Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szememre hányni,...

Miért kell a szememre hányni, hogy nem segítek a gyerek körül?

Figyelt kérdés

(Mostoha)testvérem 7 hónapja szült, azóta háromszor láttam a babát, ebből 1 alkalom karácsony volt. Pedig régen nagyon jóban voltunk, de aztán ez megszakadt és én is éltem a saját életemet, meg ő is.

Amikor ott voltunk babalátogatóban, az első alkalomnál konkrétan le sem tette a gyereket a kezéből, senki meg sem foghatta. Második alkalommal ők jöttek hozzám, de a baba végig a babakocsiban volt, így nem nagyon forszíroztam, hogy akkor én babáznék. Elfogadtam, vagyis anyáékkal elfogadtuk, hogy ők ilyenek, inkább a barátja szüleihez húznak, ők pl. a gyerek születése óta napi szinten náluk vannak, de ilyen fél napokat.


Viszont most a nagyszüleitől hallom vissza, hogy a mostohatestvérem meg van rám sértődve szinte ("vérig sértettem az utóbbi fél évben"). Mert hogy egyszer sem ajánlottam fel, hogy hozza el ide hozzám a babát, vagy hogy elmegyek én hozzá és vigyázok rá... Őszinte leszek, én a babalátogatás után ennek nem éreztem helyét. Nekem egy tipikus "anyatigris" képe jött le, aki még a nődokihoz is vinné magával a gyereket.

Azzal példálózott a nagyszüleinek, hogy bezzeg a legjobb barátnőm gyerekeit magamnál is altatom. Ez tényleg így van, 4 éves a nagyobbik, 2,5 évesek az ikrek. Mind a hármat születésük óta ismerem, egyetemistaként napi szinten láttam őket, mert az egyetememtől 300 méterre laktak, ha volt szabad időm napközben, ott voltam. De ő sem úgy bízta rám őket, hogy "na tessék, itt vannak", hanem fokozatosan. Ezért van az, hogy ma már egy hetet is vigyázok rájuk, ha kell, itt alvással, mindennel együtt. Mert ismerem a szokásaikat, tudom, mit szeretnek, vagy éppen mi a "no go" zóna náluk.

Sokkal közelebbi a legjobb barátnőmmel és a férjével a kapcsolatom, mint a mostohatestvéremékkel. Ezért náluk tényleg volt olyan is, hogy mondtam, szabad a hétvégém, hozza el a három gyereket, ők meg menjenek valahová kettesben. Mert tudtam, hogy jól érzi magát így mindenki, ők is, mi is, de egy 7 hónapos gyerekkel, akit nem ismerek, nem tudnék mit kezdeni.

Havonta egyszer maximum, ha beszélünk, akkor is semleges dolgokról. Nem érzem szükségét, hogy ajánlgassam magam.



2021. márc. 30. 10:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb találkozol a mostohatesóddal, mondd meg neki, hogy hallottad, hogy a nagyidnak panaszkodott. Egyrészt legközelebb a szemedbe mondja, másrészt nem volt kötelező gyereket szülnie, ha teher neki a gyerek, harmadrészt fogadhat bébicsőszt, ha van rá anyagi kerete.
2021. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A nőknek meg kéne már tanulni hogy maguknak és a gyerek apjának szülni, onnantól senkinek nem kötelessége vigyázni a gyerekre,főleg nem ingyen. Nem csak neked, a nagyszülőknek keresztszülőknek sem kötelessége.
2021. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

A 11-es kommentet én is erősítem.


Azt tudom mondani, hogy undorító ezt ilyen szinten elvárni.

2021. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 grafno ***** válasza:
89%

Nekünk is van gyerek és a 4 év alatt 1x sem akartam lepasszolni. Volt hogy fontos dolog miatt ott maradt valaki pár órát pl fogorvos, de legjobb ha velem van.


Jól csinálod, ha nem vagytok "joban" akkor minek idegesited magad. Biztos van a tesódbak is ismerőse akinek szolhatna, ha nincs akkor így járt. Én sem akartam még kiaszni magammal azzal hogy más gyerekét babusgassam.

2021. márc. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
90%
Én is azt mondom, hogy nyugodtan említsd meg neki, amit a nagyszülők mondtak. Lehet nem is úgy értette az egészet. Ha meg igen, akkor javasold a fizetős bébiszittert akinek ez a szakmája, elvileg nem a családnak szült hanem magának, szóval ne legyen elvárás, hogy vigyázz a gyerekére!
2021. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
80%

Ne rágd magad. Örülj,hogy nem számíthat rád,nem szokta meg.

Sajnos én beleesten abba a hibába,hogy mindig elvállaltam más gyerekènek a presztrálását.

Eleinte élveztem,jól esett,hogy ennyire megbízik bennem az illető.

De utána már egyre zavaróbb volt nekem, akkor is sokat kellett foglalni a gyerekèvek,mikor áthivott magukhoz.

Úgy kell elképzelni,hogy áthivtak magukhoz,és konkrétan nekem kellett szórakoztatni a gyereket, vigyázni rá,amíg az illető a házimunkát csinálta.

Egy idő után már unalmas volt.

Én meg naiv voltam, rájöttem,hogy engem kihasználtak aljasul.


Mellette aranyos tud lenni az illető, jól rá tudott dumlani mindig,hogy menjek hozzájuk. De mikor éjszakás volt az anyuka, akkor is át kellett mennem, természetesen bealudt anyuci, és nekem kellett intézni a gyerek körüli munkát. Fenék kitörlesen át mindent.

2021. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt akartam megfogalmazni,hogy azzal,hogy elvállalja az ember egy rokonának,vagy barátjának a gyerekének a pesztrálását, egy idő után árthat a "kapcsolatra"
2021. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!