Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még is hogyan lenne ez igazságos?

Még is hogyan lenne ez igazságos?

Figyelt kérdés

Pár napja voltunk Velencén és az autópályán mentünk matrica nélkül ( egyik barátnőm vezetett, övé az autó is). Nos erről kijött a büntetés is 15ezer. Hogy lenne igazságos ezt kifizetni? Csak ő vagy mindenki aki a kocsiban ült? Véleményekre lennék kíváncsi indoklással is. Köszi

(ha esetleg nem válaszolok akkor elaludtam, de holnap jövök olvasni :))


2010. aug. 21. 23:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
59%
A barátnőd dolga lett volna, mondhatta volna az elején, hogy matrica kell fizessétek ki együtt. Ő felejtette el, ő vezetett, a felelősség az övé, ő cseszte el nem ti. Én nem fizetnék.
2010. aug. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%

szerintem is az ő dolga lett volna, hogy megvegye a matricát. ő volt a sofőr, ha nem is tudta,hogy arra a szakaszra kell matrica, amikor felhajt az autópályára, gondolom látnia kellett volna a táblát. az utasok meg nem az útra és táblákra figyelnek.


ettől függelenül én adnék bele pénzt, hiszem mégiscsak együtt utaztunk, barátnők vagyunk, ne ezen múljanak a dolgok, ne maradjon senkiben sem tüske. üljetek le mindannyian és beszéljétek meg együtt ezt a dolgot.

2010. aug. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
39%

Már megbocsáss, de már magán a kérdésfeltevés tényén kiakadtam...


Először is: BARÁTOK vagytok?


Másodszor: Az Ő kocsiját amortizáltátok mindannyian? Magyarán Ő volt az, aki feláldozta a kocsiját a közös nyaralás érdekében! Mi a búbánatért nem mentetek vonattal, vagy busszal, ha nem vagytok hajlandóak vállalni a közös felelősséget!


Harmadszor: Ő vezetett, míg ti pihentetek és rihegtetek-röhögtetek és vakartátok a seggeteket a kocsiban...


Negyedszer: 15.000 Ft elég sok egyben. De ha már 2-3-4 részre osztjátok, lóf.sz az összeg - Most őszintén ENNYIN SZ.RAKODTOK??????? Pár ezer Ft-on?????? BARÁTOK?????????


Amikor a kocsija kellett, arra jó volt mi?

2010. aug. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
21%

02:33 vagyok megint


Soha ne legyenek ilyen barátaim, mint Te, kedves Kérdező... Inkább legyenek ellenségeim, még azok is jobbak... most komolyan.

2010. aug. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%
Hú de undorító ember vagy 02:33 as.
2010. aug. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
84%

04:33 - azért a 02:33 nem is annyira undorító, mégha kicsit nyers és vulgáris is, elég jól rátapintott a lényegre.


De van egy másik nézőpont is: a barátnő megérdemelné, hogy egyedül nyögje a büntetést, ha már volt annyira alultájékozott, hogy a matricára nem figyelt. Ez már régi és bejáratott dolog, nincs olyan, hogy "nem tudtam, hogy kell". Másrészről ezer tábla is figyelmeztet erre, mégis mire néz a sofőr, ha azok a táblák figyelmen kívül maradnak számára? Akkor sem osztozik a büntetéssel, ha egy jóval kisebb macisajtot benéz és halálos balesetet okoz - csak mert nem tudta, hogy ott az az utca.


De! Mivel állítólag tényleg barátokról van szó, a társaság elkönyvelheti a sofőrt egy egyszerű lánynak és segíthet neki, ha már (és itt azonos a véleményem 02:33-al) jó volt a hölgyemény és a járműve arra, hogy a seggüket elvigye nyaralni. Egyébként meg az egész társaság fura nekem, amikor az útiköltésg kalkulálása került szóba, hogyhogy senkinek nem jutott eszébe a matrica kérdése?

2010. aug. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
32%
02:33-as minden szavával egyetértek!
2010. aug. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem tudom, én azt sem értem mégis mi a f.szt képzelt...

Ha matrica kell és neki nem volt akkor mégis mire számított? Számítani lehetett a büntetésre.

Én azt mondom az ő dolga az ilyenekre figyelni, ha már ő vezet és övé a kocsi.

Ha én fuvarozom a barátokat az én autómmal akkor bármi van én fizetek, hiszen ők csak utasok.


Ha lerobban a busz akkor sem az utasok tolják be, hanem kihívják a mentést.



Persze ha barátnőd nem áll jól anyagilag akkor segítsetek neki, dobjátok össze a pénzt, amennyiben van rá lehetőségetek. Egyébiránt én úgy gondolom, semmi közötök az ügyhöz vagy ő cseszte el vagy pedig szerencsétlen véletlen és ennyi. Gondolom nem fogtatok pisztolyt a fejéhez, hogy hajtson az autópályára...

2010. aug. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


ma 02:33!

Az amortizációról annyit, hogy mi tankoltuk az egész utazást, neki a benzin része egy ft-jába nem került! Tehát szerintem ha gusztustalan lennék akkor én hántorgathatnám fel neki, hogy ingyen jött ment! Még mielőtt felhoznád a biztosítást meg ezeket a költségeket azt ugyan úgy kell fizetni, ha lemegyünk ha nem! Barátság; nekem nem az anyagiakban merül ki, de sajnos 17 éves vagyok 0ft keresettel és nem úgy állunk anyagilag, hogy odamegyek anyához és kérek 5ezer forintot, mert megbüntették a barátnőmet (pont iskolakezdés előtt ami mindenki tudja, hogy nem 10ezer forintos mulatság!) Sajnos megtörtént, mér nem tudunk ellene mit tenni, legközelebb mindannyian figyelünk erre..

2010. aug. 22. 09:01
 20/29 A kérdező kommentje:
még mielőtt valaki belém kötne leírom, hogy azért nem dolgozok mert én vigyázok a kis tesómra egész nyáron mert nincs ovi...
2010. aug. 22. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!