Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még is hogyan lenne ez igazságos?

Még is hogyan lenne ez igazságos?

Figyelt kérdés

Pár napja voltunk Velencén és az autópályán mentünk matrica nélkül ( egyik barátnőm vezetett, övé az autó is). Nos erről kijött a büntetés is 15ezer. Hogy lenne igazságos ezt kifizetni? Csak ő vagy mindenki aki a kocsiban ült? Véleményekre lennék kíváncsi indoklással is. Köszi

(ha esetleg nem válaszolok akkor elaludtam, de holnap jövök olvasni :))


2010. aug. 21. 23:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%
Akkor legközelebb írj ki több információt, nagyon nem tetszik, hogy itt azért leundorítóznak egy embert, mert elmondja, hogy felnőttek között ez hogyan menne normálisan. Ha gyerek vagy, akkor meg meséld el anyukádnak, hogy mi történt, aztán majd ő eldönti, hogy fizet-e bele, vagy sem.
2010. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
66%

Jó volna eldönteni, hogy szimplán sofőr volt és igénybe vettétek őt és az autóját, vagy ő is nyaralni ment veletek, barátként. Ez valahogy az eddigiekből nem jött le nekem, elnézést, ha figyelmetlen voltam.


Ha csak sofőrködött nektek, akkor az árat ő szabja, legyen az benzin, matrica, amortizáció, ráfordított idő, akármi. Ha az árat elfogadjátok, akkor mehettek. Ha ezek után őt bármiért megbüntetik, az az ő mulasztása vagy figyelmetlensége, nincs közötök hozzá (láss példakánt egy sima tömegközlekedést, ott se az utasok dobják össze a söfőr gyorshajtását).


Ha viszont a második eshetőség van és barátként ment veletek, közös nyaralással, akkor előzetes megbeszéléssel kell kalkulálnotok a felmerülő költségeket. Ő részes a benzinben, ugyanúgy eloszlik minden költség köztetek, együtt kalkuláltok, hiszen barátok közt nincs lehúzás. Ha egyikőtöknek se jut eszébe a matrica (ami külön lol), akkor ez mindannyiótok sara, nem kell ráverni utólag, ti legalább annyira nem figyeltetek, mint ő. Ha ez nem így volt (ami elég baj), utólag már kár vagdalkozni, hogy dehát neki a benzin semmibe nem került. Ez is a ti hülyeségetek :)

2010. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez most olyan,mintha a sofőrt megbüntették volna gyorshajtásért,és az utasoknak kellene kifizetni.Nyilán akinek van jogosítványa,annak kell ismernie a kreszt,táblákat stb,Akinek nincs nyilván nem tudja mit jelentenek.De a pályamatrica is ki van írva az út elején,hogy csak azzal lehet menni.Igazából szerintem a sofőr felelőssége,főleg ha minden költség közös volt.
2010. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nem sofőrként jött, hanem barátként nyaralni. A benzint azért fizettük mi, mert ő vezetett ezt akartuk "viszonozni".
2010. aug. 22. 09:34
 25/29 anonim ***** válasza:
78%

02:33 vagyok.


Hát, kedves 17 éves Kérdező, ha valóban ti fizettétek a teljes benzint, úgy egészen más a leányzó fekvése! Teljesen más. Én is azt mondom.


Amúgy meg tényleg azt hittem, hogy felnőttek vagytok, eszembe se jutott, hogy 17 évesek lekocsikázhatnak külföldre csak úgy, magukban - hogy mik vannak...? O_O


Szóval ebben az esetben valóban a sofőr felelőssége a büntetés -feltételezem, ő se sokkal idősebb. (Mellesleg nem értem, manapság mi ez a hatalmas nagy önállósodás, a fiatalok miért nem beszélnek meg soha semmit a szüleikkel... -ha már arra nem vette a fáradságot, hogy a mai internetes világban, tizen-x éves tapasztalatlan zöldfülű létére előre megtervezze az utat... Bármelyik útvonaltervező figyelmeztet a fizetős autópályára, nem beszélve a közlekedési táblákról! /Bár egy kezdő vezető, akinek még ott a tojáshéj is a sejhaján, fel sem ismeri azt a táblát, ha nem készül föl rá, plusz annyira koncentrál magára a vezetésre, hogy egy ilyen "fura" tábla föl se tűnik neki... ezért nem kéne 17 éveseket elengedni külföldre friss jogsival, de ez meg a szülők hibája.../

Nekem is megvolt a jogsim 17 évesen, de ha nagyobb útra mentem, előtte mindig megbeszéltem apámmal, mit, hogyan merre, mire figyeljek stb... Sőt, APÁM JÖTT ODA HOZZÁM "fejet tágítani".)

2010. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
A 02:33 -as csúnya mumus vagyok megint, 09:22-nek 100%-ban osztom a véleményét.
2010. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
nem Velencében voltunk hanem Velencén :) tó... ami 40km:) nem külföldön kocsikáztunk..
2010. aug. 22. 13:41
 28/29 anonim ***** válasza:

Ja!!!! :-D Bocsi, Velencén-Velencében -hajnali kettőkor elnéztem... :-D Pedig itt lakom a Velencei-tó mellett!!! :-D

Elnézést amúgy a hajnali kitörésemért, éjszaka lévén nem gondoltam, hogy gyerekkel beszélek...


Azért szolidaritásképpen 2.500 -2.500 Ft-tal beszállnék, meg a barátság miatt, és a "tanulópénz" megosztása miatt.


02:33 voltam

2010. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
semmi baj..:) beszállunk..
2010. aug. 22. 14:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!