Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vesztetek már össze csúfosan...

Vesztetek már össze csúfosan anyósotokkal? Mi történt utána?

Figyelt kérdés
Ma nagyon csúnyán összevesztem nem csak anyósommal,de apósommal is!Eddig nyeltem,de ma egy "mindennapi"beszólástól úgy kiakadtam,hogy nem bírtam tovább!Ahogy elmentek,fölhívtam apósomat és elkezdtem mondani a magamét,anyósom átvette a telefont neki ugyanúgy!Minden eddig lenyelt sértés és fájdalom kijött belőlem!Anyósom nemsokkal később átjött személyesen "megbeszélni"kiborulásom okát.Dőlt minden mindenkiből!Nagyon hosszú lenne elmondani az egészet,a lényeg,hogy kislányom aki 17 hónapos mióta megszületett minden megváltozott.Állandó kritika,ugratás,állítólagos viccelődés velem,amin mindenki nevet rajtam kívül és én fogom fel rosszul stb.Persze minden az egyetlen unokával kapcsolatos az egyetlen fiuktól.Sértődés lett a vége természetesen,de én így már rég fordultam ki magamból,velük szemben még soha!A férjem hónapok óta csak őrlődik a szülei és köztem.Mi lesz a folytatás?Este belázasodtam idegalapon és lehet,hogy már terhes vagyok a kistesóval!Nagyon jólesne néhány biztató szó.Ez már csak rosszabb lesz?
2010. aug. 22. 23:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Ezt előbb és kuturáltabban kellett volna lerendezni. Most már nehéz lesz normális kapcsolatot kialakítani. Pedig a férjed és a gyerek kedvéért jó lenne. Nem lehet,hogy te vagy túl érzékeny ?
2010. aug. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Próbáld elnézni a tréfájukat.
2010. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem csak tréfa!Kritika,megjegyzések,mindent jobban tudok szindróma.Soha egy dicséret nem hagyta még el a szájukat,csak a sértegetések!17 hónapig bírtam a "jó viszony"kedvéért.Ma kifakadtam.És nem csak én.
2010. aug. 22. 23:44
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
A hülyeséget egy ideig lehet nyelni, de aztán csak úgy, váratlan pillanatban előjön. Sajnálom hogy ez történt veled. Ha van kedved inkább írd ki magadból mi történt, mert az is segít. :) Fel a fejjel! ;)
2010. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
nem akarlak lecsugeszteni de a baratnom 4 evig igy elt a megalaztatasokban,de a vegen ugy is valas lett a vege!Attol fugg hogy miert kritizalnak!a te csaladodert,multadert vagy valami ilyesmiert,mert az ilyen tenyleg borzaszto el halgatni.
2010. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
A testveremeknel is voltak ilyen gondok mielott a baba megszuletett volna es miutan megszuletet a baba is,de lassan lassan megbekultek a sok vita,veszekedes utan!fel a fejjel probald meg elfelejteni az egeszet,esetleg ha ugy alakul a dolog akkor kerj bocsanatot,mivel te vagy a fiatalabb neked kell ezt megtenni elore.
2010. aug. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az unoka születése óta változott meg minden.Mindenbe beleszóltak,ha kell ha nem.Engem kritizáltak,hogy épp mit iszik a lányom mit nem,milyen ruha van rajta és miért,Miért nem vágatok le a haját,mert a szemébe lóg,már biliztetni kéne,miért keltem fel délután,nem hagyom sokat aludni,nincs elég tejem,én tehetek róla másokkal példálóztak,hogy még a tesóval terhesen is szoptat és még sorolhatnám,regényt lehetne írni belőle!MINDENBE beleszólnak előttem szándékosan és én vagyok a rossz!Porig aláznak,a férjem csak hallgat,mert tiszteli az anyját,nem véd meg soha előtte.És állítólag nekem kéne magamba nézni.Hogy lehetne ezt szó nélkül elviselni???És most közölték,nem jönnek,mert ezt akartam hát most elértem,a férjem majd átviszi a gyereket,de abból nem esznek,mert ha látni akarják azt csak nálunk tehetik meg!Sajnos kénytelenek elviselni hozzá engem is!És nekem nincs miért bocsánatot kérnem ők meg nem fognak,mert ugyanezt gondolják.Azt kérdezték miért sértődtem meg ilyen apróságokon?És megszokhattam volna már ennyi idő alatt apósom stílusát?Egyébként az utolsó dolog ami végül kiverte a biztosítékot az az volt,hogy összefutottunk a játszótéren,és a mit iszik a gyerek kérdésre mondtam,hogy vizet.Erre apósom:"Vizet az állatok isznak."Kérdezem én:Milyen ember az ilyen?Az unokája egy állat talán akkor ezek szerint?Amit csinálok nyíltan lehülyeségezi a gyerek előtt.Egy tanulatlan,bunkó,modortalan,primitív,okostojás.És csak most ismertem meg az eltelt 17 hóna alatt.És tegnap ár se jött,mert nem látott a felháborodástól,hogy kimertem fakadni,csak anyósom próbált helyre tenni,hogy így szégyelljem magam meg úgy,mert hogy lehetek ilyen rosszindulatú!Mindennek csak a rossz oldalát nézem?Mit nézzek?Kaptam jót tőlük talán?Segítettek a költözésnél és pénzzel,hogy egyáltalán eltudjunk költözni.És?Ez mindenre feljogosít?Cserébe hallgassam a direkt szemétkedéseiket?És anyósommal is úgy beszél mint egy utolsóval,mindenféle idióta,meg hülye,nyomorék minden neki minden 2.mondatába.De anyósom közölte az az ő magánügyük,ne érdekeljen engem,hogy vele hogy beszél a férje.Mióta hozzámentem a fiához,velem is így kezdett beszélni.Mióta az unoka megszületett azóta pedig nagy egyetértésben készítenek neki szép lassan.És nekem jópofát kellene hozzá vágnom!Hát sohatöbbé!Én nem megyek rá idegileg!És nem sírok át több éjszakát!És ha most miattuk nem marad meg a kistesó,előttem leszerepeltek,mint emberek!Örökre!Azzal pedig,hogy a férjemnek panaszkodok itthon megállás nélkül a szüleire,nem érek el semmit csak rosszabb lesz minden.Ezzel érik el a célukat.Egyébként amikor ő is jelen van,mindig képesek moderálni magukat.Aztán a férjem vagy hisz nekem,vagy nem.Persze mindig legyint az egészre,hogy ne foglalkozzak vele!Én vagyok a rossz!És akkor is az vagyok ha nem szólok semmit,mert akkor meg az arcomról minden le lehet olvasni!Úgyhogy én ebből a helyzetből nem látok kiutat,mert egyszerűen nincs!:((((((((((
2010. aug. 23. 10:42
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Tudom sokan azt mondják, hogy a családi béke érdekében nyelni kell. De mégis, miért kellene? Persze, egy darabig tűr az ember, de aztán borul a bili, a végtelenségig nem lehet minden felett szemet húnyni.

