Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire egyedi, hogy 38...

Mennyire egyedi, hogy 38 évesen nincs ,,semmim,,?

Figyelt kérdés

20 évesen elköltöztem otthonról. (Vidék)

Felöltöztem a fővárosba, ott született egy fiam. Az apjával tönkrement a kapcsolatunk.

Gyerektartást nem igen fizet.

Egyedül maradtam a kisfiammal.

Albérletben élünk, a hónap végén nem sok tartalék marad.

Segítségem nincs, és soha nem is volt. Sem anyagi, sem más.


Megismerkedtem valakivel, bemutatott a családjának, és hát eléggé kellemetlenül éreztem magam.

A húga tett egy olyan megjegyzést, hogy ,,akinek negyven körül nem sikerül egy lakást összehozni, az ássa el magát,,


Nem szóltam semmit, de azért magamra vettem. Eléggé rosszul esett.

Nem szóltam a páromnak, mert nem akarok haragot igazából...


2021. márc. 19. 18:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
32%
Igen gáz, de ez van kellett neked a gyerek a semmire utána főleg egyedül sz*r fizetéssel kb soha nem lesz saját lakásod. Az tény hogy egyedül ilyen árak mellett nehéz ingatlant venni de azért 40 évesen....
2021. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%

Nem egyedi, de általában a tanulatlan réteget érintő probléma. És nem feltétlen csak az, hogy nem tudsz megfizetni egy saját lakást, hanem a korai gyerekvállalás a semmire.

De ne értsd félre, nem ellened beszélek, csak a tényeket mondom.

2021. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
93%
Magyarországon, ahol még két fizetésből sem lehet megélni nem kell csodálkozni ezen.
2021. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

A húgának mije van és hogy szerezte?


Könnyű ám leszólni a másikat.

2021. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

Nem sok embert tudok, aki átlagos képességekkel rendelkezve, szülői hátszél nélkül önállóan a nulláról indulva képes volt egy lakást 38 évesen összehozni.

Aki pedig egyedülálló anyaként ugrotta meg ezt itt ugyanígy Magyarországon, olyat egyet sem.


Nem mindenki kiemelkedően tehetséges, aki állami ösztöndíjjal penget végig és summa cum laude végez és mondjuk jól fizető hiányszakmában (infotmatikus pl.) szerez diplomát, és már másodévesen, gyakornokként többet keres, mint az egyetemi oktatója.


Az emberek zöme nem átlag fölötti, hanem akörüli, olykor az alatti képességekkel rendelkezik (ugye ettől is ÁTLAG az átlag), és nem is mindenki lehet főleg nőként olyan szakma birtokában, amivel annyit keres majd, hogy egzisztenciálisan stabil legyen.

Vagy minden nő, aki nem lesz programozó vagy bankár, menjen kozmetikusnak vagy fodrásznak vagy körmösnek, mert ezzel van esèlye félig szürkén annyi önerőt összegyűjteni, amivel megvan a beugró egy banki lakáshitelhez.(?)


És ha gyereket vállaltál VALAKIVEL közösen, akkor miért is ne bízhatnál abban, hogy komolyan gondolta veled, és miért kezd el mindenki a nőre köpködni és áldozathibáztatni, hogy milyen meggondolatlan volt? Holott inkább jóhiszemű és naiv.

Sajnálom, hogy ebben vagy Kérdezö, és nem: rohadtul nem egyedi a helyzeted.

Nagyon nagyon sokan még albérletbe sem tudnak külön menni a gyerekükkel, hanem kénytelenek a szülői házba visszasunnyogni, ha szétmentek a gyerek apjával. Nagyon is bátor és talpraesett vagy a lehetöségeidhez képest, és igenis légy büszke magadra! Máris talpraesettebben boldogulsz, mint nagyon de nagyon sokan, még gyerek nélkül is!!

A párod tesója bunkó beszólását nehéz nem magadra venni, és megértem, hogy betalált. Nem járt még a te cipődben, de még járhat. Nem is értem, hogy mer így ítélkezni. Nem hagynám szó nélkül. Nyilván eddig is megéltetek: szerényen, de tisztességesen, és ezután sem élősködni akarsz a tesóján. Kikérném magamnak, ha úgy érezném, hogy akár burkoltan is belémszállt. Az ilyenekkel jobb nyíltan konfrontálódni, bár jöhet azzal, hogy nem úgy értette, és hogy is gondolhattad, hogy rád gondolt.... holott nyilvánvalóan igen. De a sunyik fegyvere a passzív - agresszív kommunikáció.

2021. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
27%
Valamilyen mértékben igaza van, illett volna a jövőre gondolni, és nem szülni egyből a semmire.
2021. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
93%
50 vagyok és nincs semmim, még gyerekem sem. Nincs a nevemen ingatlan, sem autó, a legértékesebb vagyontárgyam a kerékpárom, és az órám, összesen a kettő talán kétszázezer forintot ér. Nem mintha nem akartam volna soha többet, de végül is nem bánom, hogy így alakult. Persze munkám van, nem éhezek, és van hol laknom, de nem igazán tudok annyit felhalmozni hogy vegyek egy ingatlant. Az, hogy nincs semmim, igazából könnyebbség, hiszen nincsen veszítenivalóm. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem sokan vannak így, mint te meg én, csak nem reklámozzák.
2021. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%

Hány éves az a csaj? Remélem ilyen kis 18 éves, aki azt hiszi, hogy övé a világ.

Ne rágódj ezen. A mai világban nagyon nehéz, ilyen kevés fizuk, és ilyen ingatlan, meg élelmiszerárak mellett.

Aki beszól, szólj vissza, hogy csinálja utánad. 👌🙂

2021. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
96%
Abszolút nem vagyok a "fiatalon, semmire szülni" híve, de ha már így alakult, szerintem le a kalappal, hogy gyereket nevelsz egyedül. Borzasztó nehéz lehet, és ellehetetleníti a saját ingatlant, ha nincs más segítség. Talán hoztál régen 1-2 rossz döntést, de nagyon csúnya dolog ez alapján az egész életedet elítélni. Hiszen vállaltad a következményt, és megoldottad egyedül, ami szerintem siker.
2021. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
23%

Mit csináljon utána? Gyereket szülni és alberletbe lakni, úgy, h épp elég a pénz, vagy mégse?

Ne viccelj már 8-as!

Semmi extrát nem vitt véghez, sőt...

2021. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!