Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ehhet mit lehet szólni?

Most ehhet mit lehet szólni?

Figyelt kérdés

Van 2 olyan ruhám amit szüleimtől kaptam.

Nagyon sok ruhám van de nem a szüleimtől kaptam.

Mindig hozza haza amit a munkatársai lányai lenöttek...

Néha ha át megyünk a másik városba akkor soha nem vesznek nekem ruhát!

Most én kérek sokat??

Kicsit égő hogy az iskolámba nálam egy évvel fiatalok mondják hogy "Ja,hogy anyu neked atta a rugáimat?"

:( Rosszul esik


2010. aug. 19. 10:31
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
13 éves lány vagyok
2010. aug. 19. 10:32
 2/26 anonim válasza:
88%
Nem lehet ehhez túl sok mindent szólni, mert egyéb családi körülményeket nem ismerünk. Ettől függetlenül próbálj meg beszélni a szüleiddel,mondd el nekik, hogy ez neked rosszul esik. Valószínűleg, ha őszintén meg tudod ezt velük beszélni, változtatni fognak.
2010. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

A világ sajnos ilyen, nem mindig azt kapjuk, amit szeretnénk. Én is tele voltam a te korodban használt ruhákkal, az én barátnőim is márkásakba, jobbakba jártak, szerettem volna én is. Megértelek. De te is értsd meg a szüleid, lehet, hogy nem álltok úgy anyagilag.

Nekem 2 gyerekem van, természetesen igyekszem nekik mindent megadni, de ők is kaptak használt ruhát, és ettől még semmivel sem kevesebbek, mint azok a gyerekek, akik már 2 évesen Nike cipőbe totyognak.

Akik beszólnak az iskolába, ne foglalkozz velük, tudom, nehéz.

2010. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom h mien körülmények közöt élsz. De ha ugy gondolod h lehetnének neked sokkal jobb cucaid, akkor beszélj a szüleiddel h neked rossz h esetleg hétről hétre uj cucban látod a barátaid te viszont régit és használtat hordasz. Sőt amit általában ugy szoktunk örökölni.. tudod te is no coment.
2010. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%

10:42es vagyok.

Még annyit hozzáfűznék, hogy az az iskolatársad, akinek a ruha a fontos, lelkileg tuti szegényebb, mint te :)

2010. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Ha a pénz a gond menj el turiba:)

Ott is vannak ám jó cuccok!

2010. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Sajnos volt olyan hogy hazudnom kelledt a barátnőimnek.. Szégyelem magam!!


Apu csak annyit mondd hogy "Örülj hogy ilyenbe is járhatsz más ilyenbe sem járhat"

2010. aug. 19. 10:49
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Biztos nem rossz megoldás, hogy egy-egy ruhadarab körbejár az ismerősök között, főleg vidéken szokás ez. Gondolom, anyagilag sem utolsó szempont, hogy nem kell a ruhákra túl sokat költeni.

Ugyanakkor egy 13 éves lánynak érthetően rosszul esik, ha mindig mások levetett gönceit kell hordania. Szerintem semmi baj nincs veled, ha szeretnél ezen változtatni, és egy kicsit talán csinosabb, stílusosabb lenni!

Lehet, érdemes volna elbeszélgetni a szüleiddel, és elmondani nekik, miért fontos ez Neked. Vagy keresni egy olyan családtagot, aki megérti a szempontjaidat, és talán vesz Neked néhány szép ruhát.

Sok szerencsét!

2010. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem írtad le az anyagi helyzeteteket, de gyanítom, nem vagytok gazdagok. Lehet, hogy 13 évesen cikinek tűnik a használt ruha, de egyrészt erről nem kell tudnia a kedves barátnőidnak, másrészt pedig igaza van édesapádnak: örülj, hogy egyáltalán ilyenben járhatsz! Másoknak talán, ha van két öltözet ruhájuk! Örülj, hogy ezzel is kisebb teher vagy a szüleid nyakán!
2010. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Én is 13 évesen a levetett holmikba jártam. Rólam leszálltak, mikor azt mondtam, ha nem tetszik, vegyél nekem másikat.
2010. aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!