Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "szoktassam rá" a...

Hogyan "szoktassam rá" a családot a kopogásra?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, lány. Két éve kezdtem "nőiesedni" (szőrösödni is), és hónaljban rendezem is. Tavaly jött meg a menstruációm, és olyan dolgok közben nyitnak rám a fürdőben, amit nem szeretnék bárki előtt is elvégezni. Van saját szobám, ott sem kopognak, de az nem baj, viszont a fürdőben kellene, én is kopogok mindig, még az öcsémnél is (7 éves fiú), hátha legalább ő észhez tér, hogy így kellene.

Ezt ahogyan volt elmondtam anyának és apának, akikkel hál' Istennek elég jó a kapcsolatunk, de azt mondták "Előttünk nem kell szégyellened semmit, mindig a mi kislányunk maradsz." Csakhogy engem nagyon zavar, hogy nem cserélhetek nyugodtan tampont/betétet, vagy nem borotválkozhatok, vagy csak egyszerűen nem fürödhetetek, mert nincs kulcs, és nem tudom magamra zárni az ajtót. De őket ez nem zavarja. Mit tudnék tenni? Nyissak én is rájuk? Próbálkoztam már retesszel, de apa azt mondta, szereljem le, mert ha valaki bent van és valami baj van, nem tudnak bemenni. Raktam ki átfordíthatós "foglalt/szabad" táblát, de fordítgathattam, mintha ott se lett volna (jó nagy volt pedig). Mit csináljak? Most hajnalban fürdök, amikor még mindenki alszik, de a wc-t sajna egész nap használni kell.


2010. aug. 21. 21:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg mindegyikükkel külön-külön,értelmesen ötször-hatszor elismételve,hogy kopogjanak..ha nem teszik ezekután sem,akkor valószínűleg NEM TUDSZ mást tenni..
2010. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
72%
Ha a WC a fürdőszobában van,akkor nem tehetsz semmit. Elég ostoba megoldás.
2010. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
én egyáltalán azt nem értem, miért nem megy ez nekik maguktól? nálunk sosem volt szokás rányitni a másikra a fürdőben. és nálunk is egybe volt a wc, de ez nem ok hogy csak úgy benyissanak. szerintem tök egyértelmű hogy a fürdőben/wc-ben kopogunk. 19L
2010. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

hugomnak a maniaja, hogy allandoan benyit amikor szarok.

pont ugyanazokat csinaltam meg mint te...nekunk sincs kulcs, foglalt\szabad tabla van, es szoltam is mar neki.


De fenyes nappal foglaltra volt forditva, es allandoan benyit...erre o:jajj bocsi, nem figyeltem. mondom bazze.

2010. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
100%
Nem értem miért nem tudják megérteni ezt a szüleid. Ha idősebb leszel még jobban fog idegesíteni. Szerencsére nálam a fürdőszobaajtón van zár,így be tudom zárni,mert a szüleim kopognak,de az öcséim nem mindig. Valahogy értesd meg velük. Ja és hogy lehet az,hogy nincs a zár az ajtón?
2010. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk is ez van. Engem nem zavar. Mert betétet a szobámban cserélek. Borotválkozás közben meg nem zavar, ha benyitnak.

17 L

2010. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyenek anyámék,de én ezt meguntam és mindig magamra zárom az ajtót. Ma pont pisiltem,és akkor benyitott én meg mondtam,hogy menjen már ki,mert én se megyek be amikor fürdik stb.

Erre ő mondja,hogy nem szégyenli magát előttem.

2010. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Vagy: tegyél valami nehéz tárgyat az ajtó mögé, és ha be akarnak nyitni nem tudnak amiatt, vagyis torlaszold el belülről valamivel :D ( pl. ha odateszel 2 teletöltött 5 literes palackot az máris jó ) Csak rádöbbennek ezek után, hogy változtatniuk kellene a hozzáállásukon.
2010. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerelj fel egy riglit nálunk is ez volt csak te használnád és ha baj van azt a riglit simán kilehet rángatni. Nálunk anyám törte el többször is.
2010. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
100%

uccson beszartam ááá :D


Amúgy én 14/f vagyok és nálunk nemszokás a benyitogatás bár hozzám bejönnek de én nemmek senkihez .

Sztem magyarázd el nekik.

2010. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!