Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel jár, ha a páromat...

Mivel jár, ha a páromat bejelentjük a mi lakcímünkre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Anyukám házában élünk vidéken. Párom Budapestre van bejelentve. A munkahelye akkor fizetné az útiköltségét, ha vidéki lakos lenne, tehát, ha be lenne jelentve hozzánk, anyukámhoz. Anyukám ezt nagyon nem akarja. De miért, járhat bármilyen kockázattal ez a lépés? Ha esetleg valaki tudja, kérem írjon. Köszönöm
2010. aug. 17. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
rátok, Anyukádra nézve semmivel
2010. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Igen, járhat, mégpedig azzal a kockázattal, hogy ha esetleg megromlik a kapcsolatotok, akkor nem tudjátok csak úgy kijelenteni őt onnan. Ha szakítotok, neki akkor is joga lesz nálatok lakni, hiszen ott lesz a bejelentett lakcíme. Csak bírósági úton rakhatod ki a lakásból a srácot, mégpedig úgy, hogy bebizonyítod, hogy neki nincs a lakásban tulajdonrésze. Ez sok utánajárásba, pénzbe, energiába kerül, sajnos pereskedni kell.


Ha én lennék az anyukád, én sem engedném, hogy bejelentsd hozzám a fiút, akármilyen rokonszenves is.

2010. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Épp tegnap jelentettem be hozzánk valakit állandóra, rákérdeztem a hivatalban csak annyi, hogy a hivatalos levelei /pl szavazó cédula/ ide fog jönni, ill a munkahelyéről.
2010. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
16.25-ös vagyok, az előzönek válaszolnám, hogy ki lehet jelenteni az önkormányzatnál és nem részesül semmiből ami a háztulajdonosoké.
2010. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Jelentsétek be ideiglenesre. Anno nekem is ideiglenes volt, mikor vidéken laktam és kaptam kedvezményt a munkahelyről.

Ez kevesebb macerálval jár, és a tulajdonos kiejelentheti könnyedén. Nem kerül pénzbe. Én az albérlőimnek is megengedtem, hogy ideiglenessel bejelentkezzenek.

2010. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:24


Dehogy jár ilyenekkel! Ha nem akarod, hogy hozzátok legyen bejelentve, akkor bemész az önkormányzathoz vagy írsz egy levelet és kéred a kényszerkijelentését. 2200 Ft-ot kell fizetni érte, de ezt utána behajtják rajta és Te visszakapod. Ennyi. Tényleg csak annyi, hogy hozzátok mennek majd a hivatalos levelek, persze, ha máshol is átjelenti magát.

2010. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat, igazából jól élünk, van egy pici babánk is már, csak anyukám ilyen vaskalapos szegény.
2010. aug. 17. 16:35
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Ha állandóra nem is, ideiglenesen jelentéstek be, hátha ez megnyugtatóbb az anyukádnak. Az utiköltség térítést akkor is megkapja. Simán ki lehet jelenteni, ha netán szakítanátok (ne történjen meg)!!!

Nálunk a nagyobbik lányom barátja ideiglenesen azért lett bejelentve, hogy megvehesse a kedvezményes diákbérletet, ha hozzánk jön. Ő szintén fővárosi, mi vidéken lakunk, a "gyerekek" meg ingáznak a két család között. A lányomnak egyszerű, a fővárosban tanul.

Állandó lakcímről is ki lehet bárkit jelenteni, és a postája is akkor megy csak a másik (akár állandó, akár ideiglenes) címre, ha minden helyen bejelenti a lakcímváltozást. Kivéve a szavazólap, amit a központi lakcímnyilvántartó alapján küldenek.

2010. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Semmi kockázat. A háztulajdonos bármikor bemehet az önkormányzathoz, és kijelentheti. Azért az nem úgy van, hogy valakit bejelentek egyszer, és utána azt csinál a tulajdonomban, amit akar.
2010. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Ha anyukád a tulajdonos, akkor az ő engedélyével jelentkezhet be, és anyukád, amikor akarja, akkor kijelenti. Semmi kockázat. Menj el anyukáddal az okmányirodába, a lakcímkártyáshoz, és ott elmagyarázzák neki, hogy ez hogy megy.

A vejét csak jelentse már be! Az unokája apját!

2010. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!