Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire egyedi, hogy 38...

Mennyire egyedi, hogy 38 évesen nincs ,,semmim,,?

Figyelt kérdés

20 évesen elköltöztem otthonról. (Vidék)

Felöltöztem a fővárosba, ott született egy fiam. Az apjával tönkrement a kapcsolatunk.

Gyerektartást nem igen fizet.

Egyedül maradtam a kisfiammal.

Albérletben élünk, a hónap végén nem sok tartalék marad.

Segítségem nincs, és soha nem is volt. Sem anyagi, sem más.


Megismerkedtem valakivel, bemutatott a családjának, és hát eléggé kellemetlenül éreztem magam.

A húga tett egy olyan megjegyzést, hogy ,,akinek negyven körül nem sikerül egy lakást összehozni, az ássa el magát,,


Nem szóltam semmit, de azért magamra vettem. Eléggé rosszul esett.

Nem szóltam a páromnak, mert nem akarok haragot igazából...


2021. márc. 19. 18:39
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
67%

#7-tel értek egyet, egyáltalán nem egyedi a helyzeted.

Én negyven felett vagyok ugyanígy: sem lakásom, sem kocsim, sem semmi jelentős vagyontárgyam vagy megtakarításom. Nem kaptam semmi támogatást a szüleimtől, ők mindent a fivéremnek adtak, akinek három gyereke van, míg nekem nincs családom.

Arra szoktam gondolni, több szempontból is előnyös, hogy így alakult: a testvéremnek a gyerekeivel sokkal nehezebb lett volna támogatás nélkül boldogulni, másrészt nekem nincs semmim, amit a gyerekemre lehetne hagynom, ha lenne.


Én nem érzem kínosnak ezt.

Persze, nagyon jó lenne, ha lenne lakásom, nagyon vágyom rá, de van munkám, van iskolai végzettségem, el tudom tartani magamat, az albérletet, ruhát, kaját ki tudom fizetni, nem szorulok rá senkire.


Szerintem is elég sokan vannak így, mint mi. Itt, a társasházakban, ahol lakom, a három házban alig 5-6 saját lakás van, a többi mind albérlet.



A párod húga talán azt hiszi, hogy te a párod nyakán akarnál élősködni, vagy csak egyszerűen ilyen kis öntelt libuska, akit elkényeztetett az élet, és mindent a feneke alá toltak, míg te megharcoltál minden eredményért, és voltál elég bátor egy gyerekkel tenni ezt.

Azért én a helyedben óvatos volnék a párod családjával, ki tudja, mivel dumálják tele a párod fejét... de nyugodtan rákérdezhetsz, mi neki a véleménye erről a kérdésről.

És csak óvatosan az összeköltözéssel, hiszen te felelős vagy nem csak magadért, de a gyerekedért is.

2021. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is, de ha valaki ilyet beszól, amikor a tesója először viszi látogatóba a szerelmét, az egy tetű és szégyellje magát.
2021. márc. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
69%

A válaszok alapján, akinek 40 évesen nincs semmije, aszerint normális, aki a nulláról indulva is összekapart valamit 20 év alatt, aszerint meg nem.


Itt látszik, miért tud valaki felmutatni valamit 40 éves korára, más meg semmit, holott ugyanonnan indulnak. Van, aki akár tenni magáért és van, aki folyton kifogásokat keres meg a körülményekre mutogat.

2021. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
61%
Nem a kérdezőt akarom védeni, de azért gyerek mellett elég nehéz. Nagyon sok pénzt elvisz egy gyerek. Meggondolatlan volt a kérdező, túl korán vállalt gyermeket. Viszont egyedül felnevelni egy gyereket,azért le a kalappal.
2021. márc. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
75%

33-ast kiegészíteném azzal, hogy aki le is meri írni, hogy 40 éves korára rendelkezik valamivel, az simán le lesz pontozva, mintha szégyelleni kéne, aki meg leírja a kifogás hegyeket, hogy miért nem gond, hogy nincs semmi, azt nagyon helyeslik.

Amúgy egyetértek, aki nem kifogást, hanem megoldást keres, az jut előre az élet minden területén.

2021. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
59%

Most ezzel nem foglak vígasztalni. Általában arra sértődnek meg sokan, amikor szembesítik valamilyen igazsággal. 40 évesen már illene valamilyen ingatlannak lennie az embernek, vagy közös, vagy saját. 22, vagy 18 év (felsőoktatás) nem elég egy lakásra valóra?


Mondjuk Pesten a négyzetméter ár ilyen 1-2 millió forint, ott nem is csodálkozok, hogy kihalásos alapon lehet csak ingatlanhoz jutni.

2021. dec. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!