Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? (Légyszíves...

Mi tévő legyek? (Légyszíves csak értelmes válaszokat írjatok. Olyanokra nem vagyok kíváncsi akik a másikat fikázzák. )

Figyelt kérdés
Próbálom röviden vázolni a helyzetet. Van egy egyéves kislányunk, egész nap itthon vagyok vele, magamra semmi időm nincs. Ő elmegy reggel dolgozni 6-ra, este 6-ig ott van. Fél 7-kor hazaér, megvacsizunk, fürdés stb. Nekem megint ott a kislány, ő leül a gép elé vagy mást csinál. Ha megunta lefekszik aludni. És akkor én?? Nekem ennyi jár? Alig várom a hétvégéket, hogy velünk legyen abban a 2 napban, erre mi van? Szán rám kb 10 percet a napjából. És amikor szóvá teszem, még én vagyok letolva 'dehát egész nap veletek voltam, nem?' . De éppenséggel velünk volt, de se egy puszi, se egy ölelés, azért is még én vagyok a hibás ha közeledek felé 'mit kell a nyakamban lenni egész nap?' . Holott csak megöleltem volna és eltolt magától. Velem van a baj? Hiányzik, hogy nem törődik velem. Úgy érzem, hogy teljesen elidegenül és semmibe vesz. Hiába próbálok vele erről beszélni, szerinte minden rendben van. Beszélgetni nem hajlandó velem, akkor mit tegyek? Szeretem és nem akarom, hogy ez legyen. Hiányzik. Annyival elintézi mindig, hogy szeret ő is. De semmivel nem mutatja ki, lassan kételkedek benne, hogy szeret-e egyáltalán.

2014. jan. 30. 11:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérjetek meg valakit, nagyikat, barátnőket, rokonokat, hogy vigyázzanak időnként a gyerkőcre, ti pedig csináljatok kettesben valami programot.
2014. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Na azt kihagytam, hogy anyukámhoz néha elvisszük, van hogy ott is hagyjuk egy-egy napra, de akkor sem az igazi, mert azt kell hallgatnom, hogy miért kellett otthagyni, én vagyok az anyja, nekem kell vele lennem, azért vagyok itthon.
2014. jan. 30. 11:32
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Írj neki emailt. Ha gép előtt ül, talán elolvassa. Bár ez szomorú, hogy ennyire elhanyagol, nem irigyellek.

Vagy egyszer add neki oda a gyerkőcöt egy hétvégén, és jelentsd be, hogy akkor most elmész a barátnőiddel, mert programotok van. Legyen ez csak egy tea, vagy kávé, vagy egy mozi. Kb. 3 órát lenne a picivel egyedül otthon, és majd meglátod, hogy reagál.

De próbálj meg vele azért leülni beszélni. Ha kell, kicsit erélyesebben, de ne ordítva, számonkérően, és flegmán, szóval hozd a tudomására, hogy márpedig neked nem esik jól, hogy ennyire elhanyagol, de nem csak téged, hanem a picit is.

Jobb esetben észhez tér. Rosszabb esetben nem.


Ha utóbbi jönne számításba, biztos, hogy nem maradnék vele, mert te sem vagy boldog, ő elvan, a gyerkőc meg, mivel te foglalkozol vele, ő sem lesz önfeledten boldog. Ahogy mondani szokták:

A babák, gyerekek csak annyira boldogok, és kiegyensúlyozottak, mint az édesanyjuk.


Sok sikert kívánok, hogy béküljetek azért, mert mégiscsak a gyermeked apja, akit (gondolom) még szeretsz, és vele is szeretnél maradni a későbbiekben.

2014. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Uhhh, ez így durva. Nem hogy örülne, hogy akkor ketten vagytok.

Elég fura, hogy neki nincs igénye a kettesben eltöltött időre. Inkább pont fordítva szokott lenni, hogy kisgyerek mellett, kevesebb idő marad egymásra és ez zavarja a férfiakat, hogy inkább anyuka a szerelmük és nem nő. (Persze mindkettő, ne értse félre senki, gondolom értitek mire gondolok.)

Nekem biztos az jutna eszembe, hogy nem szeret már, vagy van valakije.

2014. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdezd meg tőle, hogyan képzeli el a közös életeteket, mert te nem így és ha ez így marad akkor inkább leszel egyedül. Régebben is ilyen volt? Akarta ezt a gyereket?
2014. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt párom is így viselkedett anno.

Mindig kérdeztem, hogy tán velem van-e a baj, megbántottam vagy mi a gond. Mindig csak hárította a választ, hogy fáradt, nyűgös, máshol jár az agya.

Aztán sajnos később kiderült, hogy unta magát a kapcsolatban és ezt nem merte nekem elmondani...


Sajnos a mi esetünkben már késő volt helyrehozni a dolgokat, de talán nálatok még nem az.

Próbáld meg rábírni hogy változtassatok. Tényleg több HASZNOS szabadidőt kellene eltöltenetek kettesben vagy akár a babával is. Fel kell dobni az egyhangú hétköznapokat, mert besavanyodtok és csak a széthúzás lesz a vége.

2014. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Régebben nem ilyen volt. Alapból zárkózottabb, mint mások, de velem sosem volt az. Most pedig egy falat húzott közénk, egy hatalmasat. Ha nem akarta volna, biztos nem lenne velem, mert semmiképp sem vetettem volna el. Dönthetett. De ez nem volt kérdéses szerintem. A kicsivel még úgy ahogy elvan. Arra nem lehet szavam azt hiszem.
2014. jan. 30. 11:45
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem mindenki szereti, ha a családjával kell lennie.
2014. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélj vele, mondd el neki, hogy te nem ilyen életre vágysz és valószínűleg egy nő sem!

Ha ezen nem tud változtatni és nem tudtuk újra egy párt alkotni, nem csak elméletben, akkor ne erőltessétek!

Én kerek perec megmondanám neki és éreztetném, hogy nem függök tőle, a gyerek ellenére sem és ha szükséges, lépek is, mert inkább éljek egyedül boldogan a gyerekemmel, mint egy rossz házasságban, ami a gyerek rovására is mehet később. Veszekedések, feszengés stb, a baba érzi!

2014. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Allj a sarkadra és próbálj meg minél többet elmenni otthonról,akár a kislányoddal is. Hétvégén ne rimánkodjál neki, hanem fogd a kislányt és menjetek el otthonról.Hadd maradjon egyedül,ezt többször ismételd meg, ne simogasd légy vele te is olyan,amilyen õ veled.Na és amikor elmész szépen csinositsd ki magadat.Hidd el a férfiakkal az "ilyenekkel"azt kell tenni, mert aki sokat van egyedül, azzal a férfiak mind ilyenek.
2014. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!