világát - sajnos. Kár, hogy nem teljesen béna és magatehetetlen, ha már valami elbaltázott ok miatt túlélte.

2021. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 A kérdező kommentje:
Jogosítvány nélküli vezetést 1-5év szabadságvesztéssel büntetik. Tehát igen, benne van a középarányban, és fel is függeszthették volna mert arra meg 3év lett volna a határ. Sajnos ez a mi történetünk. Egy másik városban, más ügyésznél még csak eljárást sem inditottak egy jogsi nélkül vezető ellen, de van olyan is aki 1 év felfüggesztettet kap ugyan ezért a bűntettért. Jogot végeztem, sok esettel találkoztam és ismertem testközelből, ekkor rájöttem hogy igazság nincsen, teljesen kiábrándultam és nem helyezkedtem el a jogi pályán. Láttam hirtelen felindulásból ittasan elkövetett gyilkost 7évre de láttam ugyanilyet 18évre ítélve is. Találkoztam visszaesővel aki 3adjára is csak felfüggesztettet kapott drogkereskedelem és birtoklásért, de láttam olyant is aki 9hónap letöltendőt kapott drogbirtoklásért. Ismerek zebrán gázolót is aki szabadon járkál és többszörösen visszaeső csalókat akik megvették maguknak a szabadságot.
2021. máj. 7. 11:42
 45/60 anonim ***** válasza:
66%

De azért ez elsősorban a bíróságokat minősíti, nem? Végső soron ők szabják ki az ítéleteket.

Lehet, hogy ilyen alacsony az ítélkezési színvonal, de lehet, hogy sok a korrupt.

2021. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:
#45 mindkettő.
2021. máj. 7. 12:33
 47/60 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy nincs igazság. Egy részeg sofőr fényes nappal, a megengedett sebesség többszörösével haladt, majd belém vágódott. Csak azért nem frontálisan, mert elrántottam a kormányt.


Ő továbbment, majd kiszállt a kocsiból és elszaladt. A kocsim totálkáros lett. Tudod mi lett a büntetése? Fél évre eltiltották a vezetéstől. A màsfél millás autómnak annyi lett, nekem senki nem térítette meg a kàrom. :D

2021. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
84%

Igazság? Arról beszélj mi miatt vették el a jogsiját. Az nem valami kis semmiség volt. Vagy rosszabb esetben sorozatosan szabálytalankodott. Bármelyik is, azokat mondhatni "megúszta". A jogsit előbb utóbb visszakapta volna. Na de ő gondolom f_sza gyerek, hiába koppintottak az orrára, nem tanult belőle. Most majd lesz ideje gondolkodni.

Az a szégyen, ha az őrült sofőrök megússzák egy kis ejnyebejnyével, nem az, ha végre egynémelyiket jól megbüntetik. Sajnos napi szinten tapasztalom, hogy egyre agresszívebbek az emberek az utakon, egyre több az őrült. Úgy tűnik a 3 pont meg a 30ezer már nem visszatartó erő.

2021. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim válasza:
83%
Ismerősöm egy hajléktalant ütött el egyik este kb 90-nel szakadó esőben egy országúti hídon aki azonnal meghalt. A híd mellett még nem készült el a kerékpár út és a járda, így a hajléktalan kénytelen volt az országúti hídon tovább haladni. Mivel nem volt rajt láthatósági mellény, így le lett tudva az ügy felfüggesztett börtönnel.
2021. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
70%
Exem volt börtönbe drog miatt
2021. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!