Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyukám? Vagy...

Miért ilyen az anyukám? Vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Elég jól állunk, meg van mindenünk, és anya semmit sem akar nekem venni. Vannak ismerőseink, és tőlük kapok egy csiomó ruhát, de az mégsem az én izlésem, és abból elég sokat nem is hordok. De anya a kaján kivül nem vesz nekem semmit. Szülinapomra kapok egy kis ajándékot, de semmi mást. Mamáméktól már mindig pénzt kérek, mert ők egy kicsit nagyobb értéket adnak, és abból veszek magamnak ruhát is.ÉN kitünő tanuló vagyok,és van egy unokatesóm, másfél évvel kisebb nálam, 2-3-asai vannak a suliban. Semmivel sincs több pénzük mint nekóünk, mer apukánk egy helyen dolgozik, és az anyukánk is. Mélgis ő mindent meg kap. Csak kiejti a száján és már meg is kapja, és nem tesz érte semmit, nagyon lusta. Szülinapjára is 25000-ft értékbe kap ajándékot. Most is voltunk nyaralni, és elmentünk fdrászhoz, hát apa ő megvenne nekem mindent, de anya mindenről lebeszéli hogy majd megveszem magamnak. Hát a fodrászt is én fizettem, Uncsitesómnak, meg mindent kifizet az anyja. Majdnem még az összes sulicuccot is nekem kellett fizetni, de arról apa lebeszélte.

Most is hétfőn megyünk majd vásárolni. Mondta anya hogy majd lhet hogy benézünk a turoiba is mert hétfőn elég jó ruhák vannak. Mondtam hogy oké. Hát erre ő megszólal hogy de hozzad a zsebpénzedet is, mert amit te veszel azt te is fizeted ki.

Ebben az a legjobb hogy nem kapok tőle egy fillért se zsebpénzt. A szülinapi pénzemet költöm folyamatosan.

Jó megértem, a gyerekek az ilyen extra kivánságokat, mint pl mp45 lejátszó, azért azt a saját zsebpénzükből veszik meg ( már akik kapnak) de én minden ruhát is amgamnak veszek..

És annyira ossz elnézni hogy az unokatesóm meg mindent megkap, és tök kedves anyukája van, mert nekem ráadásul még mindenért le is orditja a fejem. Most pl ilyen gipszképeket csinál...

Barnát aqkar kikeverni mert nincs olyan tempera. Megnéztem neki hogy hogy kell kikeverni a barnát. Megcsinálta, én meg húztam egy csiko a papirra hogy megnézzem hogy milyen lett, erre ő elkezd orditani hogy mit nyúlkáok én hozzá, meg hogy minek húzom ki a pohár szélére a festéket...

Hozzá se értem a pohár széléhez de mind1...

Már teljesen kikészülök tőle , és annyira rosszuul esik hogy mindig próbálom a legjobbat teljesiteni a suliba is és ezt kapom érte.. Unokatesóm meg semmit se csinál és mindene megvan.

Miért ilyen az én anyukám?


2010. aug. 21. 14:54
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

:)

köszi hogy irtál

:)

2010. aug. 21. 15:59
 22/30 anonim ***** válasza:

Hű..nem tudom megérteni ezeket a szülőket..:( Szomorű,hogy ilyen van. Az rendben, hogy így a nevelés, úgy a nevelés, meg ha éppen hisztik a lány valamiért, nem kapja meg azonnal..

De nincs is annál jobb, mikor váratlanul megleped a gyerkőcöd egy általa áhított ruhával, vagy játékkal, könyvvel. Én legalábbis azért szültem őket, hogy boldogok legyenek, amibe beletartozik ez is: boldoggá tenni. Ettől még egyik gyerekem sem akaratos, egyik sem nagyravágyó, tudják jól hol a határ.

2010. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Harrr ***** válasza:

Megértem én, hogy spórolni kell, de azért van egy határ. A szeretet nem mérhető pénzben, de az esztelen kuporgatás hova vezet? Egy fagyizás, vagy egy közös hétvége, egy városnézés, pár apró ajándék nem ér többet, mint a bankban X ezer forint? A gyerekek arcán az öröm, az a tudat, hogy te megadtál neki minden tőled telhetőt, nem éri meg a fáradtságot, a munkát?

Csodálkozva olvasom, hogy néhány ember hogy neveli a gyerekét. Mi se vagyunk gazdagok, de ha spórolunk is, közösen, egy célért tesszük. Azért vagyunk egy család, azért vagyunk egymásnak, hogy jóban rosszban...


Kár folytatni, aki ezt nem tudja magától, az sose fogja megérteni.


Majd amikor a gyerekeinek elkezd hazudozni a kedves szülő, hogy de de, mi azt megvettük, mindent megkaptál, akkor lehetünk biztosak abban, hogy belülről marja, rágja az érzés, hogy régen milyen ember volt. Akkor kell kiosztani, mint itt sokan tették. Akkor lehet törleszteni.Nem a pénz miatt! Azért, mert megérdemlik :)

2010. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

köszi hogy válaszoltatok :)

én sem értem anyéáát :)

azért még irjatok :)

2010. aug. 21. 16:28
 25/30 anonim ***** válasza:
Az én szüleim azt mondják, hogy ők nem fognak megszakadni a munkától vagy másodállást vállalni, hogy a gyereknek mindene meglegyen. Jó abban egyet értek, hogy a cigire, bulizásra nem köteles költeni, meg hitelünk sincs, csak mégis mikor jönnek a számlák akkor van szájhúzogatás, hogy mennyit kell fizetni. Húst nem veszünk boltban, zöldség is van a kertben + saját fával fűtünk. Ezért nem mennek dolgozni. Csak hát az élet azért nem ennyi. Kaja+számla. És mikor saját magára költene az ember, mert fiatal korában nem kapta meg, akkor alapítson családot.
2010. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Annyit tennék még hozzá, hogy anya azzal van megáldva mikor lesz már unoka, férj. Persze hogy nekem se legyen jobb.
2010. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:

Próbálj meg a szüleiddel beszélni,de ne csak egyszer,hanem többször.Egy idő után csak egy kicsit változtatnak.

Amúgy pár év,aztán mehetsz diákmelóra.Tudom,hogy ez nem jó,de mégis lenne pénzed.Nem tudsz ékszereket gyártani,sütit sütni? Ezt árulhatnád.

2010. aug. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom mit rinyálsz.

Nyaralni voltatok,van netd,számítógéped.

13 éves nem divatozni kell-majd ha megkeresed a rávalót.

Ruhád van.Öltözködni tudsz.

Én anyád helyében jól szájonvágnálak.

Mi az,hogy nem szeret,mert nem költ rád...

Szerinted ingyen van meleg télen,ingyen netezel,más fizeti a törlesztőrészleteket,hogy külön szobád lehessen?

Kát,hogy nem küldhetenek el egy hónapra mondjuk Mongóliába...

2010. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek aki irt

jó igaz hogy másnak is van ilyen sorsa, nem panaszkodhatok, de még sem túl jó nekem se

irjaok még

.D

2010. aug. 22. 12:18
 30/30 anonim válasza:

Ne aggódj, az én anyám konkrétan ott hagyott egy pasi miatt mert "ő így csodálatos meg úgy csodálatos..." aztán 3 hónap mulva kidobta... Én meg itt élek nővéremnél ahol egész jó dolgom van, apumtól kapok havonta zsebpénzt (igaz nem túl sokat de valamire jó azis:)). Anyukámnak meg sz*rok magasról a fejére... Nem értek hozzá de egy anya nem tehetne ilyet a gyerekével.!


12/F

2011. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!