Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az élet az anyósotokkal?

Milyen az élet az anyósotokkal?

Figyelt kérdés

Egyelőre a szüleimnél lakunk,házat szeretnénk vásárolni,ahová a tervek szerint párom édesanyja is velünk költözne. Jól kijövök az "anyósommal",nem merült fel eddig semmi konfliktus,hogy külön háztartásban élünk,de kicsit félek,h az összeköltözés után gondok lehet:S

pl hogy beleszól az életünkbe,abba,h milyen rendszer szerint élünk,h hogy neveljük (majd) a gyerekünket,stb,stb.

Akik szintén egy fedél alatt élnek az anyósukkal,akadtak problémáik,romlott a viszonyuk?Ilyenekre lennék kíváncsi.

Köszi!


2010. nov. 5. 08:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Ha egy mód van rá, ne költözz össze Vele! Én próbáltam, az a pár hónap pokol volt. Már a végén nem is akartam "haza"menni, azt szerveztem egész munkaidő alatt, hol aludjak, annyira elmérgesedett a helyzet. Kiabálni nem akartam Vele, hiszen annyira nem vagyok tiszteletlen, csak nyeltem-nyeltem. Mindenbe beleszólt, még azt a törlőruhát sem használhattam mosogatásnál, amit otthonról hoztam. Haza nem tudtam menni, mert 150 km-re jöttem el otthonról a Páromhoz. Mihelyst elköltöztünk, változott a helyzet. Nem lett egy angyal, de már ha nem tetszik amit mond, szépen elköszönök, és van hová hazajönni. Úgyhogy jól gondold meg!!!! Én amellett voksolok, hogy inkább ne! Kiváncsian várom a Többiek véleményét is. És bocsi a hosszú kommentért :-)
2010. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Viki233 ***** válasza:
83%
hát figyu.drukkolok h veled ne ez legyen de volt amikor összejöttem párommal összeköltöztünk és ott laktunk az anyjáéknál..naah szóval eleinte tök oké volt minden, de kezdtem észrevenni h beleszól pár dologba(kisebbekbe) aztán jöttek az egyre nagyobbak, vérszemet kapott.nem volt munkám aztán neki állt ő keresgélni nekem , felhívogatta a tudtom nélkül stb és csak a végére derült ki h állásinterjúra kell mennem stb.nem is az a gond h keres mert vmilyen szinten segíteni akar és ez jól esett.de bakker azt megérteném h ha külön laknánk és nincs net vagy akármi.de én is ott laktam és én is tudtam volna keresni de le volt foglalva a gép-.- meg mindenbe beleszólt már és folyton vitáztunk a párommal evégett h szóljon már neki de a párom csak őt védte h örüljek h segít.igen ám de hogy.nemhogy segített inkább rontott a dolgokon.már elegem volt nagyon.végre eljött aztán az a nap mikor páromnak is elege lett h tényleg mindenbe beledumál az anyja és elmentünk onnan.De!Én voltam a hibás h a fiacskája haragszik rá.Most külön élünk a családjától és kicsit jobb a helyzet de így is állandóan telefonálgat(megjegyzem közel lakunk hozzájuk)jah és mikor újra költöztünk jöttek ők is segíteni(az anyukája és a nevelő faterja) nah és mikor ott tartottam h kipakolok a konyhában , bejön és elkezd dirigálni h mit hova tegyek.nah erre úgy felidegesített h lecsaptam a cuccot és megáltam.Ő meg :Jaj már ne hisztizz csak segíteni akartam(megsértődve kiment)és utána már alig akart hozzám szólni.Még ő van megsértődve mikor párszor már meg is keverte párom és köztem a s.zart...Meg távolról is dirigálni próbál...De rájött h ezt én nem szeretem.Meg ne olyan mondja már meg nekem aki otthon alig takarít, csupa kutyaszőr minden , meg szanaszét s.zarják a kis dögei az agyukat és mindenhova.de őt ez nem érdekli elvan így is.Nah a lényeg h te lehet h nem ilyen anyóst fogtál ki mént én de azért óvatosan..
2010. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Ha egy mód van rá, ne költözz össze anyós pajtival...az esetek 99%-ban nagyon rosszul szokott elsülni az ilyesmi....
2010. nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
Mi anyósékkal lakunk lassan 2 éve. Egyre elviselhetetlenebb... már azon gondolkozom, hogy akár egyedül is elmennék innen. Ha külön élnénk, akkor biztos jobb lenne a viszony köztünk, de így mindenbe beleszól a legapróbb dolgoktól kezdve, magánélet teljesen kizárva.
2010. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Viki233 ***** válasza:
88%
nah erről beszéltem az előbb.sajnos a legtöbb anyós hárpiává válik ha a kis gyermekét "el akarnák tőle rabolni" legyen az akár fiú akár lány.. de az tuti h én ilyen nem akarok lenni:D csak az a rossz h én azért nem ordítom le a fejét mert mégis csak a párom anyja.és nem akarom h páromnak rossz legyen.de nem értem h miért nincs ugyanez fordítva?
2010. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

