Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szülők, főleg anyák, ti mit...

Szülők, főleg anyák, ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A nagykorú (18 éves) gyereketek otthon lakik. Nem tanul, nem dolgozik, (nem is akar egyiket sem, mert kijelentette), otthon semmit nem csinál. A hűtőből, konyhaszekrényből minden eltűnik, nem számít, hogy esetleg főzni akartok belőle, vagy vendéget vártok. A jövedelem kevés, tartozások is vannak, a gyerek meg állandóan pénzért kuncsorog...

Mit tennétek?



2012. aug. 15. 09:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

HA ő nem hajlandó rá, akkor én keresnék neki valami munkát. Pénzt 1 fillért sem adnék neki, még ruhákra sem. Az étellel sajnos nem lehet mit kezdeni, nem tudod elzárni... esetleg előrelátóan kell bevásárolni, hogy amit fel akarsz használni, azt akkor vedd meg amikor meg is tudod főzni. Így nem fog eltűnni, mire oda jutsz.

Az ilyen "mihaszna" gyerekeknek azzal teszik a legrosszabbat, ha kiszolgálják őket és minden úgy van, ahogyan ők kívánják. Életképtelen felnőttek lesznek. Úgyhogy sajnos szigorítani kell a szabályokon.

2012. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szülő,de ha ilyen lenne,hát nem is tudom...nem szép ilyet írni,de ha tényleg így áll a helyzet,akkor adnék neki x időt,hogy keressen melót vagy mehet.
2012. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

2. vagyok


Mivel nem olyan könnyű munkát sem találni,ezért addig,amig nem lel,addig segítenie kell otthon,ha akar valamit,"dolgozzon" is meg érte.

2012. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Eddig ahány helyen dolgozott (nem sok ilyen volt), 1-2 hétnél tovább nem maradt sehol.

8 általánosa van, szerintem ezzel még kevesebb az esély, hogy felvegyék bárhova. Külseje igénytelen, jellemre agresszív és abszolút megbízhatatlan.


Otthon sajnos nem lehet neki korlátokat szabni. Kb 12 éves kora óta nem kérdez meg semmit, azt csinál, amit akar, mondván "neki nem parancsol senki".

Tárgyak, ajtók, üvegek törtek már össze, ha valaki ellent mondott neki...

2012. aug. 15. 10:09
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok ismét.


Szomorú,hogy ezt kell írnom,de én akkor tényleg azt tenném,amit írtam.Titeket fog tönkre tenni,sőt,már tesz is..vagy dolgozik és ad a közösbe,vagy mehet ahova akar.

Mi lehet az oka,hogy ilyen agresszív?

2012. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Adnák neki időt hogy változzon ha nem kiraknám!!18 éves önálló nem köteles a szülő a végtelenségik eltartani!!!
2012. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
60%

Gratulálok a nevelésedhez. Ezt elcseszted, nem kicsit, hanem nagyon.. és még finom voltam.


Ruháit összeszedni, kitenni az ajtó elé, zár lecserél. Mehet, amerre akar. Felnőtt. Ha a tanulás is büdös neki, és a munka is, akkor húzzon a fenébe. Én nem tűrném.

A nagyobb fiam 14 éves, már most dolgozik (akar is, családi vállalkozás), és tisztában van vele, hogy amint kilép az iskolából, mehet dolgozni. Ilyen az élet.


Úgyhogy ki vele. Fájni fog, neki is, de másképp nem tanulja meg. Ha már te nem tanítottad meg neki régen.

2012. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

Azon gondolkodnék, hogy hogyan "nevelhettem" ennyire félre ezt a gyereket. Utána meg gondolom az apja megfogná, és kirakná az utcára, ha kijelentette, hogy semmit nem akar csinálni.

Gratulálok. Akkor, 12 évesen kellett volna neki adni két hatalmas pofont, aztán akkor megjött volna az esze. Mondom ezt úgy, hogy engem anyukám soha nem ütött meg, és én sem vagyok az erőszak híve. Csak hát ahogy látjuk, vannak akik enélkül egyáltalán nem tudnak nevelni. Úgy legalább lett volna tekintélyed.

2012. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles a saját háztartásodban megtűrni egy nagykorú, munkaképes, nem dolgozó, agresszív, szülein élősködő gyereket még akkor sem, ha a sajátod. Mutass neki ajtót, cseréld le a zárat. Mondd meg neki, hogy ha dolgozik, megváltozik, bármikor visszamehet hozzátok. Vele csak határozottan lehet bánni.
2012. aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Eddig nem írtam, hogy ne mondjátok, miért avatkozom bele. Nem a gyerekem, én a féltestvére vagyok, nem rég költöztünk el (nem véletlenül), mert kis ideig ott laktunk mi is a családommal.

Az agresszivitást az apjától örökölte/látta, akit anyám 10 éve hagyott el, pontosan emiatt, az meg bosszúból a gyereket folyamatosan a családunk ellen hangolta. Most ez az eredménye.

Igazság szerint ami engem zavar, az az anyám hozzáállása. Rendszeresen panaszkodik nekem az öcsémre, de ha valamit mondok (küldje el, ne vegyen kaját, stb.), akkor jön azzal, hogy "de a gyerekem"... És mindig anyámmal sikerül ezen összevesznem.

2012. aug. 15. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!