Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rosszul esik barátnők, családt...

Rosszul esik barátnők, családtagok, ismerősök terhessége! Más is volt így? Hogy lehet ezen túllépni és velük örülni?

Figyelt kérdés

1 év próbálkozunk sajnos sikertelenül és már alig van olyan ismerősös, munkatárs, barátnő vagy családtag a környezetemben, aki ne lenne éppen terhes... Minden héten újabb és újabb ismerősről derül ki hogy babát vár. Az elején még természetesen nagyon örültem, hogy jaj de jó remélem nekünk is hamarosan összejön, de mára már nagyon rosszul esik és tudom nem szép dolog, de nem tudok őszintén gratulálni és velük örülni. Tegnap pl. munkába voltam, férjemmel beszéltem telefonon, amikor mondja, hogy az egyik unoka húg terhes (21 éves) és persze, hogy nem tervezték, együtt se élnek stb.. én egy pár percere elhallgattam mire párom: 'hát ez inkább nem is kellett volna mondanom'. Szó szerint egy újabb terhes hírtől összeszorul a gyomrom és a sírás kerülget, holott előtte nagyon jó kedvem volt és nem kattogtam a baba témán.

Haragszom magamra hogy lehetek ilyen, mindig kedves és vidám ember voltam, de amióta nem sikerül a baba olyan rossznak és gonosznak érzem magam, teljesen megváltoztatott ez az 1 év. Próbálok felül kerekedni ezen de nem megy. Pedig ez nem verseny, hogy kinek jön össze hamarabb, már a saját tesómra is féltékeny vagyok, mert tudom, hogy eldöntötték hogy ők is babát szeretnének. Kerülöm a terhes barátnőimet is pedig hívnak hogy menjek el hozzájuk, sétáljunk stb. de én inkább itthon vagyok...baba látogatóban is sokat voltunk és nagyon össze kellett kapnom magam, legutóbb amikor kezembe fogtam unokatesóm babáját majdnem elsírtam magam. Tudom nagyon gyenge vagyok lelkileg, mert van aki több évig próbálkozik és erős tud maradni és sajnos ilyen vagyok...

Volt valaki a hasonlóan érzett? El fog ez múlni vagy csak akkor ha majd én is terhes leszek?


2014. ápr. 18. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Szia


Nagyon megértem a helyzet mi lassan 5 és fél éve próbálkozunk járunk meddőségi klinikára és endokrinológiára is. Nekem is nagyon rossz érzés, ha valaki teherbe esik körülöttünk nagyon rossz érzés.Eleinte nem tudom hova tenni, sokszor sírtam miatta, hogyan lehet az, hogy más nem is tervezi és össze jön neki vagy nem i szeretne babát és mégis lesz neki, nekünk miért nem jön össze. Sokszor ez van a fejembe. Igen nagyon rossz, de túl kell lenni rajta. Én is nagyon vidám ember vagyok. Most jelenleg örülök annak ami van és megpróbálok erre koncentrálni. Van egy csodás férjem, rendes családom. És tudom azt is, hogy lesz kisbabám is csak idő kell hozzá. És ha arra gondolsz, hogy neked is lesz és bízol benne és arra gondolsz, hogy igen neked is bármikor dupla csíkos lesz az a bizonyos kijelző, akkor máris jobb lesz. Gondolj abba bele milyen jó lesz a pici babádnak, hogy mennyi nagyobb pajtása lesz mire ő megszületik és lesz ki figyeljen rá rajtad, rajtatokon kívül. Csak pozitívan próbáld meg felfogni. Ez is egy feladat, amit az élet állít elénk és ezt is meg fogjuk oldani :) Sok sikert hozzá :)

2014. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szia. mi is pont ebbe a hónapba van 1éve, hogy próbálkozunk és még mindig semmi..rengeteg barátnőm vagy régi osztálytársak szültek mostanság, vagy épp most várnak babát..3-4 rokonom is most szült van akinél jön a következő..én is egyre jobban kezdek elkeseredni..feszültek a napjaim, úgy érzem nekünk semmi nem sikerül,semmi nem jön könnyen..nagyon szeretnénk már egy kis babát és minden sikertelen hónapba egyre inkább feladom,mert úgy érzem kezdek belefáradni..semmihez nincs kedvem,semminek nem tudok örülni...és úgy érzem, hogy kevesebb vagyok mint azok a nők akiknek már van babájuk..butaság tudom..de tényleg olyan jó lenne,ha most már nekünk is sikerülne..első baba lenne amúgy..de azért mindig bizakodok csak vannak mélypontjaim..mostanság egyre sűrűbben..minél több hónap telik el annál jobban ezen görcsölök, kattogok, hogy nekünk miért nem siekrül..
2014. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok, látom nektek sem könnyű...

én is egy megkeseredett ember lettem, nincs kedvem semmihez és nem örülök semminek...a munkahelyemen is egyre durvább vagyok az emberekkel, ügyfélszolgálaton dolgozok és mindig a kedvenc ügyintéző voltam az ügyfelek szemében mert mindig kedves, mosolygós voltam. Mostanában már észere vettem hogy egyre türelmetlenebb vagyok velük és van pár perc hogy elgondolkozok hogy én miért is vagyok ilyen velük? mit ártottak ők nekem? húú...kész...

