Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyukám? Vagy...

Miért ilyen az anyukám? Vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Elég jól állunk, meg van mindenünk, és anya semmit sem akar nekem venni. Vannak ismerőseink, és tőlük kapok egy csiomó ruhát, de az mégsem az én izlésem, és abból elég sokat nem is hordok. De anya a kaján kivül nem vesz nekem semmit. Szülinapomra kapok egy kis ajándékot, de semmi mást. Mamáméktól már mindig pénzt kérek, mert ők egy kicsit nagyobb értéket adnak, és abból veszek magamnak ruhát is.ÉN kitünő tanuló vagyok,és van egy unokatesóm, másfél évvel kisebb nálam, 2-3-asai vannak a suliban. Semmivel sincs több pénzük mint nekóünk, mer apukánk egy helyen dolgozik, és az anyukánk is. Mélgis ő mindent meg kap. Csak kiejti a száján és már meg is kapja, és nem tesz érte semmit, nagyon lusta. Szülinapjára is 25000-ft értékbe kap ajándékot. Most is voltunk nyaralni, és elmentünk fdrászhoz, hát apa ő megvenne nekem mindent, de anya mindenről lebeszéli hogy majd megveszem magamnak. Hát a fodrászt is én fizettem, Uncsitesómnak, meg mindent kifizet az anyja. Majdnem még az összes sulicuccot is nekem kellett fizetni, de arról apa lebeszélte.

Most is hétfőn megyünk majd vásárolni. Mondta anya hogy majd lhet hogy benézünk a turoiba is mert hétfőn elég jó ruhák vannak. Mondtam hogy oké. Hát erre ő megszólal hogy de hozzad a zsebpénzedet is, mert amit te veszel azt te is fizeted ki.

Ebben az a legjobb hogy nem kapok tőle egy fillért se zsebpénzt. A szülinapi pénzemet költöm folyamatosan.

Jó megértem, a gyerekek az ilyen extra kivánságokat, mint pl mp45 lejátszó, azért azt a saját zsebpénzükből veszik meg ( már akik kapnak) de én minden ruhát is amgamnak veszek..

És annyira ossz elnézni hogy az unokatesóm meg mindent megkap, és tök kedves anyukája van, mert nekem ráadásul még mindenért le is orditja a fejem. Most pl ilyen gipszképeket csinál...

Barnát aqkar kikeverni mert nincs olyan tempera. Megnéztem neki hogy hogy kell kikeverni a barnát. Megcsinálta, én meg húztam egy csiko a papirra hogy megnézzem hogy milyen lett, erre ő elkezd orditani hogy mit nyúlkáok én hozzá, meg hogy minek húzom ki a pohár szélére a festéket...

Hozzá se értem a pohár széléhez de mind1...

Már teljesen kikészülök tőle , és annyira rosszuul esik hogy mindig próbálom a legjobbat teljesiteni a suliba is és ezt kapom érte.. Unokatesóm meg semmit se csinál és mindene megvan.

Miért ilyen az én anyukám?


2010. aug. 21. 14:54
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

biocs az előzöt akkorb az utolsó előttinek irtam

.D

Utolsónaak: Aranyos vagy hogy irtál, és sajnálom hogy nincsennek nagyszüleid :S

Mi mindig kapunk, adunk karácsonyra valamit, de anyuméktól nem nagyon kapok semmit, csak mamáktól, papáktól

:)

2010. aug. 21. 15:26
 12/30 anonim válasza:
Nem veled van a baj.Mond meg anyudnak hogy te nem kapsz zsebpénzt miből vegyél?Amúgy ennek a nagy takarékoskodásnak akkor van értelme ha félre rak nem elkölti hogy a későbbiekbe pl.: ha megházasodol majd tudjanak fizetni valamiből.Ha apuddal megtudod beszélni hogy szóljon anyudnak..vagy menj apuddal vásárolni.
2010. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

én vagyok az utolsó és én is spórolós vagyok, olyanokra mint buli pl. ami nem marad meg sose adtam ki egy fillért sem sőt még középbe is mindig visszamondtam a más programokat is, mert szerettem magamra költeni azt a keveset is

Nem cigizem, nem veszek női magazinokat stb.

