Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az élet az anyósotokkal?

Milyen az élet az anyósotokkal?

Figyelt kérdés

Egyelőre a szüleimnél lakunk,házat szeretnénk vásárolni,ahová a tervek szerint párom édesanyja is velünk költözne. Jól kijövök az "anyósommal",nem merült fel eddig semmi konfliktus,hogy külön háztartásban élünk,de kicsit félek,h az összeköltözés után gondok lehet:S

pl hogy beleszól az életünkbe,abba,h milyen rendszer szerint élünk,h hogy neveljük (majd) a gyerekünket,stb,stb.

Akik szintén egy fedél alatt élnek az anyósukkal,akadtak problémáik,romlott a viszonyuk?Ilyenekre lennék kíváncsi.

Köszi!


2010. nov. 5. 08:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk akkor voltak gondok, amikor kutyát szerettünk volna. Az anyós kijelentette, hogy ő nem fogja sétáltatni.

Mondtuk, hogy nem kell vele semmit csinálnia, elég ha nem rúg bele a kutyába...

2010. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
80%

Szia

Én nagyon jól kijöttem vele,majd férjem elutazott egy hétre munka ügybe és addig anyós idecuccolt,hogy ne legyek egyedül a lányommal..hiba volt,jó nagy hiba,hogy ebbe bele mentem,soha többet.Az az 1 jó volt az egészbe,hogy tudtam meddig marad.

2010. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
82%
Csatlakozom.Ne költözz össze vele,mert nem egészséges dolog.Nem tudtok egy jót ....!Kell neked az állandó jópofizás,és az állandó alkalmazkodás?Mással sem költöznék össze a páromon és a gyerekemen kívül.Nem szül jót.Szóval,ha nem szeretnéd,hogy mindenbe beleszóljanak,ne menj bele szerintem.Ülj le és beszéld meg a pároddal,hogy találjatok ki valami más megoldást.Mérlegeljétek a dolgokat.A kapcsolatotok ti kettőtökről szól,és ki kell repülnötök a fészekből,mert csak akkor váltok igazi párrá.Nem kell a gyertyatartó csúnyán fogalmazva.
2010. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
55%

Hát nem tudom. Biztos vannak házisárkány anyósok. De mi menyek se vagyunk mindíg angyalkák.

Előrre bocsátom, hogy nem lakom együtt az anyósommal, de valamit férjemmel való kapcsolatom legelején megbeszéltünk illetve megértettem.


Mégpedig, hogy a férjem családja és az én családom nem egy és ugyanaz. A férjem teljesen más elvek, nézetek szerint nőtt fel, mint én. teljesen mások voltak otthon a szokások, mint nálunk. A férjem olyannak szereti az anyját amilyen, én olyannak szeretem anyut amilyen.

Hát el kell fogadnom az anyját olyannak amilyen. Cserébe ezt elvárhatom ugyanúgy a férjemtől. A legelején megbeszéltük, hogy az esetleges tanácsokat meghallgatom, de a végső döntés az enyém. Igen, van olyan, hogy az agyamra megy, de ő akkor is a férjem anyja.


Szóval, kedves kérdező, a jó viszony mindíg 2 emberen múlik. Én mindenkit megértek, aki panaszkodik itt az anyósra, csak ne feledd, hogy csak az egyik felet hallod. Lehet más lenne a kép, ha az anyós is mesélne.

2010. nov. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Viki233 ***** válasza:
83%
igaz kedves előttem szóló, de van olyan amikor akármit csinál a gyereke párja akkor sem jó semmi az anyósnak.és a rossz h mindig a gyerek párjának kell hallgatni mert az anyós idősebb és tisztelni kell.igen ám de ez a tisztelet ugyanúgy jár a másik félnek sztem.
2010. nov. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a tisztelet jár mindkét félnek. Azért írtam, hogy 2 db értelmes felnőtt ember kell a jó kapcsolathoz.
2010. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Viki233 ***** válasza:
70%
nah igen de sajnos csak ritka esetben van meg ez a 2 fél:S
2010. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
70%

én vagyok a 8:59 es ismét.

amikor nem volt eltörve a lábam munka után mindig ki takarítottam,elmentem a boltba,megfőztem elmosogattam elláttam az állatokat és még a kertet is rendeztem.A fizetésem akkor szép volt 84 nettóba ,párom 110-120 nettót kapott.Majdnem 100.000ft adtunk neki minden hónapban.szerintem meg nem kellene ennyire anyagiasnak lenni 1,2 most minden rá szakadt mert nincs ki csinálja,szerintem ez is zavarja.

2010. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Ha egy mód van rá,
2010. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, véletlenül elküldtem. Szóval, ha egy mód van rá, ne költöztessétek magatokhoz. Nekem kb. 2 éve pokol minden napom. Ezerszer megbántam, hogy hozzá költöztünk, de mostmár nem lehet visszacsinálni, úgyhogy nyelek-nyelek.
2010. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!