Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el az édesanyámnak?

Hogy mondjam el az édesanyámnak?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és az anyám nem akar "elengedni". Nagyon szoros (volt) a kapcsolatunk. Túlságosan is. 13 évesen apám elment, és onnantól kezdve elég hamar fel kellett nőnöm. Anyu teljesen belevont az életébe, anyagi problémák, baráti, szerelmi, szexualitás minden. Kicsit úgy érzem ezzel elvette a kamaszkoromat, persze tudom hogy nem az ő hibája, hisz egyedül maradt 2 gyerekkel, én voltam a nagyobbik tehát "társnak" kezdett kezelni. Felnőtt problémákkal kellett szembesülnöm és mivel alapban nagyon érzékeny ember vagyok, így anyu minden panaszát és problémáját átéltem. Az ő életét kezdtem élni, elvesztettem a barátaimat, a tanulmányaim romlottak. És anyu is rettenetesen lelkizős és érzékeny a kisebb problémákat is úgy túl dramatizálta nekem hogy majd megszakadt a szívem és napokig rágtam magam hogy segíthetnék rajta (persze akkor még nem tudtam hogy sokszor egyszerű túldrámázás és hiszti volt)

Nem akarom szentnek beállítani magam, sem mártírnak csak úgy érzem hogy anyu túl sok terhet tett a vállamra. És emiatt a tiszteletből is vesztett, hisz nem egyszer tört össze előttem, láttam őt zokogni, dührohammal, részegen vagy éppen szembesültem a hazugságaival amint manipulálja az embereket. Ennek ellenére szeretem és tisztelem, hisz az édesanyám, és mindent neki köszönhetek. De 19 éves vagyok, most költöztem el otthonról, egyetemre megyek (külföldön) és szeretném végre a saját életemet élni. Végre van társadalmi életem, eljárok otthonról, jól érzem magam. De anyu elvárja hogy naponta többször beszéljünk, és ilyenkor végig hallgassam a bajait. Nekem viszont már nincs ehhez türelmem. Igen önző vagyok, de egy pokol volt az utolsó évem otthon, csoda hogy leérettségiztem éjjel nappal sírást és kiabálást hallgatni...

Hogy értessem meg vele, hogy szeretem mindig is szeretni fogom, de engedjen élni. Érzékenyen érint minden baja, és ezzel tart lelkiterrorba, pár perc beszélgetés után öngyilkos tudnék lenni, aztán meg jön hogy mi van velem, de őszintén akkor már nincs kedvem semmit mesélni, és tudom hogy a nagy részét úgy is elítélni vagy elvenné a kedvem. Én meg most szeretnék egy kicsit felelőtlenül és ostobán élni (ami egyébként normál embernél kicsit sem az ugyanis én alapból felelősség teljes és megfontolt vagyok) Csak lazítani magam, nem gondolni arra hogy miből fizetjük ki a számlákat, arra hogy anyu reménytelenül szerelmes valakibe aki nem viszonozza az érzelmeit, arra hogy az öcsém milyen problémás, mi lesz vele a suliba, a jövőjével...

Nem akarom megbántani, de lazítani akarok, lazítani KELL a kapcsolatunkon mert különbem beleőrülök. Hogy mondjam el neki?


2010. aug. 22. 22:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra és legyél vele kemény. Mond meg neki, hogy hetente kétszer vagy hajlandó vele beszélni és Te mond meg az időpontot is. Ha hagyod, hogy minden panaszát naponta többször is rád zúdítsa bele fogsz bolondulni. Éld az életed és ő is élje a magáét. Már nem tartozik érted felelősséggel megállsz a magad lábán, neki is meg kell próbálnia ugyanezt.
2010. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
23:06 Édesanyám is elvált képzeld mert nem akart szarban élni se azt nem akarta hogy közlekedő edények közt nőljek fel,mondjuk válás után normalizálodott a kapcsolatuk ki érti ezt?Szerintem kicsit hanyagold ne vedd fel a telót stb,majd rájön h menekülsz előle,és észbe kap.
2010. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne érdekeljen mi lesz a következmény, ha te végre leválsz anyukádról. El kell fogadnia, hogy most már a te életedet kell élned és te is felnőtt lettél, neked is vannak gondjaid amit magad szeretnél megoldani és csak arra szeretnél koncentrálni. Ülj le vele, mond meg neki, hogy X-kor te elmész külföldre tovább tanulni és kialakítani a saját életedet. Nem biztos, hogy lesz időd arra, hogy az itthoni gondokkal törődjél mert így is egy idegen országban kell feltalálnod magad + tanulni ami jobban leterhel mint az eddigiek. Tudasd vele, hogy továbbra is fontos lesz a számodra, de nem fogjátok sűrűn tartani a kapcsolatot és ha igen akkor se a gondokról szeretnél vele beszélgetni. Mond el neki, hogy rengeteg lehetősége van barátokra találni és még ennyi évesen se nőt ki ebből a dologból. - Ha ezt tudatosítottad benne, akkor nyert ügyed lesz. Hidd el, fel fogja fogni csak nehéz neki, de érti amit mondasz. Tuti, hogy nehéz lesz az elválás (ha más nem akkor az ő részéről), de meg kell tenned, ha nem akarsz anyuci szemetesládája lenni.


Én is hasonlóhelyzetbe voltam csak nekem mind a két szülőm pakolta a terheket. Akarva-akaratlanul belefolytam a dolgokba, így már azt is tudom, hogy mikor, miért van ellentét köztük. Sőt, a megoldást is tudom, de annyira makacs mind a kettő, hogy mindig én vagyok a középpont akinek elmesélhetik a sérelmeiket, mert egymással csak ordítva tudnak beszélni. Ez van. De leültettem őket egy asztalhoz és elmondtam, hogy mi az akadálya amit én látok és ami miatt nem tudnak egyről a kettőre jutni. (Ugyanakkor még én is gyerek vagyok és ha önző is, de nem akartam ebbe belefolyni. Nem hiába van privát szféra és nem szabad azt félrerakni. Arra mind a két félnek szüksége van. A problémásnak is meg a szemetesládának is) Megbeszélték és azóta csak kisebb zördülések vannak köztük amit elsimítanak maguk is mert már tudják mi az akadálya, ami miatt eddig nem tudtak egymással normálisan beszélni. Hát meg kell mondjam megkönnyebbültem hogy ledobhattam a terhet a vállamról és az övékről is. Sokkal kiegyensúlyozottabb lett minden. Ezt csak azért írtam mert te is besegíthetsz kicsit az anyukádnak. Keressél neki valakit aki lehet a barátnője (ha már ő nem keres). Interneten rengeteg lehetőség van, ha kell akkor kísérd el. Ha nem jön össze legalább megpróbáltad. Többet úgy se tehetsz. Éld a saját életedet.


17/l

2010. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!