Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megtalálnátok valamelyik...

Ha megtalálnátok valamelyik szülőtök naplóját, elolvasnátok?

Figyelt kérdés
Pincébe pakoltunk a testvéremmel, és megtaláltuk anyukánk fiatalkori naplóját. Ő elakarta olvasni, én nem. Hiába nem él már, az az ő személyes dolga volt. Vagy hülyeség? Pl én se akarnám, hogy bárki elolvasss a naplóm, ha esetleg lenne.
2021. ápr. 15. 14:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%
van egy régi bőrönd, te a szüleim egymásnak írt leveleivel. Tervezem, hogy időrendi sorrendben, egy online naplóba elmentem. Nagy szerelem volt az övék. Már csak én élek, és én így szeretném megörökíteni az emléküket.
2021. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
80%
Ha elhunyt, igen. Már azért is hogy kicsit közelebb érezhessem magamhoz a kedves halott egykori énjét.
2021. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én nem szeretném, ha valaki az enyémet elolvassná (ha lenne), így elég otromba dolog lenne, hogy a saját magam alkotta szabályokra fittyet hánynék abban a helyzetben, ha az nem engem érint.
2021. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
26%
Aki igen, azt gondolom az se zavarta volna ha az ő személyes dolgait olvassák el a szülei kamaszként igaz?
2021. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%

Én amiatt se olvasnám el mert ki tudja mit írt bele??

Inkább legyen meg úgy a fejemben ahogy van. Lehet túl intim dolgok is vannak benne, amik romba döntenék a róla felállított képemet. Nem biztos, hogy csak egy napját írja le benne, amire esetleg kíváncsi lenne az ember. Hanem hogy hogyan fedezte fel a testét, hogy vesztette el, vagy kivel mi volt. Nem biztos, hogy a legjobb dolog lenne, ha ezekről tudnátok.

2021. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy nem él már, nem zavarhatja, meg csak emlék, miért is ne, de én pl kimondottan olyan dolgokat írtam naplóba, amit a gyerekemnek sem hagynék, hogy elolvasson. Ha halott lennék, és láthatnám, hogy a gyerekeim ezt csinálják, én biztos nagyot csalódnék. Kísérteném őket életük végéig. :D
2021. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon nem mindegy milyen típusú napló. Ha mint valaki említette, útinapló, vagy olyan családi krónika-féle, akkor minden további nélkül elolvasnám.

De ha túl intim, akkor nem.

2021. ápr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
46%

14!


Itt egy elhunytról van szó, a kérdező anyjáról, aki nem most kamasz. Evidens kb mindenki számára, hogy ha meghal, a dolgait át fogják nézni. Ha nem akarta volna, hogy elolvassa bárki is a naplóit, akkor megsemmisítette volna.

2021. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
24%

16!


Akkor nyilván elégeted hamarosan, ugye?

2021. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
62%

18as ennyi erővel a kamasz meg ha nem akarná hogy a szülei elolvassák mit ír nem írta volna le...


Vicces ez a kettős mérce. Ha a kérdés arról szólna hogy a szülő olvassa a gyerek naplóját mindenféle szemétnek el lenne hordva. Ellenben ha a gyerek olvassa az tök természetes.

2021. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!