Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? (Légyszíves...

Mi tévő legyek? (Légyszíves csak értelmes válaszokat írjatok. Olyanokra nem vagyok kíváncsi akik a másikat fikázzák. )

Figyelt kérdés
Próbálom röviden vázolni a helyzetet. Van egy egyéves kislányunk, egész nap itthon vagyok vele, magamra semmi időm nincs. Ő elmegy reggel dolgozni 6-ra, este 6-ig ott van. Fél 7-kor hazaér, megvacsizunk, fürdés stb. Nekem megint ott a kislány, ő leül a gép elé vagy mást csinál. Ha megunta lefekszik aludni. És akkor én?? Nekem ennyi jár? Alig várom a hétvégéket, hogy velünk legyen abban a 2 napban, erre mi van? Szán rám kb 10 percet a napjából. És amikor szóvá teszem, még én vagyok letolva 'dehát egész nap veletek voltam, nem?' . De éppenséggel velünk volt, de se egy puszi, se egy ölelés, azért is még én vagyok a hibás ha közeledek felé 'mit kell a nyakamban lenni egész nap?' . Holott csak megöleltem volna és eltolt magától. Velem van a baj? Hiányzik, hogy nem törődik velem. Úgy érzem, hogy teljesen elidegenül és semmibe vesz. Hiába próbálok vele erről beszélni, szerinte minden rendben van. Beszélgetni nem hajlandó velem, akkor mit tegyek? Szeretem és nem akarom, hogy ez legyen. Hiányzik. Annyival elintézi mindig, hogy szeret ő is. De semmivel nem mutatja ki, lassan kételkedek benne, hogy szeret-e egyáltalán.

2014. jan. 30. 11:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
9%

Tapasztalataim alapján szinte biztos vagyok benne, hogy veled van a baj, illetve köztetek, csak a férjed nem meri ezt bevallani neked, ezért húz "falat" közétek.


Mi változott a gyerkőc születése óta? Nem hanyagolod el magadat? Haj? Körmök? Bőr? Epillálás? Szex? Kinézet?


Az ilyen felmerülő problémákat én tipikusan az olyan anyukáknál vélem felfedezni, akik "egész nap otthon vannak a gyerekkel de magukra semmi idejük sincs"...

Egy egy éves gyerek normálisan még napközben is alszik 1-2 órát vagy akár többet is, ha rossz alvó éjszaka. De napközben sem igényel 12 órás felügyeletet ölben. Találnod kell magadra napi 1 órát minimum, ahol ugyan olyan "szintre" hozhatod magad, mint a gyerek születése előtt, hogy kívánatos maradj a férjed szemében. És nem, a házimunkát nem akkor kell csinálni, amikor a épp elvan a gyerek. A gyerek este 6-7 körül lefekszik, reggelig alszik 12 órát. Neked 8 is elég, akkor lehet ilyesmivel foglalkozni.


Tanácsom:

Próbáld átszervezni a napi beosztásotokat a babával, a héten, találj magadra időt, legyen az a külső csinosítása vagy pedig a saját igényeid (pl. olvasás, egy műsor megnézése) kielégítése. Mikor a férjed hazajön fektessétek le a gyereket fürdetés után, majd közeledj hozzá. De ne úgy, hogy "apjuk gyere mán' szexöljünk egyöt'", hanem valami szexi fehérneműben pl. Vagy vigyél bele valami izgalmat a kapcsolatotokba az elszürkült hétköznapok mellett.


Ezt kitartóan csináld 1-2 hétig. Ha nincs változás akkor van a baj. De ha van akkor megtaláltad a megoldást...

2014. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Biztos nem könnyű helyzet, de azt írod, nincs időd magadra...

Tudom, itt a gyakorin meg lehet magyarázni, hogy minden percet lefoglal egy gyerek, de ez nem igaz. Tessék normálisan megszervezni az életedet.

Mi az, hogy megint ott a kislány? VAcsora, fürdés, kis játék, nyolckor ágy.

Nyolc után hányszor kérdezted meg a férjed, hogy miért ingerült és türelmetlen, gondjai vannak-e?

Napi 12 óra meló baromi kimerítő tud lenni. VAlahol megértem.

2014. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy velem van baja, csak nem meri megmondani. Bár nem hiszem, hogy elhanyagoltam volna magam, arra azért mindig odafigyelek.

A másik gondom amit annyira azért nem akartam ide keverni, de hiába közeledek felé este Úgy, legtöbbször nem érdekli. Fáradt hozzá..mindig fáradt hozzá.

Legtöbbször én is az vagyok mire arra kerülne a sor, de nekem lenne rá igényem nem mint neki.

