Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjek vagy ne ?? Olvasd el...

Csonka.001 kérdése:

Merjek vagy ne ?? Olvasd el légyszíves kérlek szépen

Figyelt kérdés

Sziasztok (((gondold bele magad)))

Tanácstalan vagyok

3 kiskorú gyermekem van 4 éves 3 éves s egy 10 hós

Férjemel rendben a kapcsolatunk

Semmi probléma

Hejzet a következő.. édesapám nagy váratlanul augusztusban meghalt sajnos

A ház amiben jelenleg élünk azt a 1 feleségé építette szóval a fele a volt asszonyáé

Édesanyámnak élvezeti joga van

Nekem 1/2 rész s van apum előző házasságából egy fél tesóm fiú

Akinek nagyobb jogga van itt mivel az anyaé a fele ház s ha elhunyna akkor az ő része is az övélesz

Tele van adósággal 4 vagy 5 millió

Szeretnék valamit kezdeni hogy ne keljen örökölnöm ezt a hatalmas adóságott el szeretnék menni

De taanácstalan vagyok hogy vajon merjek e el imdulni s ki lépni a családi fészekből a gyerekekkel egy teljesen új légtérbe ( egyenlőre anyósékhoz romániába) vagy ne mitt mondotok ti mitt tennétek

Hozzá teszem piszkálodnak s akarnának is jobban ha hagynám

Ti mitt tennétek ???légyszives agyatok tanácsot kérlekk titeket 😩😩🙏🙏🙏 gondoljatok bele csaladtagjaimtol nem merek tanácsot kérni se anyától se tesoktol



#család #bizonytalanság #Csak is a legjobbat
2021. ápr. 27. 16:50
A kérdező szavazást indított:
Ne tegyem
Merj lépni
32 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

De most anyud vagy a tesód van teli adóssággal? Mert azt nem értem.

Most nem orokolnel adósságot ezek alapján.

2021. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%

Elöször is az afele házrész, ami apád utáni örökség, az nem csak a tiéd, hanem a féltestvéreddel felesben örököltétek, azaz neked csak negyed házad van.

Csak adóságot nem lehet örökölni, az csak a pozitív örökség értékéig lehetséges.

De egy negyed házzal semmit nem lehet kezdeni, föleg ilyen zavaros helyzetben. A legértelmesebb azonnal visszautasítani az örökséget, akkor nincs probléma az adósággal sem.


A helyedben lépnék, de semmi esetre sem anyósékhoz, és föleg nem másik országba, Romániába meg végképp nem.

2021. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

1. Ebből kb. egy értelmes szót sem lehet kihámozni. Ha minden igaz, van a sztoriban 2 feleség meg 1 féltestvér? Eskü, nem világos, hogy ki kivel van.

2. Adósságot nem kell örökölnöd, ha több az adósság, mint az örökség, visszautasítod az örökséget és kész.

3. Ezek szerint a férjeddel mennél? Mert az sem világos.

4. Az sem világos, hogy igazából mennél-e vagy maradnál és miért.


Először fuss neki még egyszer, mert így nem lehet tanácsot adni.

2021. ápr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

Ha már annyi felelősség nem volt bennetek (és ezt a legszebben fogalmazva írom), hogy 3 gyereket ne apukád nyakára szülj (ahol még a férjed is ott lakik), akkor vegyétek fel a babavarot (mert az ilyeneknek úgyis jár, a fiatal aki meg dolgozik, az legyen leszarva) és fizessetek ki a testvéred(?) tartozását és akkor van egy fele házad.

Aztán ott lakhattok továbbra is.

2021. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

Érthetetlen a sztori.

Ha jól értem (és javítsatok ki ha nem) most az van, hogy van a családod, apud házában éltek, de nem csak ti örököltök, hanem ott van anyukád, apud új párja, meg a tesód, akinek tartozása van?

Tesód tartozásához semmi közöd nincs, mindenkinek fel ajánlhatod, hogy kivásárolod a részüket vagy kötelezed őket arra, hogy vásároljanak ki téged (akár olyan áron is, hogy eladjátok a házat).

Amúgy ezt a pároddal kéne megbeszélned, nem idegenekkel. Ebben semi ciki nincs, ez egy olyan dolog, ami nem csak a Te hanem a párod és a gyerekeid életét is érintik.


