Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szememre hányni,...

Miért kell a szememre hányni, hogy nem segítek a gyerek körül?

Figyelt kérdés

(Mostoha)testvérem 7 hónapja szült, azóta háromszor láttam a babát, ebből 1 alkalom karácsony volt. Pedig régen nagyon jóban voltunk, de aztán ez megszakadt és én is éltem a saját életemet, meg ő is.

Amikor ott voltunk babalátogatóban, az első alkalomnál konkrétan le sem tette a gyereket a kezéből, senki meg sem foghatta. Második alkalommal ők jöttek hozzám, de a baba végig a babakocsiban volt, így nem nagyon forszíroztam, hogy akkor én babáznék. Elfogadtam, vagyis anyáékkal elfogadtuk, hogy ők ilyenek, inkább a barátja szüleihez húznak, ők pl. a gyerek születése óta napi szinten náluk vannak, de ilyen fél napokat.


Viszont most a nagyszüleitől hallom vissza, hogy a mostohatestvérem meg van rám sértődve szinte ("vérig sértettem az utóbbi fél évben"). Mert hogy egyszer sem ajánlottam fel, hogy hozza el ide hozzám a babát, vagy hogy elmegyek én hozzá és vigyázok rá... Őszinte leszek, én a babalátogatás után ennek nem éreztem helyét. Nekem egy tipikus "anyatigris" képe jött le, aki még a nődokihoz is vinné magával a gyereket.

Azzal példálózott a nagyszüleinek, hogy bezzeg a legjobb barátnőm gyerekeit magamnál is altatom. Ez tényleg így van, 4 éves a nagyobbik, 2,5 évesek az ikrek. Mind a hármat születésük óta ismerem, egyetemistaként napi szinten láttam őket, mert az egyetememtől 300 méterre laktak, ha volt szabad időm napközben, ott voltam. De ő sem úgy bízta rám őket, hogy "na tessék, itt vannak", hanem fokozatosan. Ezért van az, hogy ma már egy hetet is vigyázok rájuk, ha kell, itt alvással, mindennel együtt. Mert ismerem a szokásaikat, tudom, mit szeretnek, vagy éppen mi a "no go" zóna náluk.

Sokkal közelebbi a legjobb barátnőmmel és a férjével a kapcsolatom, mint a mostohatestvéremékkel. Ezért náluk tényleg volt olyan is, hogy mondtam, szabad a hétvégém, hozza el a három gyereket, ők meg menjenek valahová kettesben. Mert tudtam, hogy jól érzi magát így mindenki, ők is, mi is, de egy 7 hónapos gyerekkel, akit nem ismerek, nem tudnék mit kezdeni.

Havonta egyszer maximum, ha beszélünk, akkor is semleges dolgokról. Nem érzem szükségét, hogy ajánlgassam magam.



2021. márc. 30. 10:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
"Szia Katika! Képzeld a nagyszülőktől azt hallottam, hogy te sérelmezed, hogy nem segítek. Szeretnélek megkérni, hogy ezeket ne is várd el tőlem. Ha babázni akarok szülök magamnak. Amúgy nálatok milyen az idő? :) "
2021. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Kellene neki egy ingyen babysitter, és eddig terjed az intelligencia szintje: ahelyett, hogy veled alakítana(alakított volna) ki olyan kapcsolatot, ami alapján az ő gyerekével is szívesen foglalkoznál, így reagálja le, hogy ez a hajó elment, és irigy arra, hogy más profitál belőled, nem ő! Szánalmas, de az égvilágon semmi joga, sem erkölcsi alapja hozzá. Nézzen körül a kedvelt családtagjai között, vagy nyissa ki a bukszát, és fizessen valakinek!
2021. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%
Mostohatestvéred idi*ta. Már passzolgatná a féléves gyereket. Ha gondja van szóljon, átmész segíteni 1-2 órát, de jóhogy nem már egész napokra elakarja hozzád vinni egy üveg tápszerrel.
2021. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Igazából nekem azzal sem lenne problémám, mert a barátnőm gyerekei először akkor aludtak velem, amikor a kicsik 5 hónaposak voltak. Igaz, hogy én mentem hozzájuk, hogy ne kelljen felpakolni az egész házat, de a lényegen nem változtat.

Ha ismerném a babát, jó kapcsolatban lennénk, azt mondanám, hogy nem gond. De így, hogy nem ismerem a szokásait, napirendjét, meg a mostohatestvéremmel sem tartom a kapcsolatot, nem hiszem, hogy nekem kéne erre a "posztra" jelentkezzek.

2021. márc. 30. 12:19
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak cseszi a csőrét hogy nem vagy az önkéntes bármikor úgrasztható bébiszittere.
2021. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

14.#-ra reagálva, Kérdező,nem tartod a kapcsolatot a mostohatesóddal. Akkor ő mit vár tőled? Meglátogattad, ahogy illik és kész.

Az apa családja náluk ül napszámban, akkor legyenek ők a bébiszitterek.

2021. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Ehh zavarja, hogy nincs ingyen bébicsősz, azok játsszák a nagy anyát, akik a valóságban ( ha nincs tanú) rohadtul nem akarnak anyák lenni. Persze ezt ők sem tudatosan csinálják csak túl kompenzálnak. Sógornőm mindig túl rendmániás és szerintem azért, mert alig bír a gyerekkel és így tudja csak kordában tartani a dolgot. Nem tudom elmagyarázni, de nála érezni, hogy ez egy tudatalatti színjáték amivel a saját szétesett életét is próbálja irányítani.

Esetedben lehet tesód teljesen bizonytalan magában és ezért próbál szuper anya lenni és ahelyett hogy beismerné "tesó nem bírom, kérlek segíts" helyette téged állít be gonosznak, hisz magának sem akarja beismerni, hogy segítségre van szüksége.

2021. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy a nagyszülők kavarnak. Ha ott van fél napokat az anyós, minek kellene külön babysitter?
2021. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

11 😁


Tök jó, tuti ezt írnám!

2021. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, azon megsértődik valaki, hogy nem ajánlják fel neki, hogy vigyáznak a gyerekére? Ki vállalta a gyereket? Gondolom (naiv módon) hogy felelős döntésből született a gyerek.


Tessék mondani, ilyenkor hol vannak a büszke anyukák, akik szerint a gyerek az élet értelme?

2021. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!