Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már, hogy nem...

Éreztétek már, hogy nem illetek a családotokba?

Figyelt kérdés

Tehát pl. a szüleid, meg úgy az egész famíliád alapgenetikája a végtelen tahóság, a végtelen trógerség és a végtelen sötétség, de te utódként viszont fényévekkel intelligensebb, kifinomultabb vagy valami megmagyarázhatatlan oknál fogva, és ne adj Isten, még a diplomáig is eljutsz.

Mint ha a gólya teljesen elnézte volna a címet.

Ez mivel magyarázható?

Ti ezt hogy kezelitek?



2021. márc. 29. 21:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
30%
10, a kérdező azért érzi magát intelligensnek, mert neki diplomája van, a szüleinek meg nincs. Mi ez, ha nem lenézés?
2021. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
26%

Nekem a szüleim szerencsére olyanok, hogyha nekem van egy adott hobbim (pl horgászat ) akkor megpróbálnak alkalmazkodni és nyitni a hobbijaim felé . Viszont sok haverom szülei nem ilyenek és én mindig azt mondom nekik hogy :

Nézd meg az ő álláspontjukat is .

Eddig sokat segített nekik így mindenkinek csak javasolni tudom hogy akik nincsenek jó viszonyban a szüleikkel csak beszéljék meg egymás álláspontjait és ez sok mindenben tud segíteni így nektek is csak ezt tudom javasolni.

2021. márc. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
61%
En a masik oldalt kepviselem itt. Engem a csaladom nez le, mert csak atlagos vagyok. Tehat nem en nezem le oket. Anyam szakmaban dolgozott, megis nagyon sznob lett. Noverem tobbre vitte, foleg a hazassaga vegett. En a csalad szegyene varoson lakasban elek, csak erettsegim meg szakmam van. Ferjemnek szinten. Ez van, mar belenyugodtam.
2021. márc. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként a diploma nem lesz önmagában különbség. Nekem is van, megsem ez a szakadék közöttünk, volt az már korábban is. Például engem az mindig baromira idegesített, hogy elmondtam egy embernek, például anyámnak, nagyanyámnak valamit,és meg aznap körbetelefonáltak boldog boldogtalannak, hogy tovabbadjak. Egy idő után már egyszerűen nem mondtam nekik semmit. Szóval nem feltétlenül lenézés, ha valaki másnak érzi magát, és nem is tud azonosulni velük. Az tény, hogy tőlük kaptad az életed, de sok család nagyon ártó tud lenni. Az pedig szintén igaz, hogy még a régi világban nem feltétlenül Isten ajándékát látták a gyerekben, hanem egyszerűen elvaras volt 18-19evesen férjhez menni és szülni,legalabb kettőt.
2021. márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy bátyám, mindig ő volt a kedvenc. Sose mondták ki, de mindig éreztem. Neki lehetett mindent ennyi idősen, nekem még most sem lehet semmit, pedig hónapok kérdése és felnőtté válok. Nem, ez nem csak hiszti, tényleg ilyenek, volt amikor már bezártak a házba, hogy ne tudjak elmenni itthonról. Apám úgy beszél velem mint a kutyával, ha egyszer bekattan neki valami, bassza meg mindenki, csak ő az okos. Aztán imádkozom, hogy ne üssön meg, mert arra is képes lenne. Eddigi kapcsolataim tönkretették, amiből vágdostam magam, annyira lelki nullává váltam. Ha találkozom valakivel apám fogja a fejét, majd itthon kérdőre von mi jogon mentem el 2 órára.

Ha elmondom a nézőpontom, mekkora hülye vagyok, mindig csak nekik van igazuk. Bátyám már lelépett, gondolom félnek, hogy én is. Volt egy idő amikor apám verte anyámat, erről anyám senkinek nem beszélt rajtam kivul. Azóta mindig egy véleményen vannak, sose tudok velük megbeszélni semmit.

Néha azon gondolkozom, hogy 2 hónap múlva hivatalosan felnőtt leszek, vajon bezárnak a házba, ne tudjak elmenni? Ha költözni akarok majd bezárnak, hogy ne tudjak elköltözni? Borzalom.

Mellesleg egyszer abban is volt részem, hogy anyámra fegyvert fogtak, ott azt hiszem ájulásból a mentő vitt el.

2021. márc. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csak a családomba, de kb. sehová sem illek. Ez az egyik legjobb tulajdonságom 😊 A szüleim meg olyanok voltak, hogy tizenpár éve nem tartok velük semmilyen kapcsolatot és nincs hiányérzetem.
2021. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha másokhoz hasonlítod a szüleidet akkor látni fogod, hogy azért minden embernek van hibája.

Nem a gólya egyáltalán nem vétette el a címet. Mert ha megnézed a híres emberek életútját akkor láthatod, hogy a nehéz körülmények az utódoknak lehetőséget ad a döntésre, hogy azon a színten marad amin a családja van, vagy odaszánja magát a változásra, erőfeszítéseket tesz hogy mássá váljon. Úgy tünik te éppen ezt teszed. Jól teszed, csak ne ess át a ló túloldalára, mert az életedet mégis csak az általad megitélt szüleidnek köszönheted. A mostani életutadon pedig azért vagy mert láttad a családtagjaid példáját és nem volt kívánatos számodra. Tehát a családod nélkül ma nem lennél az aki vagy. A te másságod, ha szeretet van benned irántuk, őket is változásra késztetheti. Így kap igazi értelmet egy ilyen furcsaság.

2021. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nem, de azt már igen, hogy ők nem illenek hozzám. Pontosabban nem tudom minek kellett gyereket vallaniuk főleg faterom minek, mert anyám még anyáskodó, de apám teljesen instabil, következetlen és kiszámíthatatlan. Rossz apának bizonyult, olyan ember, akire kutyát se bíznék, nemhogy gyerek nevelést.


Szóval ők nem illenek gyerek mellé, nem a gyerekek. a gyerekek azok gyerekek....

2021. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Igen, alapvetően normálisak, de sok mindenről nagyon máshogy gondolkoznak és teljesen más világ, szakma, munka stb. Fel sem fogják az én életemet
2021. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem nézek le senkit, nem a diploma az ember mércéje. Az életcéltalanság ami zavar. De miután édesanyám 48 évesen tőlem, a 26 éves lányától ismeri meg az ovuláció szó jelentését, én órákon keresztül képes vagyok egy pontot bámulni pislogás nélkül, és azon merengeni, hogy vajon mennyi minden más fontos dolognak nem lehet tudatában, és hogy lehet, hogy én az ő gyereke vagyok.
2021. ápr. 2. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!