Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az élet az anyósotokkal?

Milyen az élet az anyósotokkal?

Figyelt kérdés

Egyelőre a szüleimnél lakunk,házat szeretnénk vásárolni,ahová a tervek szerint párom édesanyja is velünk költözne. Jól kijövök az "anyósommal",nem merült fel eddig semmi konfliktus,hogy külön háztartásban élünk,de kicsit félek,h az összeköltözés után gondok lehet:S

pl hogy beleszól az életünkbe,abba,h milyen rendszer szerint élünk,h hogy neveljük (majd) a gyerekünket,stb,stb.

Akik szintén egy fedél alatt élnek az anyósukkal,akadtak problémáik,romlott a viszonyuk?Ilyenekre lennék kíváncsi.

Köszi!


2010. nov. 5. 08:22
1 2 3 4
 11/33 Viki233 ***** válasza:
91%
bocsi h megint írok csak h kicsit ellensúlyozzam a dolgokat: a legelső páromnak az anyja egy angyal volt:)imádtam...mindenben segített, tisztára mintha a második anyám lenne.tanítgatott főzni és néha beleszólt(de nem rossz indulatból) h mit hogy csináljak.csupaszív asszony:) nagyon hiányzik:(
2010. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Viki233 ***** válasza:
83%
jah és mondta anyumnak h ő is úgyszeret mintha a lánya lennék.ez a legszebb dícséret egy anyóstól:)
2010. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
72%

8:59 vagyok

Mi is szeretnénk már gyereket,azon is gondolkodtunk hogy húzunk egy szintet a házra és akkor majd mi felköltözünk oda,de akkor sem biztos hogy nyugodt körülmények között leszünk.amúgy jó a viszonyom az attilával(anyós párja),pl jövőre megkéri anyós kezét azt gondolom utána esküvő is lesz,csak azt nem tudom hogy akkor a ház az ő nevére is fog e kerülni.ettől félek.elvileg az egész ház anyósom nevén van párom az egyedüli gyereke,ezért elvileg ő örökli a házat,csak én meg nem akarom úgy befektetni a pénzemet hogy 2 év múlva azt mondják ide költöznek a gyerekei az attilának és esetleg az attila nevére kerül a fél ház.nem tudom olyan feszélyeztetett helyzetben érzem magam.anyósom előző férjétre sem íratta a ház felét talán itt sem tenné,de ki tudja a szerelem vak.Meg olyan megjegyzéseket tett annó attila hogy neki gyereket itt már nevelnie nem kell csak páromat kell kiházasítania,ez nekem úgy esett le hogy menjünk innen mert zavarjuk.nem tudom mit csináljak szívem szerint elmennék jó messzire ,de párom kijelentett hogy ő nem hagyja magát,azért nem fog házat venni hogy itt lesz ez is.hát nem tudom mit hoz a jövő.Párom innen menni nem fog .

2010. nov. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

:( eléggé elkeserítő,amiket írtatok!:S

Párom édesanyja 61 éves,nem akarjuk,h egyedül legyen távol tőlünk,mert úgy sokkal nehezebb segíteni neki... annyi pénzünk nincs,h külön házat vegyünk neki a szomszédban,úgy tervezzük,h eladjuk a házát,annak a felét megkapja sógornőm,a másik felével meg beszáll anyós a házvásárlásba(max 3 millióval,mert a háza hiába rendben tartott,takaros,egy faluban van,ahol nem kapkodnak nagyon a házakért)

??? kicsit bizonytalan vagyok....mert egy részről könnyebb lenne(mégse hagyhatjuk magára),másrészről mi van akkor,ha kiderül,h ő is egy báránybőrbe bújt farkas ???

2010. nov. 5. 09:24
 15/33 anonim ***** válasza:
86%

Soha, de soha ne költözz össze az anyósoddal. Az anyósviccek mindig a feleség anyjáról szólnak, de az életben mindig a férj anyjával van a probléma.

