Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "szoktassam rá" a...

Hogyan "szoktassam rá" a családot a kopogásra?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, lány. Két éve kezdtem "nőiesedni" (szőrösödni is), és hónaljban rendezem is. Tavaly jött meg a menstruációm, és olyan dolgok közben nyitnak rám a fürdőben, amit nem szeretnék bárki előtt is elvégezni. Van saját szobám, ott sem kopognak, de az nem baj, viszont a fürdőben kellene, én is kopogok mindig, még az öcsémnél is (7 éves fiú), hátha legalább ő észhez tér, hogy így kellene.

Ezt ahogyan volt elmondtam anyának és apának, akikkel hál' Istennek elég jó a kapcsolatunk, de azt mondták "Előttünk nem kell szégyellened semmit, mindig a mi kislányunk maradsz." Csakhogy engem nagyon zavar, hogy nem cserélhetek nyugodtan tampont/betétet, vagy nem borotválkozhatok, vagy csak egyszerűen nem fürödhetetek, mert nincs kulcs, és nem tudom magamra zárni az ajtót. De őket ez nem zavarja. Mit tudnék tenni? Nyissak én is rájuk? Próbálkoztam már retesszel, de apa azt mondta, szereljem le, mert ha valaki bent van és valami baj van, nem tudnak bemenni. Raktam ki átfordíthatós "foglalt/szabad" táblát, de fordítgathattam, mintha ott se lett volna (jó nagy volt pedig). Mit csináljak? Most hajnalban fürdök, amikor még mindenki alszik, de a wc-t sajna egész nap használni kell.


2010. aug. 21. 21:54
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél az ajtohoz belulre egy kisebb szélcsengot, hogy az ajto hozzaérjen, mikor nyilik.(Uzletekben talalkozhatsz ilyen csengettyus modszerrel.)

1.) Ha a csengo hangja nagyon zavarja majd a hazaiakat, raallnak a kopogasra.

2.) Ha a csengo hangja nem zavarja oket, akkor meg legalabb meghallod, ha készulnek benyitni, és szolhatsz, hogy épp nem alkalmas.

2010. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy sosem értettem meg azt a szokást, hogy a családtagok a másikra nyitják az ajtót a fürdőben. A férjemék családjában is ez van: kopogás nélkül nyitnak be a másikhoz, tökmindegy, hogy az fürdik, epilál vagy éppen nagydolgot végez. Velem is bepróbálkoztak, de én nagyon dühös lettem, mikor egyszer ültem a vécén, cseréltem a betétet, közben nagydolgot végeztem (ami ugye nem rózsaillatú), erre bejön férjem nagymamája, és a vécé mellett elkezd matatni, mondván, hogy "csak a törlőrongyot keresi". Akkor elpattant az agyam, és azóta mindig, de mindig zárom az ajtót...


Amit megoldásként javaslok, figyeld ki, mikor mennek a szüleid vécére, és nyiss rájuk. Menj be a fürdőbe, nézd meg őket magadnak alaposan, majd kezdj el matatni valamit, pl. moss kezet. Talán leesik nekik... Ha nem, akkor akár csinálhatsz egy feliratot az ajtóra azzal, hogy "te sem szeretnél látni, amint véres tampont cserélek". Ez már egy radikálisabb megoldás. Ha ez sem segít, akkor egy ultrabrutál megoldás van még: szépen pakold ki egy jól látható helyre a véres tamponodat (igen, tudom, undorító, de hatásos), egy papírral, miszerint: "Tudom, hogy mindannyian erre vagytok kíváncsiak, hát tessék". :)

A szülőknek is fel kellene fogniuk, hogy a fürdőszobai dolgok a legszigorúbb magánszférába tartoznak, és senkinek semmi köze hozzá akkor sem, ha éppenséggel "te mindig az ő kicsi lányuk maradsz".

2010. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon rá szeretném szoktatni a családomat! Igazából azzal nem is lenne gáz, ha pl.: Anyum benyit, de ált. azt csinálja, hogy még 5-10 percig bent van és nyomkodja a pattanásait...stb. Amikor meg szólok, neki, hogy legyen szíves kimenni, akkor meg beszól, hogy szégyenlem előtte magamat vagy mi? Erre mindig azt mondom, hogy nem csak szeretnék nyugodtan fürdeni, de az az igazság, hogy igenis szégyenlem magam... Nem szeretek mások előtt meztelenkedni. Mondjuk nálam a tamponcsere nem problémás, mert anyum nagyon ritkán jár WC-re...
2010. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
92%

Örülj, hogy lány vagy...,

ha fiúkra nyitnak rá maszturbálás közben, azt nehezebb leplezni.

2010. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagyok. Nő.

Ha nagy ritkán hazamegyek a szülői házba,

nincs olyan nap, hogy pisilés közben ne jöjjön be az anyám és ne ott kezdjen el hülyeségekről beszélgetni, miközben én a wc-n ülök...

de van, hogy nagy dolog közben is bejön, én meg ráordítok, hogy húzzon már ki, mert így nem tudok és különben is...


Azért ez már durva nem?:)

Nem lehet mit tenni, ők már csak ilyenek...

Valószínűleg azért, mert pici korunkban a kakis pelust is ők cserélték, és nekik a mai napig olyan kisbabák vagyunk, képletesen..


Mindenesetre élmény ezután hazaérni, és a saját lakásomban nyugodtan élni...

2010. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
85%

22:19


Miért? Szerinted ha egy lány fekszik az ágyon és tövig fent van az ujja, és rányitnak, akkor szerinted az hogyan lehet leplezni?

2010. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
86%
én is 14 vagyok én is lány és tök ugyan az a problémám mint neked:)
2010. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
90%
"Bocsi csak felcsúszott a tampon és azt keresem" :D
2010. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez brutális, és vannak olyanok, akik ezt természetesnek találják? :O Én nem mernék bemenni senkihez sem, ha pisil, ha szarik, ha fürdik, pláne, ha fürdik teljesen meztelenül. Különben is milyen undorító már? Ez nem normális dolog. Érdekes nálunk ilyen soha nem volt... becsukom az ajtót zárás nélkül, és nem jönnek be, ennyi.De a másik fürdőszoba ajtó üveges, de oda sem áll oda senki, hogy engem kukkoljon, amikor fürdök vagy wczek.


Tényleg el kell reteszelni az ajtót valami nehézzel.

2010. aug. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem "leckéztesd" meg őket. Nyiss rájuk párszor fürdés, WC-zés közben. WEbből tanulni fognak, szerintem egyből lesz kulcs az ajtóhoz. Beszéld meg az öcséddel is, hogy nyisson be néha, amikor "nem kellene". :D Szerintem ez be fog válni. Szorítok neked, el tudom képzelni, milyen idegtépő lehet, hogy nulla magánéleted sincs a klotyón. :S
2010. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!