Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire egyedi, hogy 38...

Mennyire egyedi, hogy 38 évesen nincs ,,semmim,,?

Figyelt kérdés

20 évesen elköltöztem otthonról. (Vidék)

Felöltöztem a fővárosba, ott született egy fiam. Az apjával tönkrement a kapcsolatunk.

Gyerektartást nem igen fizet.

Egyedül maradtam a kisfiammal.

Albérletben élünk, a hónap végén nem sok tartalék marad.

Segítségem nincs, és soha nem is volt. Sem anyagi, sem más.


Megismerkedtem valakivel, bemutatott a családjának, és hát eléggé kellemetlenül éreztem magam.

A húga tett egy olyan megjegyzést, hogy ,,akinek negyven körül nem sikerül egy lakást összehozni, az ássa el magát,,


Nem szóltam semmit, de azért magamra vettem. Eléggé rosszul esett.

Nem szóltam a páromnak, mert nem akarok haragot igazából...


2021. márc. 19. 18:39
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
98%
Megvédett a pasid, vagy csak sunyított?
2021. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim válasza:
77%
Ne rágógj ezen,rengetegen vannak így ebben az országban...
2021. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
83%
Hát nekem olyan partner, akinek a családja ilyen, nem kéne. Főleg, ha lapít, min szr a fűben, miközben engem az övéi fikáznak.
2021. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
89%
Az en anyam ket gyerekkel maradt magara, 50 eves, semmije sincs a tartozasokon, pedig kufoldre is kiment. Es nincs egyedul. De ferfit is ismerek, akinek soran 3-4haza is volt, mindet elvitte az elet... Mindenkinek meg van a maga tortenete.
2021. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
83%
Igen mindenkinek meg van a maga keresztje. Attól, hogy másnak van háza 40 évesen attól még lehetnek más problémák. Ne értsd félre de én ezért nem vállalnék én gyereket fiatalon, mert kilátástalaná válik az élet, cuki egy gyerek, szép dolog egyedül nevelni és persze nagyon küzdelmes. A testvér nem szép, hogy ilyen megjegyzést tett de azért van igaza csak a stílus nem szép. Először fiatalon dolgozni kell és tanulni. Pénzt félre tenni, ismerkedni majd családot alapítani ha már van az embernek egy alapja.
2021. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
92%
Viszont legalább évtizedekre szóló lakáshiteled sincs. Manapság anélkül (vagy CSOK, vag, babaváró nélkül, ami ugyanúgy lehet csapda) lakást venni, akárcsak egy garzont a fővárosban, no az ritka fehér hollóknak való. Egyébként akkor meg mi van? Nem neki fáj, maximum neked. ;)
2021. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk engem az én párom megvédett volna, lebacta volna a húgát, felálltunk volna és eljöttünk volna. De ha neked megint egy ilyen férfi kell...


"Gyerektartást nem igen fizet."

És pereskedtél érte? Vagy xartál rá jó elnyomott nőhöz illően, hadd senyvedjen a gyerek?

2021. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
79%

A kérdező fiatal volt, szerelmes, azt hitte a gyereke apjával együtt fognak megöregedni, ezért szült neki gyereket gondolkodás nélkül. A szerelem elvakít! - szokták mondani.

Ő sem így akarta, hogy 38 évesen egyedülálló anya legyen!

Ismerek olyan 43 éves nőt, aki szintén fiatalon - 18 évesen szült az akkori gazdag, első szerelmének, akihez aztán hozzá is ment.

De, néhány éve elváltak. Azt mondta, őt nem érdekelte a pénz, annyira megromlott a házasságuk.

A fiai már felnőttek, külön élnek. A nő viszont albérletről albérletre jár. Most egy barátjánál lakik. Tehát, gyakorlatilag semmilye sincs.

Hidd el, sokan vannak így, mint te! Nem mindenkinek alakul olyan szerencsésen az élete, hogy örököl házat egyedüli gyerekként, vagy anyu - apu a segge alá rakja a házat!

A mai világban úgy lehet csak saját háza az embernek, ha örököl, vagy hitelből. De, ahhoz is átlagon felüli fizetés kell, hogy valaki egyedül tudjon fizetni egy lakáshitelt!

A magyar átlag 200 ezres fizetésekből aligha lehetséges egyedül hitelt fizetni...

2021. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el, akinek nem a lakás hiányzik az életéből, annak valami más!

Nagyon kevesen vannak akiknek "mindenük" megvan.


Önmagában az anyagi javak nem tesznek többé! Én már csak tudom.


Én pont az ellentéted vagyok mindenben. Férfi vagyok, van lakás, kocsi, a saját vállalkozásomat irányítom, a pénzt egyáltalán nem kell számolgatnom még hó végén sem.


Viszont a család nem adatott meg. Pedig minden vágyam egy feleség és gyerek(ek). De egyre jobban futok ki az időből.


Hidd el nem olyan jó érzés mindennap üres lakásba hazamenni, még akkor sem ha a sajátod! Viszont a fiad ott lesz neked 20 év múlva is!



33/f

2021. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 gyerekkel vagyok egyedül albérletetben, gyt nélkül. Pedig jól keresek, van diplomám. Ez a szerencsém, így futja 170+ rezsire, gyerekeknek szakörre, mindenre, nincsenek anyagi gondjaim, de így ingatlanra nem tudok gyűjteni.

Az exem ingatlanában laktunk, költöttem rá az évek alatt sok milliót, aztán jöhettem el egy bőröndel meg 3 gyerekkel miután becsajozott és hivatalosan nem dolgozik.

A rossz párválasztás sajnos tacsra tudja vágni az embert anyagilag is.

2021. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!