Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ex miért nem képes elfogadn...

Az ex miért nem képes elfogadni, hogy csak magával szúr ki?

Figyelt kérdés

A testvérem kapcsolata zátonyra futott, 2 kisgyerekük van, ők az anyukával maradtak. Eredetileg albérletben laktak, de a szakítás után anyuka a gyerekekkel beköltözött a tesóm lakásába (még hitel van rajta, a rezsit is tesóm fizeti), a testvérem meg hozzánk. A gyerektartást közjegyzővel papírozták le, havi 2*30000Ft. A testvérem elveszítette decemberben a munkáját, ezért kérte az exét, hogy amíg munkát nem talál tekintsen el a gyerektartástól, mert a hitelt+rezsit is fizetnie kell. Ezt az exe szóban elfogadta, de utána mégis jött egy levél a behajtótól, hogy fizessen vagy...

Miért nem képes ezt a helyzetet megérteni?


2021. ápr. 9. 11:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előzőkkel, miért lakik az anyuka a tesód lakásában a gyerekekkel? Oké, az egy dolog, hogy egyedülálló nő két gyerekkel, és, hogy tesód nem akarja kirakni őket, de akkor a nő se követeljen gyerektartást! Főleg, hogyha szóban már elvileg megbeszélték. Nem is értem ezt, hogy gondolja. Ő a volt férje lakásában lakik, amíg a csávó munkanélküli és a testvérénél kell élnie, de még minden mellett fizesse a gyerek tartást is. Az eszem megáll, hát nem elég, hogy ott laknak a lakásában?
2021. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérvényezheti tesód, hogy állambácsi fizessen helyette, de aztán azt majd vissza kell törleszteni.
2021. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

10!


Egyetlen szóval nem irtam hogy a jog és az igazság uyganaz lenne.


Amúgy meg hidd el, úgy 1000 apukából 1 lenne az, aki önként is fizetne a tartásdíjat.

2021. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%

A tesód mondja meg az exnek, hogy ha nem értette meg, hogy miért nem tud fizetni, és követeli a pénzt, akkor sürgősen el kell hogy adja a lakást, hogy fizetni tudjon. Tehát legyen szíves, költözzön ki. Vagy csak simán ki szeretné adni albérletbe valakinek, mert szüksége van a bevételre, hogy fizetni tudjon.


Mondjuk, ezek után elgondolkozhatna a tesód is, hogy legyen-e továbbra is jófej, mert értem én, hogy a gyerekek érdekét nézi, de ez a jófejség oda-vissza kellene hogy működjön az ex és a tesód között.

2021. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk így újra elolvasva a kérdést, csak pár apró hiba van.

A közjegyzőnek köze nincs a tartásdíjhoz, előtte nem lehet iylet "lepapirozni.". Miután nincs jogeros ítélet, egyetlen behajtó se lépné semmit.

2021. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

"Ebben az esetben én adnék egy időpontot, amíg az anyuka kikoltozhet a két gyerekkel"

Szerintem elkerülte a figyelmed, hogy a tesó a gyerekek apja. Gondolom, azt akartad írni, hogy "kiköltözhet a két gyerek nélkül".

2021. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%
Gyakorlatilag a tesód fizet nekik egy albérletet, rezsivel, kajapénzzel. Ha ügyes a nő és be tudja osztani, akkor dolgoznia sem kell.
2021. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%
#16 persze, nem mondanám azt, hogy a két gyerekét is tegye ki. Csak az ilyen vérmes anyák nem adnák oda a gyereket, és mint tudjuk, a bíróság is szeret az anya javára dönteni.
2021. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!