Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt vagy van ismerősöd/család...

Volt vagy van ismerősöd/családtagod börtönben?

Figyelt kérdés

Biztosan vannak itt is olyanok akiknek férje/fia/apja/testvére/barátja börtönben van vagy volt. Az érintetteknek ha kellemetlen a téma írjatok privátban, itt úgyis csak a trollkodás megy majd.

Ki hogy viselte? Milyen volt utána?



2021. máj. 6. 18:23
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
Nekem volt többször is nagybátyám. Azt hittem egyszeri eset rossz bandába keveredett és utána csak benő a feje lágya. De nem. Utána még többször visszakerült. Annyira nem érdekel igazából szégyenlem hogy a család tagja.
2021. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nem volt, legalábbis nem tudok róla.
2021. máj. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
88%

A komcsik börtöne is számít?

Nagyanyám megalázásának, tönkretevésének többek között eszköze volt az is, hogy Rákosiék börtönbe zárták.

Soha, egy percre sem, egyik családtagunk sem tekintett bűnözőként, vagy akár bűnösként rá, ahogy a falubeliek még most, 58 évvel a halála után is csak a tisztességét, emberségét, tartását dicsérik.

2021. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a legtöbbünknek volt, csak nem tudunk róla. Világháborús korszakra gondolok.
2021. máj. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
83%

Igen, de a háborúk idején, a rendszerváltás előtt másfajta "bűnök" voltak.. azokat a börtön éveket nem hiszem, hogy bárki felróná.

Az más amikor valaki fegyveres rablásért, erőszakért, cserbenhagyásos gázolásért, sikkasztásért, stb. ül. Hálisten nincs ilyen rokonom.

2021. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
88%

Egy ismerősöm börtönpszichológusként dolgozik. Apám pedig ügyészként jár be rendszeresen a börtönbe.


Azért a múltban is volt aki jogoson ült. Egy ősömet kivégezték, mert magas pozíciót töltött be a Nyilas pártban, előtte gondolom valamennyit le is ültették.

2021. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
64%
Nem azt mondtam hogy nem volt aki jogosan ült, hanem nagyon sokan voltak akik nem.. a rendszer ellen voltak és ez volt a legnagyobb bűn...
2021. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
94%
A legjobb barátnőm apja volt úgy 10 éve kb, külföldön betört valahová és ha jól rémlik bankautomatát akartak ellopni 🤔🤔, ott is volt sitten
2021. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
93%
Igen, van. A barátomnak gondoltam, amíg meg nem ölte a barátnőmet. Azóta egy senkinek gondolom.
2021. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
92%
tudtommal egy családtagom se volt börtönben, a háborús időkről én nem sokat tudok
2021. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!