De ha veszek egy 100 Ft-os karkötőt, vagy egy könyvet (krimi antikváriumból) már szóvá teszik.

2010. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
Az én anyaukám is ilyen, sok mindent magamnak kell megvennem, mert ő nem veszi meg nekem. Dolgoztam a nyáron...nna, én meg azt a pénzt költöm, mert azt mondja, vedd meg magadnak, van pénzed...pedig szerintem egy anyának meg kell vennie olyan dolgokat, mint pl ruha, papucs, stb...
2010. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

15:23 akart lenni mert már nem én vagyok az utolsó. Az a baj, hogy mindig vannak plusz kiadások, úgyhogy diákként ne mondja már senki hogy lehet félrerakni. Spórolás alatt azt értettem, hogy haszontalan dolgokat nem veszek. Többen vagyunk testvérek és tudom hogy egyke ismerősöm bankszámláján már van pár száz ezer Ft. De mindkét szülő dolgozik + nagyszülők felállásban és ha a szülők nem olyanok mint a kérdező anyukája tényleg lehet spórolásra tanítani, ha nyit a szülő egy bankszámlát és már is motiválva van a gyerek.

Régen kaptam 100.000 Ft-ot nem a szüleimtől, de kellett a számítógép és az is elment.

2010. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

bocsi, de én nem tudlak sajnálni.. én is magamnak veszem a ruhákat.. és! nem hiszem, hogy több pénzt kapok szülinapomra mint te...


meg csak úgy kapok zsebpénzt ha SOKAT segítek...

2010. aug. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy szomorú vagy! Szerintem sem neked kéne venned a ruháidat, főleg nem a hétköznapi snassz ruhákat, ami alapvető. A spórolás meg nem zárja ki a szeretetet, ölelést. :( Apukáddal nem tudnád megbeszélni, hogy egyszer (mondjuk nem ártana rendszeresen sem) összeülhetnétek hárman, és mindenki elmondhatná ha valami bántja a többiekkel kapcsolatban. Hátha ő meg tudja fűzni anyukádat. Sokszor észre sem vesszük, hogy a másikkal nem úgy viselkedünk ahogy kellene. Sok sikert!
2010. aug. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Van egy jó és egy rossz hírem!


Rossz hír:

É.anyád ilyen és kész. Nem kell bemagyarázni semmi leckét, mert szerintem nagyon nem az van a háttérben! (sajnos) (nem akar rád költeni és kész). Anyám is ilyen volt! "most nincs pénz" állandóan ezt hallgathattam...jaj, majd még megbeszéljük, azt elfelejtették...stb. (pedig lett volna rá nekik) míg még kérni se mertem.... emlékszem szeptemberben kaptam egy (azaz egy) darab farmernadrágot, és egy darab felsőt! Ennyi! Azt kellett hordanom egy teljes évig! Égtem mint a jól megrakott máglya nyár felé... A gatyám szakadt és kopott volt, pedig lány vagyok...minden második nap uazt a pulcsit (inkább melegítőfölső volt) kellett hordanom...kiközösítettek. Pedig volt az osztályban egy olyan lány akinek a vaterja u.ott dolgozott mint az enyém, és ők mindig kaptak legalább fél évente egy gatyát! Szóval a családi pótlékból max a kaját fizették, de kb minden második nap krumplis tészta volt,amitől nagyon rosszul voltam... 18 évesen egyszer a kezembe akadt egy banki kivonat. Több mint egy milla volt rajta....kiderült: apám magának spórolta össze az összeget! Egy világ dőlt bennem össze... Aztán anyám megint beszólt valamire hogy nincs pénz, erre rávágtam, hogy hazudsz, és szánalmas hogy a saját lányodnak hazudsz... nem magyarázkodtam, leírtam őket egy életre!