Engem azért is zavar ennyire a hogy nem sikerül mert mert én 29 vagyok, párom meg 39...ha 25 évesek lennénk lehet könnyebb lenne. Kicsit bánom már, hogy ennyit várunk, de fel akarunk építeni egy életet, amibe jöhet a baba. Sajnos már mi sem leszünk fiatalabbak és én nem egy gyereket szerettem volna, de azért azt sem akarom, hogy majd a nagyszüleinek nézzenek minket :) ezért is érzem sietősnek a dolgot, szerettem volna 30 alatt szülni az elsőt.

2014. ápr. 18. 16:49
 4/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Mi is 1 éve àprilisban kezdtünk el próbàlkozni. Akkor azt hittem h mostanra boldog anyuka leszek...de nem így lett...a sors közbeszólt.

És mondanom sem kell h körülöttem is mindenki terhes. Bnőm bàrmikor megszülhet (pedig később kezdtek el próbàlkozni mint mi) sógórnőm nyàeon szül és rengeteg ismerős és munkatàrs szintén kismama....szóval nem könnyű!

Én eleinte viseltem rosszul mostanra màr megtanultam elfogadni a tényt h nekünk egy kicsit nehezebben jön. Első babàra vàrunk, 3 terhességem sajnos màe vetéléssel végződött.

Teljesen àtéezem a helyzeted...de mégis próbàld meg összeszedni magad. Szomorúan depressziósan nem lehet élni a mindennapokat. Annak örülj amid van és hidd el h te is anyuka leszel!!!!

Ha kell sírj!

Tudom h nehéz örülni màs babàjàbak miközben nektek nem sikerül, de miért is ne lehetne örülni màs babàjànak??? Neked jobb nem lesz attól h irígy vagy, csak felemészted magad. ...

Próbàlj pozitív lenni!!!! Hidd el sikerülni fog!!!!

Hajrà :)

2014. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


na igen a munkahelyemen nálam is hasonló a helyzet..ráadásul arról nem is beszélve. hogy minden nap úgy kelek fel reggel, hogy 10percet gondolkozok, hogy vajon ma miért érdemes felkelnem.. én 26 éves vagyok a párom 35..

2014. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nemrég volt egy vetélésem, azóta érzem hasonlóan magam... Kérdezgetem néha én is, hogy miért annak jön össze, aki már a 4. gyereket várja a két szobás kis panelban, úgy, hogy a s... is kilóg a gatyából. Vagy aki iszik, drogozik és nem is akar gyereket... én pedig úgy vigyáztam rá és mégis itt hagyott minket...

De próbálok pozitív lenni! Fel a fejjel emberek! Biztosan sikerülni fog!

2014. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom utolsó :(
2014. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Körülöttem mindenkinek becsúszik a baba, aztán meg sírnak, hogy anyósnál kell lakni, semmire sem futja a minimálbérből. Lehet g...ci vagyok, de én ilyenkor nem sajnálom őket, sőőőt!

Gondolj arra, hogy ti már fel vagytok készülve, kicsit küzdeni kell, de 1 év nem olyan sok idő!

2014. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Nektek! Sajnálom hogy elveszítettétek a babátokat! Egy volt osztálytársam a napokba mesélte hogy terhes, de már 3 hónapos és nem is tudott róla....persze cigizik, sőt nap 2 dobozzal szív el, mert neki a doki azt mondta hogy inkább cigizzen minthogy ezen idegeskedjen. Ja persze!!! biztos ilyet mond a doki, ha meg tényleg az biztos nem normális! Szóval döbbent arccal néztem rá hogy az igen 3 hónapig nem menstruál és még fel sem tűnik neki... Hát igen az ilyeneknek összejön.

Én is ismerek olyat ahol 5 van és 2 szobás lakásban nyomorognak, sőt azt mondta ha a 6. becsúszna azt is megtartaná mert ő istenfélő és nem vetetné el.

A másik: ez tavaly történt párom egyik ismerőse (nem barát, csak egy haverja) jött hozzánk pénzt kérni abortuszra, mert hát becsúszott a gyerek, hozzáteszem a pasi 35 éves...Hát persze hogy nem adtunk nekik, párom ki is akadt hogy ilyenre jött pénzt kérni, meg természetesen én is hogy mi próbálkozunk ők meg elakarják vetetni. Azóta már megszületett a gyerek. Továbbra is külön laknak, a csaj a szüleinél meg a pasi is. Nagy kapcsolat. És még sorolhatnám hogy mennyi olyan van a környezetemben akiknek becsúszott.

Hát ez van b*szni tudnak, de védekezni nem. Már bocsánat a kifejezésért.

2014. ápr. 18. 18:58
 10/15 anonim ***** válasza:
En nagyon megertem ezt a helyzetet.mi 5 evig probalkoztunk.korulottem mar mindenki terhes lett.mar nem birtam ranezni egy kisbabara sem.vegul lemondtam rolla mondvan hogy nekem nem is kell mar gyerek.kozbe 2 vetelesem is volt.utana viszont csoda tortent terhes lettem megint es megmaradt.most 7 hos a kicsim.
2014. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!