Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a barátomat,...

Hogy vegyem rá a barátomat, hogy csinálja a feladatát?

Figyelt kérdés

Le kell adnia egy fotómontázst, holnap van a határidő. Még sok dolog hiányzik belőle, meg kell őket szerkeszteni stb, de ő épp Tv-zik, meg minden csinál, csak ezt ne kelljen. Hogy vegyem rá? Egyfolytában noszogatom, hogy álljon már neki, mert nem lesz ideje ma befejezni, de azt mondja, majd később..direkt ezért kelt fel reggel 7-kor, hogy csinálja, de nem teszi. Légyszí, segítsetek:S

22/L


2010. aug. 23. 12:45
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Á, ez jó ötlet, köszönöm. Kipróbálom, remélem, ennek hatására nekiáll.
2010. aug. 23. 13:05
 12/31 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagy békén. Ha noszogatod, abból csak balhé lesz. Ha elbukja a melót majd rájön, hogy legközelebb igyekeznie kell. Megtanulja a saját kárán, hogy a halogatás nem vezet jó eredményre.
2010. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%

Csak egy kis bíztatásra vágyik. Mondd neki, hogy te vagy a fotomontázsok mestere.


Mondd hogy te felnézel rá, amiért olyan ügyes, és nem hiszed el, hogy nem tudna egy tökéletes képet alkotni.


Mások sokkal hülyébbek nála, és mégis megcsinálják, akkor meg neki röhögve menni fog, csak el kell kezdeni.

2010. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
53%

Hagyd békén. Majd megcsinálja, ha akarja, minek cseszegeted? Ha hajnali kettőkor áll neki, akkor akkor fogja elkezdeni, ez amúgy sem olyan munka, mait bármikor lehet csinálni, ehhez ihlet is kell.

Így most szépen azon vagy, hogy a cseszegetéseddel ellökd magadtól, aztán majd a következő kérdésedben jössz majd ide sírni, hogy "elhagyott a pasim, pedig nem csináltam semmit, miért?"...

2010. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tudom, állandóan ez-e a helyzet, de ha sokszor halogatja a munkáját, és amikor már nincs rá ideje, ideges, hisztizik, meg csapkod, én a helyedben felvenném 1-2-szer videóra, aztán később megmutatnám neki, tuti elszégyellné magát :D
2010. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Mégis milyen stílusban válaszolsz te? Nem fogok idejönni "sírni", mert elhagyott. Tanulj egy kis jó modort, hogy képes legyél normálisan kifejteni a mondanivalódat..
2010. aug. 23. 13:17
 17/31 anonim ***** válasza:
Csak ne mondd majd azt, hogy valaki nem figyelmeztetett.
2010. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Ja és nincs igaza azoknak, akik azzal jönnek, hogy nem a te dolgod... már kié lenne, ő a párja, az ő feladata segíteni rajta, ha kellene...

Szerintem tényleg biztatásra szorul! Sok ember van, aki "nagy" feladatok előtt bepánikol, hogy ő nem képes semmire, egy kis megnyugtatás, kedveskedés, biztatás jót tesz ilyenkor. Mondjuk ha volt már túl hasonló "nehézségen" emlékeztetheted, hogy azzal is megbirkózott, képes rá!

Viszont az is igaz, hogy ehhez a munkához nem árt az ihlet sem. Lehet az nincs neki még most:)

2010. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy mivel az én barátom, nekem kell belé erőt öntenem, nem pedig hagyni, hogy elszúrja azt, amire már hetek óta készült. Itt látszik meg, hogy egyeseknek mennyire mindegy a másik sorsa.
2010. aug. 23. 13:22
 20/31 anonim ***** válasza:
48%
Nem ötéves kisgyerek és te nem vagy az anyukája. Felnőtt ember. Ha elszúrja akkor az is az ő dolga. Ha meg folyamatosan cseszteted csak azért sem fog nekiállni.
2010. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!