Én ugyan ebben a helyzetben voltam mint Te, azzal a különbséggel, hogy anyós az unokájára se volt kíváncsi, csak a távolból osztotta az észt, 11 hónap alatt 3-szor eljött látogatóba, hogy elmondja mit csinálok rosszul (annyiszer látta az unokáját). Mi nem jártunk hozzá, hisz már terhesen "kidobott" a lakásból.

Még így is sikerült vitát szítania köztem és a férjem közt, mert ha én szóvá tettem a dolgokat én voltam a rossz. Nekem 11 hónap után fogyott el a türelmem és olvastam be anyósnak. Akkor közöltem, hogy az én lakásomba nem teheti be a lábát. Ami a legmeglepőbb volt, hogy az addig "tutyimutyi" férjem, ugyan a védelmemre nem kelt, de teljesen elfogadta a döntésem. Betartotta, hogy nem viszi a gyereket az anyjához ő sem. Elmondtam lent az utcán felőlem sétálhatnak együtt, de anyós erre nem volt hajlandó. Egy idő után a férjem is belátta, hogy milyen az anyja, hogy nem kíváncsi az unokájára és a fiára se, csak a szart keverte, és ő is megszakította a kapcsolatot vele.

A férjemet se hívta fel soha, egy képeslapot nem kapott volna akár szülinapra vagy karácsonyra.

Nálunk lassan 10 éve tök jól működik így a kapcsolat, hogy anyóst kiiktattuk :)

2010. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nálunk nagyon ragaszkodó,szinte naponta beszél a fiával telefonon,és 2-3-4 naponta jön unokázni.2 utcával arrébb lakik.Bár több száz km választana el egymástól.És az unokáját úgysem tilthatom el tőle.
2010. aug. 23. 13:10
 10/20 anonim ***** válasza:

Akkor mi lenne, ha a férjed vinné a gyereket hozzá időnként (pl minden második hétvégén egy napot ott tölthetnének). Ha az unokát szereti tényleg nem szabad tiltani a találkozásokat.

Addig Te is tudsz pihenni, barátnőzni stb. Még jól is jöhet a szabadság.

2010. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!