De tényleg javítsatok ki, ha rosszul értettem valamit, mert ez alapján írtam a válaszom.

2021. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Tehát van egy ház, amelyben most te, a férjed a gyerekeitek és édesanyád lakik. Édesanyádnak van a házra (vagy a felére?) haszonélvezeti joga.

A ház egyik fele az édesapád volt feleségéé, másik fele édesapádé volt, ennek a felét örökölnéd most meg, a felének másik felét pedig a féltestvéred. Azaz 1/4 házat örökölnél. Jól értem?

A 4-5 millió a házra vonatkozó lakáshitel, és édesapád nevén volt?

A féltestvér vagy a volt feleség ott lakik, vagy oda akar költözni? (A ház azon részébe, amin édesanyádnak nincs haszonélvezeti joga, ha van ilyen)

A férjed mit és hol dolgozik?

Te dolgozol, vagy van munkahelyed, ahova visszavárnak?

Mennyi a bevételetek? Tudnátok albérletet fizetni a környéken maradva? Szükséges (munka miatt), hogy a környéken maradjatok?


Én elsősorban a munkalehetőségek alapján döntenék. Valamiből mindenképpen meg kell élni, ez az elsődleges.

2021. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Édesapám első házzaságából születtet 3 gyermek 2 lány elhunyt nem hagyott utódott 1 fiú maradt

Szét váltak útjaik elváltak bizonyos okok miadt a házat együtt építték

Megismerkedett édesanyámal, születtem én mind közös gyermek.

Édesapám tavaj augusztus 20 elhunyt

A fele tulajdoni rész az édesapám volt feleségeé a másik fele 2 fele osztódott 1/2 1/2 rész nekem és a bátyámnak

Édesanyám a haszonélvezetett választotta így fele házon az van neki

Van kb 5 milliós adóság van

Ami a hagyatékin eloszlik

Férjemről s rólam: az állampolgársági elindítva hogy magyar állampolgár legyen

Édesapám szerette volna nagyon (s mi is hogy egyben legyünk 3 emeletes házról beszélünk) oka edig nem volt hogy el akarok menni innen

......................

Mostanság hallom vissza s 1 alkalommal volt is kint édesapám első asszonya ordibálni s hogy mi ezt meg azt ne használjuk stb

Stb. Nem tudom mi lenne a helyes döntés

Hogy maradjak s válajam az adóságott s fizesem ezt az adósagott ahol bátyám annak édesanya, és az én édesanyám, s jo magam tulajdonosok vagyunk vagy fogajam meg magam s húzunk innen el a gyermekeimmel együtt s intézünk magunknak egy új lékkörben egy más életett

Nem azért kérek tanácsott hogy el itéljetek

Ha valaki csak enyire primitíven s lenézően tudd nekem választadni az kérem hogy inkább ne tegye

Nem sajnáltatni akarom magam csak szeretném ha igy ismeretlenül is valaki egy kis szeretettet jó tanácsot nyújtana

S azt szeretném ha megírnátok hogy szerintettek meik lenne a jobb hogy maradjak vagy hagyak itt mindet s menyek

2021. ápr. 27. 17:40
 8/31 A kérdező kommentje:

Volt kérdés valakinek...:::

Munkával lakhatással nem lenne gond

S anyós nem rossz imádom

Max 1 hétre ha hozzá költöznék

2021. ápr. 27. 17:48
 9/31 A kérdező kommentje:

Anonim igen édesapámé

Kitelik belőlük hogy zargassanak jobban

Epítőiparban dolgozik

Én gyesen vagyok itthon

Nagyo nagyon drágák az albèrletek

Nem bírnák

2021. ápr. 27. 17:51
 10/31 anonim ***** válasza:
53%

"Szeretnék valamit kezdeni hogy ne keljen örökölnöm ezt a hatalmas adóságott el szeretnék menni"


Hát ha csak ez a kérdés akkor erre a válasz vagy ügyvéd vagy örökösödésnél közjegyző.


Azt kell megtudnod hogy ki hez kell fordulnod. A bökennő csak az hogy már egy kérdésért is jó pénzt kérnek el ha csak nem ismerős vagy.

2021. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!