Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szép szülők szép gyerek,...

Szép szülők szép gyerek, ronda szülők ronda gyerek?

Figyelt kérdés
Szerintetek általában igaz hogy ha a szülők szépek akkor a gyerekek is azok lesznek, viszon ha az egyik szülő ronda akkor esélyes hogy a gyerekek is azok lesznek? Én mondjuk nem tudom elképzelni hogy lehet valaki szép ha mindkét szülő ronda.

2021. márc. 29. 14:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez nincs kőbe vésve (két buta embernek is születhet értelmes gyereke, még ha nem is olyan nagy eséllyel, mint két értelmesnek). Különösen akkor, ha a szülők szépséghibája valamilyen befolyásolható, vagy környezeti faktor eredménye (pl. túlsúly, baleset vagy hasonló).
2021. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Hat pedig vannak furcsa esetek, amikor a gyerek a legrosszabb geneket orokli szep szuloktol is, es forditva is lehetseges, de az ritkabb szerintem.
2021. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A génlottó nem olyan mint a 2+2=4....
2021. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 alletta ***** válasza:
100%
szomszédaim elég csúnyácskák. van két gyönyörű lányuk, és egy csúnyácska fiuk. nem lehet általánosítani.
2021. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ronda szülőknek is lehet szép gyerekük, meg szép szülőknek is ronda.

(A szépszülő a dédszülő nagyszülője. :) )

2021. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
Van egy-két instás cicababa anyuka, akiknek nem a legbájosabb a gyereke.
2021. márc. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt a szépség relatív, nemcsak abban az értelemben, hogy nem ugyanazt találjuk szépnek, de sokan teljesen máshogy is nézik a szépséget. Én sokszor látom, hogy egy divatosan kinyalt nőt szépnek hívnak, miközben amúgy arca, alakra egyáltalán nem szép, csak elég időt fordított magára, hogy sminkkel, frizurával széppé tegye magát. Van, aki meg pont hogy azt nézi, mi van ezek alatt, milyen az arcberendezés, stb.

Egyébként én nem egyszer láttam olyat, hogy a szülők nem voltak kifejezetten szépek, vagy akár valamelyik inkább csúnyácska, és szép gyerekük lett. Egyrészt a genetika nem úgy működik, hogy feltétlen a szülőtől jön, hiszen recesszív gének is léteznek, tehát akár nagyszülőtől örökölt vonás is újra kiütközhet.

Olyat is látni, ahol a szülő szép, a gyerek meg nem.

2021. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
#1 Na azért az intelligencia más tészta. Az sokkal inkább függ a külső tényezőktől mint a genetikától. Szerintem nem létezik genetikailag buta ember, kivéve ha valami pszichés betegsége van pl fogyatékosság. A ronda küső alatt pedig nem a túlsújt, és a balesetben szerzett deformációt értem hanem hogy genetikailag nem esztétikus valaki.
2021. márc. 29. 14:54
 9/30 anonim ***** válasza:
57%
En inkább azt vettem észre, hogy a tehetősebb embereknek szebb gyerekeik vannak. Nagyon sokat dob egy gyereken ha szép a haja, arcbőre egy tökéletesen szabalyos fogsor is vonzóbbá tesz. Ezek általában akkor tudnak szépek lenni, ha van pénz a kezelesukre. Egy rosszabb sorsú gyerek táplálkozása es öltözködése miatt is hatranyban van, ami valjuk be sokat dob a kinezeten. Egy szakadt, ócska 80as évekből megmaradt ruha pocsekul állhat arról nem is beszélve, hogy az önbizalma is egy gazdag kolyoknek több lehet, es a kisugárzás is dob a kinezetunkon. A tehetos gyermek mégha, csúnyácska is kiskorában a szülők kikupaljak, megtanulja hamar mi elonyos számára. Persze vannak kivételes estek, de szerintem azok nem túl gyakoriak. Tudom leleszek pontozva, hogy nem a ruha teszi az embert, de en ezt tapasztaltam.
2021. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van. :) Nekem szépek a szüleim, mégis ronda vagyok :)
2021. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!