én 3 éve költőztem össze a párommal az anyóshoz.Eleinte nem szívelt el engem mert elloptam a fiát.Aztán egyre jobban össze barátkoztunk rájött hogy nem olyan vagyok amilyennek gondolt,mindent megtudtunk beszélni.Anyósomnak meghalt a férje lassan két éve.Akkor sem volt semmi változás jól megvoltunk.Most viszont van egy barátja aki ideköltözött,4 hónapja vannak együtt és 3 hónapja lakik itt.Azóta teljesen megváltozott,nem tudunk 2 normális mondatot váltani állandóan ki van akadva a pénzen.Mikor ideköltőztem suliba jártam még.Úgy beszéltük meg hogy a párom és én is a fizetésünk felét leadjuk.ez tartalmazza a rezsi és a kaja részünket.Amióta idejött a pasija azóta nem elég a fizetésünk fele(jó én júli 24-e óta nem dolgozom mert eltört a lábam de a táppénz felét is megkapja)A párja munkanélkülit kap és mellette maszekol heti 20e ft amit mindig megkap.És nem elég a pénz ,most már párom maszekolásából is kellene neki a fele,most is kölcsön kért 5000ft-ot pénteken megkapta a párja a 20 és szombat reggel vígan mondja elbasztam 21 e ft-ot.Közben páromnak sem adta vissza a pénzt.Tegnap reggel is kért kölcsön.A hűtő spájz szinte üres.Eddig mindig volt itthon olaj cukor ,most egyik sincs a spájzban.Eddig mi is beszoktunk vásárolni de erről leszoktattam a párom mert nem azért adjuk oda a fele pénzünket hogy utána még mi vásároljunk be.A kedves új tag nem hajlandó zöldséget enni csak húst hússal .Nem bírják beosztani a pénzt.Tegnap is kiborultam mert volt a hűtőben 25dkg túró és estére megcsinálták körözöttnek persze mind megették ránk nem gondoltak.Mondtam páromnak h az lenne a legjobb ha elköltöznénk de hát nincs semmi félre rakott pénzünk így nem is tudunk elmenni.Lassan úgy van hogy a fizetésünk negyedélvel rendelkezünk csak mert mindig kölcsön kell adni.Párom azt mondta hogy az 5et nem kéri vissza mert akkor a koszorúba beszállunk ,de rájött hogy tényleg több 2-él amit művelnek ,így annyival kevesebbet ad oda.Tegnap este is anyósom megkérdezte páromtól hogy hozott neki e cigit,tökre ki volt akadva hogy a fia nem vett neki.Mi nem dohányzunk minek vettünk volna.Az új lakótárnak van két kiskorú gyereke és szerintünk arra megy ki a játék hogy minket kitúrjanak és ők ide jöjjenek.Szerintem a kedves emberke befolyásolja anyósom(anyósom megmondta hogy ő gyereket nevelni nem fog ,ő nem vállalja,anyósom 46 a párja 41 éves)csak még nem veszi észre.

Bocs de jó volt kiírnom magamból

Amúgy a kérdésedre a válasz,tényleg ne költözzetek egy fedél alá mert egy idő után megfogja keseríteni az éledet

21/L

2010. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

Szörnyűűűű, már a házasságom kezd rámenni.

Nálunk nem pénzügyi problémák vannak, mert anyagilag nagyon segítenek, hanem a sértődései meg a beleszólásai.

2010. nov. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Viki233 ***** válasza:
83%
a nővéremmel is ez van (ugyanaz az anyósunk mivel van 2 gyerek vagyis az én párom és a másik a nővéremé)nah és szegénykéim ott laknak mert máshová nemtudnak menni. van az udvarba egy garázs azt csinálgatják éppen maguknak.de én mondtam nővéremnek h ne mert úgy is zaklatni fogják őket...csak a nővérem párját ez nem érdekelte...mostanáig...már ő is ki van akadva a családja végett..ugyan ez van nálluk is mint az előttem szólónál.leadják a megbeszélt összeget de anyóséknak több kell.nincs rendes kaja, anyós már ellustult nővéremnek kell mindent csinálni.pedig dolgozik szegény és mikor szabadnapos akkor neki kell rendet tenni a házban stb.anyós is dolgozik de ő mikor nincs dolga vagyis lenne de nem érdekli , akkor oda ül a géphez és netezik állandóan..jah és vele is ugyanazt csinálja mint velem tette h neki is keresgélt munkát és neki is az utsó pillanatba szólt h hoppá bocsi van meló stb.de volt mikor nem is intézte el rendesen (nem volt telószám és nemtudták felhívni, meg a munka hely pontos címét sem tudta)nah és nővérem feleslegesen mászkált be pestre.csak pénz kidobás volt. olyan volt mintha direkt kiakarná csinálni nővéremet h megmaradjon neki a fiacskája.és nővérem mostanában is felhív sírva h most mit tegyen, én meg mondom neki h költözzenek el, de tudom h nemtudnak mert nincs miből...de volt rá lehetőség,mostmár nincs.
2010. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%
Volt élettársammal mi is az anyosommal laktunk együtt! Jó viszonyba voltunk,amig meg nem született a lányom,utánna mindenbe bele szólt,semmi nem tetszett neki.ez miatt sokat veszekedtünk a párommal,és 2 év után én már nem birtam tobább rá is ment a kapcsolatunk! Az esetből tanulva én soha többet nem költöznék ugy össze a párommal ha az anyós is ott van!
2010. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

ne,ne,ne,NEEEEEEEEEEEEEEEEE



ne tedd!lehet hogy jól meg vagytok de együtt élve teljesen más!

anyósommal együtt lakunk és 3-4 évig jól kijöttünk.majd a negyedik év után minden megváltozott.voltak nagy balhéink.aztán kibékültünk.most is vannak problémák de inkább nem szólok ,nem csinálom a bajt.

valahogy kibírom még külön házba költözhetünk (nem tudom mikor lesz,de valahogy kibírom).



szóval ne!látod mindenki azt mondja hogy ne!



24N

2010. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!