Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ex miért nem képes elfogadn...

Az ex miért nem képes elfogadni, hogy csak magával szúr ki?

Figyelt kérdés

A testvérem kapcsolata zátonyra futott, 2 kisgyerekük van, ők az anyukával maradtak. Eredetileg albérletben laktak, de a szakítás után anyuka a gyerekekkel beköltözött a tesóm lakásába (még hitel van rajta, a rezsit is tesóm fizeti), a testvérem meg hozzánk. A gyerektartást közjegyzővel papírozták le, havi 2*30000Ft. A testvérem elveszítette decemberben a munkáját, ezért kérte az exét, hogy amíg munkát nem talál tekintsen el a gyerektartástól, mert a hitelt+rezsit is fizetnie kell. Ezt az exe szóban elfogadta, de utána mégis jött egy levél a behajtótól, hogy fizessen vagy...

Miért nem képes ezt a helyzetet megérteni?


2021. ápr. 9. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Mert akkor senki sem fizetne gyerektartást. Sok szülő csak feketén dolgozik, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie. És a két kisgyerek az apjuk munkanélkülisége alatt sem szűnik meg enni.
2021. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
A tesód helyébe beköltöznék a SAJÁT lakásomba. Anyuka azt csinál amit akar, ha akar akkor marad, ha nem akkor mehet.
2021. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Mert egy önző ember
2021. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Kérjen az államtól addig. Van rá lehetőség, h az állam megelőlegezi, majd apuka megfizeti oda.

A gy.tartás a gyerek szükségleteire szolgal, méghozzá előre kell odaadni, nem úgy mint a munkabért, h most áprilisban a márciusban ledolgozott időre kaptunk fizetést.

A gyerek eszik - iszik - fürdik - kinövi a ruhát attól még, hogy a szülő átmenetileg p.ügyi válságban van. Nem hibernálhatja vagy függesztheti fel a létezését arra az időre míg a másik szülő is talpra áll. Igen, tenyleg nehéz egyedül megteremteni mindent, mert a másiknak úgy alakul / úgy dönt, hogy neked csak ez marad - pontosan tudom. Én nem mentem utána, hogy akkor fizessen az állam helyette vagy az exanyósom (apuka egyenesági hozzátartozója is kötelezhető a t.díj megfizetésére, csak mondom, hogy tudjátok.), ma már bánom, mert csúnyán visszaélt többek közt ezzel is.

Igaz, nekem van lakásom, semmilyen módon nem nyújtott szívességet nekem ilyen téren - nálatok ez - ha nincs bíróság altal kötelezve a l.használat ingyenes (!) átengedésére, akkor nagyon durván jófejség.

2021. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
tehat havi 60 ropi gyerektartas? az azert nem keves...
2021. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
5, Két gyerekre elképzelhető
2021. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem két ember között dől el.

Ha nincs munkája, akkor békéltetőhöz, bíróságra kell menni és segítséget kérni.

2021. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Ebben az esetben én adnék egy időpontot, amíg az anyuka kikoltozhet a két gyerekkel, VAGY fizessen albérletet tesodnak, ami gondolom több lenne, mint 60e.

Sok nő azt hiszi, hogyha ott a gyerek, azzal folyton sakkban tarthatja apukát, és mindent is kizsigerelhet az apukabol.

Az én anyám dettó ezt csinálta apámmal, ő meg tejelt, hogy nekem meglegyen mindenem, közben hadd ne mondjam..

2021. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
A törvény úgy szól, a gyermektartasdijat a kötelezett saját tartása kárára is köteles fizetni. Magyaran mindegy, hogy ő maga meg tud e élni, a gyerekeknek fizetnie kell
2021. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

9 és mint tudjuk, a jog=igazság. Ja nem.


Amúgy ez a szabályozás érthető abban az esetben, ha a gyerek másképp nem jut élelemhez, nem tudja az anya saját pénzből beiskolázni. De ha mondjuk abból kapja meg a tizedik légy gyűjteményét, akkor már nem feltétlenül helyes így a dolog.


Szóval jelen esetben ha az anya mindent megtud adni a gyereknek, lehetne elnéző azzal szemben, aki nem nagyon tudja miből fizetni a gyerektartást, mert önhibáján kívül elvesztette az állását.

2021. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!