Pár hónappal ezelőtt vettem új ruhákat, és anyám éppen nálunk járt...és beszólt, hogy majd jövő héten elvisz vásárolni és majd ő megmondja, hogy mit vegyek (magamnak) a saját pénzemből...erre simán azt válaszoltam, hogy azt már lesheti, mert ezzel kb. 10 évet késett.


Ja és mi a jó hír?

Hogy neked nem kell majd így élni, főleg ha lesz egy lányod, fogod tudni, mit ne tegyél! Nem tudom hány éves vagy, de kitartás! A dolog másik oldala, hogy legalább tudod milyen az é.anyád, így majd meg tudod húzni azt a bizonyos vonalat, amikor majd rád lesz szüksége... tudod... a végén úgyis a "gyerek nevel", mikor már elmúlt 18 ( ha érted a célzást!)


Egye dolgot tanácsolnék neked:

Merj kérni! Ha azt mondja, hogy most nem, akkor is legalább megpróbálkoztál, és legalább érezteted vele, hogy megint nemet mondott... egy idő után majd rájön, hogy semmit sem vett neked...


ui: amúgy múltkor anyámmal éppen egy papírboltban voltunk, és megláttam egy olyan rajzoló készletet (kb. 800 Ft volt most), amit kiskoromba nagyon szerettem volna, erre ő azt mondta, hogy vett nekünk olyat régen..erre én: "nem, csak azt mondtad, hogy nincs rá pénz", ő kitartóan ismételte, hogy de igen, kislányom ne vitatkozz velem... erre kibuktam és nem tette zsebre amit ott a helyszínen tőlem kapott (szóban, verbálisan). Az még oké, hogy nem kaptam akkor, de legalább ne találja ki azt, hogy ő azt megvette. Apámmal is így volt...régen a tesómmal egy fa dinoszaurusz puzzle-t néztünk ki, és közösen kértük szülinapra, karira, névnapra egybevéve (1 hónapon belül voltak), nem kaptunk. A napokban éppen láttam egy olyat, és apám pont velem volt...mondtam neki, hogy juj, hát régen nagyon szerettünk volna, ha olyat kapunk. Erre ő: "pedig ők vettek"...pedig nem..na ő is megkapta a magáét...


Amúgy nem tudom hogy hol laksz, de ajánlanám a Háda.kft-t (www.hadakft.hu-n meg tudod nézni a hozzád legközelebbi esőt), ott rengeteg külföldi cucc van (ráadásul akasztósak) , lehet jókat is vadászni és néha még új dolgokat is lehet találni, ami esetleg pár hónap múlva jelenik meg a "rendes" üzletekben!

A könyvekkel kapcsolatosan, pedig keress meg a sulidba egy nálad egy évvel idősebb leányzót, és mondd neki azt, hogy féláron megveszed a könyveit, ha jó állapotban vannak! (csak mindig nézd össze a suliból kapott tankönyvjegyzékkel, hogy azért hülyeséget ne sózzanak rád!)


Remélem tudtam segíteni!

28N

2010. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkienk naki irt

amugy 13 éves vagyok és lány ugye

.D

én is mindig ezt hallom hogy vn pénzed vedd meg magadsnak...

meg mindig azt mondja hogy van egy csomó ruhád

jó tényleg van, de egyiket sem én választottam.. mindet KAPom ismerőseimtől, ogy már kinőtték és ugy sem tudnának vle mit kezdeni. De azok nekem nem tetszenek, de ő csak azt hajtja hogy egy csomó ruhád van, pedig elég kevés amit én választotttam, vagy vettem

:S

még irjatok :)

2010. aug. 21. 15:56
 20/30 anonim ***** válasza:
Én is mindig akartam társas játékot, kicsi koromban perselyt stb. Aztán kitaláltam magamnak játékokat akkor meg mindig mondták, hogy milyen magamnak való vagyok. Persze anya egyke volt.
2010. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!