Mi még nem élünk együtt.Már a karácsonyi ajándékot firtatta, hogy párom nővérének mosogatógépet akarnak venni, és mi is szálljunk be jelentős összeggel, párom mondta, hogy nem tudunk(nem is akarunk) sokat adni, mert a kocsit műszakiztatni kell januárba. Erre mondta, hogy akkor majd nekem vesz olcsó ajándékot. Mellesleg én mindig valami olcsóságot kapok tőlük, de nem azt nézem, hogy mennyibe került, hanem a szándékot, bár ezek után az is megkérdőjelezhető. Legszívesebben azt mondanám, hogy ne vegyenek semmit, én se veszek.

2010. nov. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Viki233 ***** válasza:
83%
hát nehíri h rossz híreket írtunk le de sajnos ez az igazság.am az én anyum tök rendes volt mindegyik párommal(na jó vele sem voltak gondok,néha kiakadt az akkori páromra)de teljesen jószívű volt velük és ez nagyon jól esett. még akkor is kedves volt mikor tudtam h nem szívleli annyira a srácot, de a lényeg h engem nézett, az én boldogságomat tiszteletben tartotta..a pasik anyjával miért nincs így?olyan rossz h meg kell harcolni a tiszteletükért, sokszor úgy viselkednek mintha te egy buta kis gyerek lennél, aki nem tud önállóan dönteni stb...
2010. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%

A párom édesanyja is egy csupaszív asszony, nagyon szeretem. De ha egy mód lenne rá nem költöznénk vele össze "anyóstól olyan messze kell lenni, hogy házi papucsban ne tudjon átjönni":) Ez igazság.

Bár mondom, minden rosszindulat nélkül, a párom édesanyja nagyon rendes velem, mindig segítőkész, aranyos, mindent úgy akar csinálni, hogy nekem jó legyen, én azért nem költöznék össze vele. Nem szeretném ha jóindulatból vagy bármi másból kommentálná, hogyan főzök, mosok, takarítok, nevelem a gyerekeimet.

Pedig tényleg tisztelem, de ebből nem engednék. Viszont ha segítségünkre szorulna (pl betegség) szó nélkül költözhetne hozzánk.

2010. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
86%

A helyzetünk ugyanaz mint a tiétek kedves kérdező. Mi meg is léptük ezt a vidéken adjuk el, vegyünk közösen házat dolgot. Anyósom 74 éves, már 6 éve elment a férje, így aztán magát sem tudta eltartani, és a házat sem tudta fenntartani, így ez nekünk a férjemmel havi szinten 150 ezres kiadással járt, amit nem bírtunk már.....

Hát lassan 3 éve élünk együtt. Nehéz....... Én 25 vagyok, a férjem 30 éves és 2 éves a fiúnk. Mentek a viták a gyerek körül, aztán azért, hogy minek megyek dolgozni, mostmeg a férjem kezét fogdosná állandóan, mert hogy köhög, beteg és neki az a dolga, hogy mellette legyen és babusgassa?!? 30 éves felnőtt embert, akit nem mellesleg én akarnék babusgatni..... (mármint érted, hogy értem :) )

Szemét egy nő, de mostanában normalizálódik a helyzet, csak mostmeg a szenilitása kezd előjönni.

Lényeg: remélhetőleg 2-3 éven belül kétgenerációs házba akarunk költözni (akkor lesz elég félretett pénzünk remélhetőleg), és akkor talán kevésbé telepedik majd ránk.

Én is szerettem, de tudtam mit vállalok, mert már akkor sem volt százas, mikor megismerkedtünk. De valahogy abból az anyagi csapda helyzetből ki kellett kerüljünk, mert az nem mehetett tovább.

Bocs, hogy hosszú lett. Igazából, mi csak akkor tudtuk volna ezt máshogy csinálni, ha a többi testvér is részt akar venni a mama életében, de mivel őket teljes mértékben kiutálta, így mi "maradtunk". Ha tudjátok, oldjátok meg másképp.

