Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megtalálnátok valamelyik...

Ha megtalálnátok valamelyik szülőtök naplóját, elolvasnátok?

Figyelt kérdés
Pincébe pakoltunk a testvéremmel, és megtaláltuk anyukánk fiatalkori naplóját. Ő elakarta olvasni, én nem. Hiába nem él már, az az ő személyes dolga volt. Vagy hülyeség? Pl én se akarnám, hogy bárki elolvasss a naplóm, ha esetleg lenne.
2021. ápr. 15. 14:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
65%

20!


Az nem jött át, hogy egy halottról van szó? Senki sem a még vidáman borozgató anyja vagy apja naplóját akarja elolvasni. Nem olvasom el anyam/apam/gyerekem/akárkim naplóját, ha az említett személy él, akkor sem, ha épp másik kontinensen. Elolvasom az anyam/apam/gyerekem/akárkim naplóját, ha meghalt.

Mit kellene amúgy tennem vele?

2021. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
35%

"Vicces ez a kettős mérce. Ha a kérdés arról szólna hogy a szülő olvassa a gyerek naplóját mindenféle szemétnek el lenne hordva. Ellenben ha a gyerek olvassa az tök természetes."

Na álljunk már meg. AZ egyik a gyerek feletti kontrollról szól, a másik arról hogy az elhunyt élményei, érzései, tapasztalatai ne vesszenek el a halálával. Nagyon nem ugyanaz a kettő mozgatórugója.

2021. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%

Én totálisan osztom a 15-ös aggodalmait,...elméletben!

A gyakorlatban viszont biztos, hogy elolvasnám, mert emberből vagyok, aki kíváncsi az elhunyt szerettei életére, gondolataira.

Lehet, hogy érne csalódás, hiszen a szülő is csak egy esendő ember volt, de az is lehet, hogy még közelebb kerülnék hozzá és sok mindent átértékelnék.

Mindezt csak akkor tudhatom, ha elolvastam.

2021. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy el, mert érdekelne, milyen volt tizen-huszonévesen :)


Nekem is van naplóm és most, 32 évesen is szívesen olvasgaotk bele. Azok a tiniproblémák, amiken anno nyavalyogtam, most már csak mosolygok rajtuk.

2021. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem olvasnám, de te ismerted anyukád, te tudod hogy hogy állna hozzá. Én magamból kiindulva nem tenném, esetleg akkor hogyha a halála előtt megkérdeztem volna és rábólintana, de szerintem nincs vele gond ha elolvasod, nagy érték tud lenni egy ilyen (nem anyagilag értem, hanem lelkileg)
2021. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Metionin ***** válasza:
Mikor még csak a kérdést láttam, arra gondoltam hogy csak ha már meghalt. Nálatok ez van, én elolvasnám, neki már mindegy de én pl. szerettem volna tudni hogy miért viselkedett velem anyám úgy ahogy és talán a naplóiban találnék erre valami utalást.
2021. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

De ha már meghalt, akkor csak az önzés olvastatja el, az infoszerzés, nem?

Ami igen tanulságos lehet a SAJÁT gyerekekkel kapcsolatban.

De nekem a szívem szakadna meg, ha olyat olvasnék már utólag, amit ha még addig tudtam volna, amíg él, máshogyan tettem volna valamit. De már nem tudok segíteni rajta.


Lehet, hogy inkább a gyerekeimmel olvastatnám el, nem tudom.

2021. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!