Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt vagy van ismerősöd/család...

Volt vagy van ismerősöd/családtagod börtönben?

Figyelt kérdés

Biztosan vannak itt is olyanok akiknek férje/fia/apja/testvére/barátja börtönben van vagy volt. Az érintetteknek ha kellemetlen a téma írjatok privátban, itt úgyis csak a trollkodás megy majd.

Ki hogy viselte? Milyen volt utána?



2021. máj. 6. 18:23
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
57%

Unokahugom férje volt bent összesen 4 évet. Lopás, gyerektartás miatt

És az unokatesóm van börtönben még most is.

31 éves de már visszaeső

Rossz családi háttér, korai piálás, lógás a haverokkal megtette hatását.

Lopásért, rablásért, verekedés miatt ül. Most már 3 éve

Még 2 mire kiengedik

Sajnos visszaeső így nincs kedvezmény

Én nem szégyellem

Sajnos ő ilyen

De imádom, nagyon jó fej

Sajnálom, hogy ilyen az élete

Ő már ki-be fog járni ebben biztosak vagyunk...

2021. máj. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
87%

"Felfüggesztett jogsival vezetni azért nem pont ér 3év letöltendőt, vagy igen?"

Nincs olyan hogy felfügesztett jogsi, esetleg bevont. Viszont ezért nem adnak három évet, ott valami más is volt...

2021. máj. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
0%
[link] A jövőből jöttél panaszkodni??
2021. máj. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
88%
Exem ult allando ittas vezetesert most fog ujra ahogy hallottam plusz a gyerektartas miatt is csücs lesz neki. Hogy hogyan viseltem? Eletem legnagyobb nyugalma volt. Es rajta semmit sem segitett mikor kijott ujra ivott. Menthetetlen.
2021. máj. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekeim apja. Még nem voltunk együtt, 18 évesen h.lye gyerek módjára lementek Balatonra és részegen felgyújtottak egy nádtetőt, nem volt senki a házban, nem is ház volt. A barátja ellene vallott, ő ült egyedül egy évet. Nem lett bűnöző, normális életet él 20 éve, családja, vállalkozása, normális élete van. Én elkönyvelem ezt tényleg fiatalkori botlásnak, de a gyerwkekbek nem mesélem el egy darabig.
2021. máj. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
88%

Nagyapám ült két évet a 60-as években.


Vaksötétben lelépett elé két gyalogos, nem vette észre őket, elgázolta és mindkettő meghalt. Sajnos ez gyalogos átkelőn történt 😭


De nem véletlenül nem kapott sokat, az az útszakasz (ötös út) mind a mai napig balesetveszélyes, beláthatatlan. Főleg éjszaka.


Mind a mai napig sok baleset van az ötös úton, szóval szerintem nem (csak) az én papám volt balek. A szabadulása után még 40+ évet balesetmentesen levezetett.

2021. máj. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
93%
Az unokabatyam szinten a 60-as evekben,lakott teruleten belul,suru kodben, halalra gazolt egy gyalogost.Az aldozat full reszeg volt es gyakorlatilag kiesett a kocsi ele,esely sem volt elkerulni a balesetet,megis ult masfel evet,igaz nem bortonben,csak foghazban,mert nem a latasi viszonyoknak megfeleloen vezetett.
2021. máj. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
50%
#33 Lehet, hogy a kérdező nem Magyarországon él? Egyébként én simán adnék 3 évet annak, aki eltiltás alatt vezet, akár a dupláját is. Ne mondjátok, hogy smucig vagyok.
2021. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
66%

Igen, a kérdező nem Magyarországon él. Lehetséges, hogy annak az országnak a közlekedésjogi tapasztalatai miatt vette át Magyarország ezt a büntetést.

Az kérdés, hogy ki kapja a maximumot. Én azt gondolnám, önmagában arra, aki eltiltás hatálya alatt egyébként a KRESZ-t betartve, biztonságosan közlekedik, ott a kb. a felét fogják adni (középértékből indulnak ki), és ha szerencséje van, felfüggesztett lesz, tehát nem kell börtönbe vonulnia (ha tényleg megemberli magát, és onnantól nem csinál szamárságot). A maximumot inkább arra fogják majd kiszabni, aki mondjuk ittasan vezet eltiltás hatálya alatt, vagy súlyosan felelőtlen vezetéssel balesetet csinál.

2021. máj. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
78%
A fenit linken azt írják, hogy "ha valakit szabálysértési eljárásban tiltottak el, akkor egy évig terjedő szabadságvesztés fenyegeti vétség miatt, de hogyha valakit büntetőeljárásban tiltottak el, az már három évig terjedő szabadságvesztéssel járhat."
2021. máj. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!