2010. nov. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
83%

Meg gondolj bele még ha Ő kivételesen nem is olyan beálítottságú lenne mint a fent leírtak,de szegény elég öreg.

Most még tud gondoskodni magáról(valószinűleg),de aztán elkezd betegeskedni.Segíteni mindenbe neki,kiszolgálni,nem lehettek kettesben a pároddal.

Aztán meg a párod is agódna az anyukája miatt mikor megbetegszik,nem tud hazamenni és nyugodtan elengedni magát stb.

Szerintem nagyon rossz ötlet.

Ugyan én nem ismerem az anyósom,de a párom nagyon nem szereti az anyámat.Folyamatosan beleszól ha főzök,ugráltatja a barátomat.

Pl vigye ki a szemetet,kiviszi utána meg jajj elfelejtettem,hogy krumplit is kellett volna hozni.Kimegy krumpliért aztán:Jaaa hát a postaládát ma még senki sem nézte meg.Na ilyenkor már én is kiakadok.Ezt mondhatta volna egyszerre,de nem 12óra meló után a páromat ba..tatja.

Ha mosogatunk minden tányért egyesével átnéz,pedig 1000x alaposabbak vagyunk nála.

Ha főzök akkor mindenbe beleszól,tegyek bele még sót,ne úgy vágjam a krumplit stb.

Pedig nem ma kezdtem már főzni,van egy kis rutinom.

Megkeseríti az életünket és alig várjuk,hogy végre elmenjünk innen.

Szerintem kell lennie más megoldásnak is.

2010. nov. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
86%

Figyu!!!

28 éves nő vagyok. Kb 6 éve lakunk együtt nálunk /szüleimnél/.Apukám 3 éve halt meg így most hárman lakunk a szülei házunkban. Gyerek korom óta azt hajtom, hogy márpedig én nem fogok innen elköltözni sehova. Ez a ház amiben most lakunk az enyém lesz, kifizetem a tesvéreimet és punk-tum. Ez a véleményem kb akkor változott meg, mikor meghalt apukám. Akkor minden olyan más lett. Párom és anyukám egyre nehezebben jöttek ki egymással, de olyan szinten, hogy már két szót nem tudnak egymáshoz szépen szólni. Párom amúgy elégé egy ideges, hirtelen haragú ember, de még is éveket várt arra, hogy belemenjek abba, hogy költözünk külön. Be kellet lássam, hogy a gyermekkori álom az nem leány álom. Most ott tartunk, hogy tavasszal ha minden jól megy költözünk. Vettünk egy házat. Mondhatnám, hogy most még otthon lakunk, de egyre rosszabb, mindenfelől hallom, hogy kinek mi a baja a másikkal. Én már ezeket meg sem hallom nem érdekel ott tartok.

Igen egyedül marad anyukám, tudom nem lesz könnyű, de ez a jelenlegi helyzet sem sokkal jobb. Mindennek én iszom meg a levét, az én egészségem menne rá a sok idegeskedéstől.

Szóval, ha teheted/tehetnéd, ne tedd. A párod lesz a középpont, és mindennek ő issza meg a levét. Kialakul benne, egyfajta mindenkinek megfeleni vágy, ami teljesen össze fogja zavarni. Sokszor nem fogja tudni kinek adjon igazat, mert végül is erre megy ki a játék majd. Viaskodás anyós és meny között. És ebbe lehet hogy pont te fogsz leghamarabb besokalni. Azt javasolnám, hogy inkább vegyetek két kisebb házat, akár egy egy szoba konyhásat, de külön lesztek. Így legalább nem lesznek olyan külsö tényezők, amik bezavarhatják /ami nagyon sok vitát eredményez köztetek/ pároddal a magánéleteteket.

2010. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!