Bár 7-8kor aludna a kicsi!! 9 előtt nem nagyon álmosodik el.

2014. jan. 30. 12:04
 14/22 anonim ***** válasza:

és ha nem álmosodik el? BEleteszed az ágyba, majd álomba szórakoztatja magát.


Nem bunkóságból, hanem mert segíteni szeretnénk, írd már le egy napodat, kb időpontokkal, hátha valahol tudunk neked egy órácskát szerezni magadra :)

2014. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ha nagyon akarok tudok magamra időt szakítani, nem azzal van a nagyobb gondom. Hanem a párommal.

A kicsi meg nincs el egyedül. Hiába teszem bele az ágyba. 10-15 percig tényleg elvan aztán hiszti. Lehet, hogy én vagyok a hibás, mert sosem hagytam egyedül és most meg még játszani sem hajlandó egyedül.

2014. jan. 30. 12:14
 16/22 anonim ***** válasza:

Az én férjem is reggel 6ra jár dolgozni és este 6kor jön, sokszor még később is! Én munkanélküli vagyok + tanuló vagyok, itthon vagyok. Őt is megviseli, kikészíti ez a minimum 12 órás meló, de sosem ment ez a dolog még a kapcsolatunk rovására! A szexet mindig igényeli! Van, hogy nem is érkezünk egymással sokat beszélgetni, van hogy este haza ér 8 kor, eszik fürdik és fekszik, aztán alszik, de előtte mindig közelít hozzám! Na jó, nem minden nap, de heti 3-4szer biztos.

Hétvégén is van hogy maszekol, van hogy akkor sem tudunk együtt lenni eleget, de egy idő után ő keresi a hétvégét amikor nem kell sehová sem mennie, hanem itthon maradhatunk együtt. Sőt, olykor már úgy becsömörödik hogy ő mondja menjünk el strandra, moziba, sétálni, kiállításra...bárhová.

Ne hagyd ennyiben, a hosszú munkaideje nem lehet kifogás arra, hogy nem foglalkozik veled eléggé! Sajnos nem tartom elképzelhetetlennek hogy van valakije. Te mit gondolsz erről, nem gyanús?

2014. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%

És akkor csak az anyuka a hibás, aki a gyerekükkel van? És biztos, hogy ő hanyagolja el magát?

Én nem állítom, hogy nem lehet hibás valamiben, de a férjem, a bizalmasom, ha szeret engem és fontos neki a kapcsolatunk, miért nem tud erről beszélgetni velem? Mert nem akar?

Néma gyereknek anyja se..

2014. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen, megfordult a fejemben hogy van valakije, de ha rám sincs ideje akkor rá mikor? Az is megfordult már a fejemben, hogy nem is 6ig dolgozik, ugyanis a munkaideje 3ig lenne, de sok a munka, rengeteget túlórázik. Kezdek összezavarodni, lassan nem tudom, hogy hihetek-e neki.
2014. jan. 30. 12:45
 19/22 anonim ***** válasza:

Otthon csak azt mutatja, nincsen ideje. Nem tudom mennyire kötött a munkája, de munka közben, ebédszünetben nem tudna menni egy másik nőhöz?

Mindig fix a munka kezdése és befejezése? Mert lehet hogy csak te tudod úgy hogy reggel 6tól van este 6ig..

2014. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell rögtön beparáztatni szegényt, hogy a férje mást is tart.

Mondta, hogy a régi életükben (baba előtt) ugyanilyen volt kb. a házasságuk, csak annyi volt a különbség, hogy törődött vele a párja. Ebből azt gondolom, hogy akkor is elég sokáig dolgozott, és későn járt haza, és nem hiszem, hogy akkor is már lett volna másik nő.

Nem mondom, hogy nincs rá esély, de kétlem, hogy a pasi ennyire ugyanolyan maradt, és nincs többet el otthonról, hogyha más valakije is van.


Az ápoltság, és efélék más téma, de a férje viselkedéséből nem erre következtetnék, hiszen amikor valaki képes úgy lerázni a feleségét, hogy egész nap velük volt, meg ne lógjon rajta, az inkább bunkó, semmint olyan, aki megcsalja a feleségét.


Tényleg próbálj meg leülni beszélni vele, és akkor esetleg rákérdezhetsz, hogy van-e valaki harmadik, de én kétlem.

Előttem már javasolták, de talán a legfőbb kérdés, ami elég felhívó az, hogy mit vár el a jövőtöktől.

Elég utaló, meg felhívó, és ha erre sem képes reagálni, akkor tényleg állj a sarkadra, és jelentsd ki, hogy neked ez így nagyon nem jó állapot, vagy leültök beszélni, vagy a napokban kapja a válóperes papírokat.

2014. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!